Kim jest hipopotam z filmu MOON KNIGHT, odcinek 4, Ostatnie chwile?

w Księżycowy rycerz W trzecim odcinku poznaliśmy wielu Starożytni egipscy bogowie MCU. Cóż, do pewnego momentu. jedyny Do tej pory widzieliśmy egipskiego boga wcielonego w jego prawdziwej postaci, czyli Khuncho. Ale Księżycowy rycerzOstatni odcinek przyniósł niespodziankę. w Księżycowy rycerz Na naszych ekranach pojawił się czwarty odcinek, wersja Marvela starożytnej egipskiej bogini Tawert. W mitologii Tawert często przybiera postać kobiety z głową hipopotama. MCU oddała teraz boginię w całej okazałości bogini hipopotama, zachowując nawet szczegóły dotyczące ludzkich włosów Taweret. Ale kim jest Taweret i jak na nią wpłynie? Księżycowy rycerz?

Który jest Księżycowy rycerzHipopotam God Taweret w mitologii egipskiej?
Wikimedia Commons

W starożytnej mitologii egipskiej Taweret była znana jako bogini ciąży i macierzyństwa. Taweret była bóstwem opiekuńczym kobiet i dzieci. Początkowo mity wokół Taweret przedstawiały ją jako brutalną boginię, a potem jej związek ze zwierzętami, takimi jak hipopotamy. Jak wspomniano, Tawert jest często przedstawiany z głową hipopotama. Chociaż w mitach ma również skojarzenia z lwem i krokodylem. Co ciekawe, zachowuje swoje ludzkie włosy.

W końcu jednak Tawert zaczął być postrzegany jako posiadający inny rodzaj zaciekłości. Późniejsze wcielenia tej bogini skupiają się bardziej na zaciekłości macierzyństwa, które pochodzi od każdej matki, która chroni swoje młode. Z biegiem czasu mitologia egipska przedstawiała Byka jako siłę odżywczą, rodzaj pielęgniarki, która wyrzucała złe duchy, które chciały skrzywdzić matki.

Księżycowy rycerz Epizod IV udaje się uchwycić dwoistość bogini. Chociaż wygląd MCU Taweret początkowo brzmiał onieśmielająco, onieśmielając Marka Spectora i Stephena Granta, jej wysoki, a nawet nieco nieśmiały ton głosu „Hello!” To przeczy początkowemu wrażeniu. Wygląda jak jego starożytny egipski odpowiednik, Księżycowy rycerzTurrett będzie bardziej pomocnikiem niż wrogiem.

Co ciekawe, Według starożytnych Egipcjan księga zmarłych, starożytna egipska bogini hipopotama była związana z życiem pozagrobowym. „Tourette strzegł przejść do Gór Zachodu, które prowadziły do ​​podziemi, a także mógł używać magii, aby pomóc zmarłym bezpiecznie przejść przez tę niebezpieczną i przerażającą krainę”. według Skłonność MCU do rozszerzania wieloświataObecność Tawaret w programie Marvela może wskazywać, że świat podziemny lub życie pozagrobowe mogą być tuż za rogiem.

READ  Powstania na Twitterze za e-mailem testowym HBO Max Intern winy przypadkowo wysłany do subskrybentów
Dostawać Taweret w MCU
Studio Marvela

Główny scenarzysta/producent wykonawczy Jeremy Slater Podziel się trochę więcej O tym, jak musimy Księżycowy rycerzZobacz Taweret MCU.

ogłoszenie:

Od pierwszego tygodnia Marvel dostarczył nam dużą ilość materiałów referencyjnych na temat egiptologii oraz starożytnych egipskich bogów i bogiń. Jednym z tych kawałków materiału był laminatowy plakat, który jak małe dziecko zawierał rysunki przedstawiające różne bóstwa – Tawert był jednym z tych bóstw. Cały pierwszy tydzień spędziłem w naszym pokoju z książkami, po prostu wpatrując się w to. W końcu w pewnym momencie nie mogłem już tego znieść. Przerwałem wszystko, o czym rozmawialiśmy, i powiedziałem: „Chłopaki, mamy coś znacznie ważniejszego, czyli jak mogę wprowadzić tego hipopotama do serialu?”

Pomyślałem: nie, przestań się śmiać. Jestem bardzo poważny. Wystawiamy to na pokaz. Myślę, że to był pierwszy moment, w którym wszyscy zdali sobie sprawę, że mamy tu pozwolenie na dziwactwo. Mamy pozwolenie na robienie rzeczy, których niekoniecznie robiłbyś, gdybyś nie pracował w miejscu takim jak Marvel Studios… to dało mi dziwny rozmach. A co najważniejsze, ma w programie mojego ulubionego hipopotama.

Kochamy boginię hipopotamów i kochamy ją Księżycowy rycerz Robi się trochę dziwnie. Nie możemy się powstrzymać, ale pamiętamy najbardziej luksusowego hipopotama, jakiego widzieliśmy w pierwszym odcinku Księżycowy rycerz. Wskazówki do Taweret MCU były przez cały czas. w Księżycowy rycerzTawert to aktorka Antonia Salib.

Co oznacza posiadanie wieży? Księżycowy rycerzMark Spector i Stephen Grant?
Mark Spector i Stephen Grant krzyczą ze strachu, gdy widzą Tawert
Studio Marvela

Ale teraz, gdy Tawirt jest tak wspaniała, w całej swojej chwale hipopotama, co to oznacza dla uniwersum Marvela i dla niego? Księżycowy rycerz? Chociaż Księżycowy rycerz Wygląda na to, że nie zawiera żadnych matek ani dzieci, jak dotąd, serial stworzył również boginię Hathor, wcześniej. Hathor jest boginią kobiet i miłości, która zdaje się iść w parze z byciem boginią kobiet i dzieci. Ponadto wydaje się, że Hathor miał przeszłość z wersją Khonshu MCU. Więc może, Tawert Księżycowy rycerz W pewien sposób pojawiają się linki do Hathor.

READ  Południowokoreańska aktorka i modelka Kim Mi Soo umiera w wieku 29 lat

Wiemy też, że w Księżycowy rycerz, Arthur Harrow zastrzelił Marka Spectora. Gdy schodzi do swojego świata marzeń, wpada do wody. Więc to może być kolejny powód, dla którego pojawia się Turrett. Jeśli nasz Księżycowy Rycerz ma umrzeć, może spotkać Tawerta, strażnika świata, w jego podróży do zaświatów.

Ponadto, zgodnie z podziwiaćTaweret to egipska bogini porodu. Chociaż jest żoną Besa, boga szczęścia i możliwości, kongregacja stała się Sobkiem, bogiem rzek”. Widzimy również Nil tak, jakbyśmy w nim byli, w Księżycowy rycerzKredyty końcowe do. Być może w tym przypadku rzeka jest rodzajem pustki w MCU, która prowadzi nas do właściwego podziemnego świata. Nie zdziwilibyśmy się, gdybyśmy następnym razem spotkali boga krokodyla Sobka. Sobek to przecież mityczna reprezentacja rzeki.

Biorąc pod uwagę znaczącą rolę, jaką życie pozagrobowe odgrywa w mitologii starożytnego Egiptu, jego obecność w MCU ma dla nas duży sens. I księżycowa noc Wprowadzenie hipopotamowej bogini Taweret do uniwersum Marvela wydaje się przybliżać nas o krok do tej nowej przestrzeni w wieloświecie.

Pierwotnie opublikowany 20 kwietnia 2022 r.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top