Zapowiedź sezonu Stolic: Owieczkin, Kuzniecow nadal atakują

Sezon NHL 2022-23 rozpocznie się 7 października. Gdy obozy treningowe są otwarte, NHL.com przygląda się trzem kluczom, wewnętrznej miarce pytań o listę i oczekiwanym składom każdej z 32 drużyn. Dziś Washington Capitals.

Trener fitness: Peter Laviollette (sezon 3)

Ostatni sezon: 44-26-12, 4 miejsce w podziale kapitałowym; Przegrana do Florida Panthers w pierwszej rundzie Konferencji Wschodniej

3 klawisze

1. Alex Owieczkin A Jewgienij Kuzniecow

Owieczkin i Kuzniecow byli siłą napędową biegu 17-5-6 w stolicach w zeszłym sezonie Niklas Backstrom Wyszedł z kontuzją lewego uda. Owieczkin zdobył 44 punkty (20 goli, 24 asysty), a Kuzniecow 30 punktów (dziewięć goli, 21 asyst) w tych 28 meczach. Stolicy będą potrzebować podobnej produkcji, aby rozpocząć ten sezon z Backstromem bezterminowo po operacji renowacyjnej. powierzchnia i przód. Tom Wilson Oczekuje się, że nie będzie go co najmniej do grudnia po operacji naprawy zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. Przejęcia terminowe Conor Brown (Handel z senatorami z Ottawy) i Dylan Strom (Kontrakt roczny o wartości 3,5 mln USD) pomoże wypełnić pustkę, ale Owieczkin i Kuzniecow będą musieli ponownie poprowadzić.

2. Bądź stabilny

W dążeniu do większej spójności w sieci podpisano kapitały Darcy Comber (pięć lat, średnia roczna wartość 5,25 mln USD) oraz Charliego Lindgrena (Trzy lata, 1,1 mln USD) do wymiany Ilja Samsonowa (podpisany z Toronto Maple Leafs) i Vitik Vanishek (Handel diabłami w New Jersey). Quimper, który wygrał Puchar Stanleya z Colorado Avalanche w zeszłym sezonie, daje Washingtonowi bramkarza nr 1, jakiego chciała. 32-latek prawdopodobnie miał podobne obciążenie jak w poprzednim sezonie, kiedy rozegrał 57 meczów NHL (wszystkie starty) i zremisował na czwartym miejscu w lidze w wygranych (37-12-4) i zamknięciach (pięć), był piąty w procentach oszczędności (0,921) i 11 goli w stosunku do średniej (2,54).

3. Utrzymuj zdrowie

Brakuje już Backstroma, Wilsona i Karl Hagelin (Dolna część ciała i oko), Waszyngton nie może sobie pozwolić na dłuższe nieobecności. Ze starzejącym się rdzeniem, który obejmuje atakujących Owieczkina, 37 lat, TJ O’Sheai 35 i Lars Eler33 lata, mężczyźni obrony John Carlson 32, Nick Jenseni 32 i Dmitrij Orłow, 31 lat, jest ważne dla budżetu na odpoczynek, aby utrzymać tych graczy w zdrowiu przez długi sezon. O’Shea, który przeszedł operację poza sezonem w celu naprawienia podstawowej kontuzji, był ograniczony do 25 punktów (11 bramek, 14 asyst) w 44 meczach w zeszłym sezonie z powodu kontuzji i choroby, ale pokazał swoją wartość, strzelając sześć bramek w sześciu. gry w Stanley. Kwalifikacje pucharowe.

