Kontrakty terminowe na akcje płaskie, aby rozpocząć tydzień z S&P 500 cali poniżej rekordu

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy.

NYSE

Kontrakty terminowe na akcje pozostają bez zmian, ponieważ S&P 500 próbuje osiągnąć rekordowy poziom w tym tygodniu w obliczu optymizmu co do trwającego ponownego otwarcia gospodarczego tego lata.

Kontrakty terminowe na S&P 500 dodały mniej niż 0,1%. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 15 punktów, czyli mniej niż 0,1%. Złożone kontrakty terminowe Nasdaq wzrosły o mniej niż 0,1%.

S&P 500 ustabilizował się zaledwie 0,2% od swojego szczytu w ciągu dnia w maju. Indeks benchmarkowy wzrósł w zeszłym tygodniu o 0,6%, co oznacza wzrost w 2021 r. do ponad 12%. Dow i Nasdaq również odnotowały wzrosty w zeszłym tygodniu.

Raport z pracy w piątek pokazać się Stopa bezrobocia spadła do 5,8% z 6,1%, aw maju dodano 559 tys. miejsc pracy. Raport był postrzegany jako wystarczająco mocny, aby utrzymać zaufanie inwestorów do gospodarki, ale wystarczająco lekki, aby zapobiec pośpiechu Rezerwy Federalnej w celu zmiany łatwej polityki fiskalnej.

Inwestorzy skupić się na inflacji Dane w przyszłym tygodniu, z majowym indeksem cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) zostanie opublikowany w czwartek. W kwietniu inflacja CPI wzrosła o 4,2% w stosunku do roku poprzedniego, najszybszy wzrost od 2008 roku. Jeżeli ceny będą nadal rosły, może to spowodować, że Rezerwa Federalna wycofa swoją łagodną politykę.

W weekend kraje G7 Osiągnęli porozumienie w sprawie globalnej reformy podatkowejNajwiększe światowe korporacje są zobowiązane do płacenia co najmniej 15% podatku od swoich zysków. To mniej niż początkowa propozycja administracji Bidena dotycząca minimalnej stawki podatkowej 21%, która nie spotkała się z dużym entuzjazmem w innych krajach. Duże firmy, w tym Facebook i Google, pozytywnie zareagowały na porozumienie.

W tym tygodniu akcje Mimi ponownie znajdą się w centrum uwagi. Większość tych spekulacyjnych spółek, w tym GameStop, AMC i BlackBerry, zakończyła tydzień na minusie. Pomimo ogromnych zysków Po niestabilnym tygodniu handlowym.

READ  Jeśli Twój dom jest Twoim planem emerytalnym, sprawdź najnowsze wiadomości na temat odwróconych kredytów hipotecznych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top