Kopitar of Kings zdobywa nagrodę Messier NHL Leadership Award

Anzi Copetar Jeden z Los Angeles Kings wygrał wyścig Nagroda lidera NHL Marca Messiera W środę dla gracza, który uosabia wspaniałe cechy przywódcze na lodzie i poza nim i który odgrywa wiodącą rolę w swojej społeczności, która rozwija grę w hokeja.

Kopitar był liderem w promowaniu hokeja w południowej Kalifornii. Spędził 16 sezonów w Kings, odkąd został wybrany na 11 miejsce w NHL Draft w 2005 roku.

Uczestniczył w wielu programach społecznych dla Kings, w tym w Children’s Hospital Los Angeles, Make a Wish Foundation, Wags and Walks oraz Kings Care Foundation i został wybrany przez kolegów jako zwycięzca nagrody Ace Bailey Memorial Award (Najbardziej inspirujący gracz) dla każdego z ostatnich dwóch sezonów.

„Wszyscy staramy się rozwijać grę”, powiedział Kopetar w wywiadzie dla Messiera. „Myślę, że między mną a Los Angeles Kings wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę w SoCal, z pomocą Anaheim Kaczki.” Został ogłoszony zwycięzcą. „Po prostu rozprowadzamy grę tutaj w SoCal i myślę, że wykonujemy całkiem dobrą robotę”.

Oprócz pomocy w promocji hokeja w południowej Kalifornii, Kopetar prowadzi klinikę dla młodzieży w swojej rodzinnej Słowenii. W ubiegłym roku reprezentowanych było kilkanaście krajów.

„Nawet dla mnie, gdy wróciłem do domu, przez kilka lat byłem w stanie prowadzić akademię hokejową i jestem z niej bardzo dumny” – powiedział Kopetar. „Objęliśmy sporo krajów. Wieść się rozprzestrzenia. Myślę, że w zeszłym roku wszyscy objęliśmy 13 krajów, więc dzieci przychodzą i chcą się uczyć i chcą zacząć grać w hokeja, a ja jestem bardzo wdzięczny, że jestem częścią społeczności hokejowej To dało mi tak wiele. Bycie tak pokornym i zaszczytem tylko po to, by być w hokeju. To było niesamowite.

wideo: Anzi Copetar Wygrywa nagrodę Marc Messier Leadership Award

Kopetar prowadził Kings pod względem liczby bramek z 67 punktami (19 bramek, 48 asyst) w 81 meczach w tym sezonie, aby pomóc Los Angeles zakwalifikować się do play-offów Pucharu Stanleya po raz pierwszy od 2018 roku. ostatnich 15. pory roku. On i Jordi Howe są jedynymi graczami, którzy prowadzili tę samą drużynę, zdobywając co najmniej 14 goli.

READ  Wyniki UFC 283, skróty: Jamal Hill pokonał Glovera Teixeirę i zdobył wakujący pas w walce wieczoru

Kopetar zajmuje drugie miejsce w historii Kings w meczach (1210) i asystach (702) oraz czwarte pod względem punktów (1067) i bramek (365).

„pomiędzy [Kings president] Luke Robitaille i [general manager] Rob Blake, uczynili mnie lepszym niż wtedy, gdy przyjechałem tu 16 lat temu”, powiedział Kopetar.

Messier, Hockey Hall of Fame, prosi zespół i personel ligi, by sporządzić listę nominowanych do nagrody przed wybraniem zwycięzcy.

Centrum Boston Bruins Patrice Bergeron Zdobył nagrodę w zeszłym sezonie.

Nagrody NHL są kontynuowane w czwartek wraz z nagrodą Jacka Adamsa, która trafia do trenera, który „najbardziej przyczynił się do sukcesu swojej drużyny”, zgodnie z głosowaniem członków NHL Broadcasters Association. Tegorocznymi finalistami są Andrew Brunet z Florida Panthers, Gerard Gallant z New York Rangers i Daryl Sutter z Calgary Flames.

Zwycięzca zostanie ogłoszony przed drugą grą finału Konferencji Zachodniej pomiędzy Edmonton Oilers i Colorado Avalanche. Gra zaczyna się o 20:00 ET.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top