READ  Nerlence Noel pozywa Rich Bulla, Clutch Sports

Wideo: Prognozy wielkich liter na okres poza sezonem

Roster Rondon

robienie cięcia

Chociaż większość punktów jest przypisywana, istnieją pewne konkursy o pozycje w składzie, w tym między Strome i Conor McMichael Zająć pozycję drugiej linii utworzonej z powodu braku Backstroma. Brown po raz pierwszy ogląda prawicowe miejsce Wilsona w górnej linii z Owieczkinem i Kuzniecowem. Anthony Mantha A Oshie ma inne opcje. nie weteran Lucas Johansson Zasiedziałe walki Matt Irwin A nowicjusz Gabriel Carlson (podpisał roczny, dwustronny kontrakt) o dodatkowe miejsce jako obrońca. Podobna konkurencja między Henrik Burgström (podpisana roczna, dwustronna umowa), Brett LeesonA Axel Johnson FjalbeA Joe Snellie A Beck Malnstein na dodatkowe przednie miejsce. napastnicy Hendrix Laber A Alexi Protas Będzie też miał długie występy, ale może być lepiej obsłużony od sezonu w NHL, jeśli nie będzie grał regularnej roli w NHL.

Najciekawszy dodatek

Strom stał się nieograniczonym wolnym agentem po tym, jak nie otrzymał oferty kwalifikacyjnej od Chicago Blackhawks, pomimo zebrania 48 punktów i 22 goli w National Hockey League w 69 meczach w zeszłym sezonie. Strom był zdrowym drapakiem w 13 z pierwszych 39 meczów w Chicago w zeszłym sezonie. To nie powinno być problemem z Waszyngtonem bez Backstroma i Wilsona. Ciekawie będzie zobaczyć, co Ström może zrobić z szansą na regularne granie w dwóch najlepszych seriach w stolicy i solidną grę, ponieważ w zeszłym sezonie zdobył 16 punktów (pięć bramek, 11 asyst).

Największa możliwa niespodzianka

Lapierre, nazwany na 22. miejscu w drafcie NHL 2020, był największą niespodzianką w obozie treningowym w zeszłym sezonie, robiąc pierwszy skład i strzelając jednego gola w sześciu meczach NHL, zanim został wysłany do Acadie-Bathurst z Quebec Major Junior Hockey League. Rozwój McMichaela w zeszłym sezonie i dodanie Stroma utrudnią Lapierre’owi zdobycie składu w tym sezonie, ale 20-latek jest zdeterminowany, aby udowodnić, że po raz kolejny zdobył 51 punktów (21 goli, 30 asyst) w 40 gier z Acadie.-Bathurst.

READ  Oczekuje się, że podczas poniedziałkowego spotkania przyszłość Donalda Fehra zostanie omówiona z NHLPA

gotowy do włamania

McMichael ma szansę zrobić kolejny krok po zdobyciu 18 punktów (dziewięć goli, 9 asyst) i średnio 10:28 w czasie lodowym w 68 meczach jako debiutant NHL w zeszłym sezonie. Ten sezon doświadczeń pomoże i stanie się silniejszy dla 21-latka, który był 25. w NHL Draft 2019. McMichael wygląda bardziej komfortowo w środku, ale może przejść do skrzydłowego, jeśli Strome będzie lepiej pasował na drugiej linii.

śpiąca fantazja

McMichael, C/LW (nieoszlifowana średnia w fikcji) – Chociaż jego produkcja była ograniczona jako debiutanta w zeszłym sezonie, ponieważ miał najniższy średni czas na lodzie w stolicach (10:28; co najmniej 40 meczów), McMichael jest kandydatem do ucieczki w fantazję w tym sezonie. Ma szansę konkurować ze Strome i Lapierre o stanowisko numer 2 pod nieobecność weterana Backstroma, który był nieobecny przez długi czas po operacji stawu biodrowego. – Anna Dua

Oczekiwany skład

Alex Ovechkin – Jewgienij Kuzniecow – Conor Brown

Dylan Strom – Conor McMichael – Anthony Mantha

Marcus Johansson Lars Eller – TJ O’Shea

Connor CherryNick DoddAgat Hathaway

Martin Ferrary – John Carlson

Dmitriy Orłow – Nick Jensen

Eric GustafsonTrevor van Rimsdijk

Darcy Comber

Charliego Lindgrena

Zraniony: Niklas Backstrom (biodra), Tom Wilson (kolano), Karl Hagelin (dolna część ciała i oko)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top