Kosmiczny Teleskop Hubble’a przygląda się tajemniczej „dziurce od klucza” w kosmosie

Uwielbiam dobrą kosmiczną układankę. Ciemna plama „dziurki od klucza” w centrum NGC 1999 w konstelacji Oriona okazała się zadrapaniem na głowie nauki. Kosmiczny Teleskop Hubble’a uchwycił eteryczny widok mgławicy, ogromnej chmury pyłu i gazu, która powstała w wyniku formowania się gwiazd.

NASA podziela opinię W piątek z komentarzem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Oto pełny obraz:

NGC 1999 ma pośrodku tajemniczą pustkę, która działa jak okno.

ESA / Hubble i NASA, ESO, K. Noll

„Podobnie jak mgła owinięta wokół lampy ulicznej, mgławice refleksyjne, takie jak NGC 1999, świecą światłem z wbudowanego źródła” – powiedział poetycko Issa. Źródłem światła mgławicy jest mała gwiazda o nazwie V380 Orion. Świeci na środku obrazu na lewo od ciemnej dziurki od klucza.

Nowo opublikowany obraz pochodzi z przeglądu starych danych Hubble’a z 1999 roku. W tamtym czasie naukowcy sądzili, że ciemna dziura była najprawdopodobniej chmurą gazu i pyłu blokującą światło. Dalsze badania z danymi z innych teleskopów wykazały, że dziurka od klucza jest w rzeczywistości pustym obszarem, bardziej przypominającym otwarte okno. „Pochodzenie tej niewyjaśnionej szczeliny w jądrze NGC 1999 pozostaje nieznane” – powiedziała Europejska Agencja Kosmiczna.

Hubble to wspólny projekt NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej, który ma za sobą ponad trzy dekady obserwacji kosmosu. Upiorna NGC 1999 i jej mroczne, tajemnicze serce są w sam raz na Halloween.

READ  Ekspert ds. polityki kosmicznej wyjaśnia, że ​​powrót na Księżyc może przynieść korzyści sektorom handlowym, wojskowym i politycznym

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *