Joni Mitchell usuwa muzykę z Spotify

Kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów Joni Mitchell usuwa swoją bibliotekę muzyczną ze Spotify w solidarności z innym artystą Neilem Youngiem, powołując się na „nieodpowiedzialnych ludzi”, którzy dzielą się błędnymi informacjami na temat szczepionki na COVID-19 na platformie streamingowej.

Mitchell ogłosił to ogłoszenie Na jej stronie internetowej Późnym piątkowym wieczorem napisał: „Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, które kosztują życie. W tej kwestii solidaryzuję się z Neilem Youngiem i światową społecznością naukową i medyczną”.

Uczestniczył również zdobywca nagrody Grammy list otwarty Według Wall Street Journal, został napisany przez lekarzy z całego świata na temat „The Joe Rogan Experience”, podcastu audio ze Spotify, który kupił wyłączną licencję w 2020 roku za 100 milionów dolarów.

31 grudnia 2021 r. gospodarz podcastu Joe Rogan wystąpił z gościem dr Robertem Malone, który został wykluczony z Twittera za rozpowszechnianie dezinformacji na temat szczepionki przeciw COVID-19.

„To nie tylko kwestia naukowa lub medyczna; jest to problem społeczny o katastrofalnych rozmiarach, a Spotify jest odpowiedzialny za umożliwienie rozwoju tej działalności na swojej platformie” – czytamy w liście otwartym.

mały usuń jego muzykę z platformy na początku tego tygodnia, przytaczając również doświadczenie Joe Rogana jako przykład niepowodzenia Spotify w usuwaniu dezinformacji na temat szczepionek ze swojej platformy.

„Spotify stało się domem dla zagrażającej życiu dezinformacji o COVID” – Young Pisał na swojej stronie internetowej. „Szczerze mam nadzieję, że artyści i inne wytwórnie płytowe odejdą od platformy Spotify i przestaną wspierać śmiertelną dezinformację Spotify na temat COVID”.

READ  Hailey Bieber zamyka plotki o ciąży

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top