Sieć nowej generacji Intelsat dla systemów naziemnych i kosmicznych łączy się z platformą Kratos OpenSpace™ – SatNews

Sieć następnej generacji Intelsat będzie łączyć najnowsze technologie satelitarne, naziemne i chmurowe, aby zapewnić swoim klientom solidne, dynamiczne i odporne usługi.

Platforma OpenSpace™ firmy Kratos Defense & Security Solutions została wybrana przez Intelsat jako kluczowy komponent do standaryzacji działania systemów Ziemi i przestrzeni kosmicznej w sieci nowej generacji. Usługi obu firm są; Kratos jest dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa narodowego, a Intelsat operatorem głównych usług satelitarnych.

Sieć następnej generacji Intelsat będzie łączyć najnowsze technologie satelitarne, naziemne i chmurowe, aby zapewnić swoim klientom solidne, dynamiczne i odporne usługi. Aby osiągnąć te cele, Intelsat potrzebuje dynamicznych, zdefiniowanych programowo, opartych na standardach platform, które mogą szybko dostosowywać się do zmian w warstwie kosmicznej, aby dostarczać usługi tam, gdzie i kiedy są potrzebne, oraz wspierać przejście na technologie 5G.

Platforma OpenSpace firmy Kratos to jedyny programowo definiowany satelitarny system naziemny. W pełni zwirtualizowany i zaaranżowany oraz zbudowany na powszechnie akceptowanych standardach branżowych, OpenSpace umożliwia skalowalne wdrażanie w elastycznym środowisku bez chmury. Dzięki platformie OpenSpace Intelsat będzie w stanie zbudować usługi klasy operatorskiej w ciągu kilku minut zamiast tygodni lub nawet miesięcy, które zwykle są wymagane w przypadku tradycyjnych sprzętowych systemów naziemnych, umożliwiając swoim klientom szybkie wdrażanie usług i wprowadzanie zmian w usługach, aby sprostać ewoluującym potrzeb użytkownika.

Dzięki OpenSpace przetwarzanie sygnału jest włączane w oprogramowaniu, a wszystkie usługi można wdrażać na dużą skalę na ogólnodostępnych komputerach publicznych bez potrzeby dodatkowej akceleracji sprzętowej, takiej jak Field Programmable Gate Arrays (FPGA) lub GPU. Platforma będzie również obsługiwać funkcje 5G NTN po wprowadzeniu nowego standardu. W rezultacie Intelsat uzyska znaczące korzyści skali w ramach globalnej infrastruktury SDN, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu całkowitego kosztu cyklu życia dedykowanego sprzętu.

„Wybraliśmy OpenSpace ze względu na jego zdolność do wspierania naszych celów zwiększania dostępności usług, szybkości reakcji i odporności naszych klientów” zawieszony Carmel Ortiz, wiceprezes ds. innowacji systemowych w Intelsat. „Domyślne, oparte na standardach rozwiązanie OpenSpace zwiększa naszą zdolność do stosowania najlepszych w swojej klasie praktyk w zakresie organizacji i automatyzacji usług”.

„Ściśle współpracowaliśmy z inżynierami i kadrą kierowniczą Intelsat, aby sprawdzić, czy platforma OpenSpace spełni ich nowe możliwości sieci definiowanej programowo (SDN)” Powiedział Michael Smith, starszy wiceprezes ds. globalnej sprzedaży, dział lotniczy, Kratos. Obejmuje to myślenie o nowych funkcjach i aplikacjach na przyszłość, które pomogą Intelsatowi rozszerzyć jego sieć i bezproblemowo rozszerzyć ofertę usług. Jako system definiowany programowo, ten rodzaj adaptacji jest natywnie wbudowany w architekturę platformy OpenSpace i może być szybko i ekonomicznie wykorzystany w miarę pojawiania się nowych możliwości”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top