Koronawirus: WHO monitoruje teraz zainteresowanie typu „Mu”

TORONTO – Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dostrzega nowy rodzaj obawy wyłaniający się z Kolumbii, zwany „Mu”.

w agencji Cotygodniowa aktualizacja epidemiologiczna Opublikowana we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia zaktualizowała wariant Mu, określany również jako wirus B.1.621, do innego wariantu budzącego obawy od 30 sierpnia i dodała, że ​​wirus zawiera „szereg mutacji, które wskazują na potencjalne właściwości ucieczki przed odpornością ”.

Mu po raz pierwszy zidentyfikowano w styczniu 2021 roku i od tego czasu pojawiły się doniesienia o sporadycznych i większych epidemiach w Ameryce Południowej i Europie.

Na dzień 29 sierpnia było 4650 kolejnych przypadków wariantu mu w 39 krajach, ale WHO podaje, że stanowi on 39 procent przypadków w Kolumbii i 13 procent przypadków w Ekwadorze, chociaż istnieją ograniczenia dotyczące sekwencjonowania w obu krajach.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​wstępne dane wskazują, że ma podobną odpowiedź na szczepionkę w porównaniu z wariantem beta. Istnieją dowody na to, że szczepionki nie działają dobrze przeciwko wariantowi beta, co skłoniło niektóre kraje do ograniczenia podróży do i z RPA, gdzie po raz pierwszy zostało to zgłoszone.

Jednak Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​potrzebne są dalsze badania.

„Epidemiologia wariantu mu w Ameryce Południowej, zwłaszcza przy współkrążeniu wariantu delta, będzie monitorowana pod kątem zmian” – napisała WHO w raporcie.

Światowa Organizacja Zdrowia monitoruje obecnie pięć różnych typów zainteresowań, eta (ukierunkowane na wiele krajów), iota (USA), kappa (Indie), lambda (Peru), a teraz mu.

Alfa, Beta, Gamma i Delta to wszystkie niepokojące zmienne.

Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła w maju nazewnictwo wariantów za pomocą alfabetu greckiego, aby ułatwić ich zrozumienie, jednocześnie usuwając piętno poprzednich etykiet, które koncentrowały się na krajach pochodzenia wariantów.

Plik z Reutera

READ  Przygotuj się na największy proces karny we współczesnej historii Watykanu | Aktualności Biznesowe i Ekonomiczne

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top