Katolicy wracają do kościołów GTA na bożonarodzeniową mszę z pełną mocą

Po raz pierwszy od grudnia 2019 roku katedra św. Michała wita w Wigilię pełną wiernych.

Pierwsza msza była odprawiana o piątej wieczorem, druga o ósmej wieczorem, a trzecia o północy.

W Boże Narodzenie Msza Święta zostanie odprawiona w Katedrze Św. Michała o godz. 8.00, a następnie kolędowanie z Chórem Nieszporów w Katedrze o godz. 9.15, a także Msze św. o godz.

Oczekuje się, że kardynał Thomas Collins będzie przewodniczył Mszy Świętej o północy, a także Mszy w południe w Boże Narodzenie, podczas gdy Szkoła Chóralna św. Michała zapewni oprawę muzyczną uroczystości bożonarodzeniowych, w tym kolędy w Wigilię.

Kościół w centrum Toronto jest jednym z 225 kościołów katolickich w Archidiecezji Toronto, które będą w pełni funkcjonować w te Święta Bożego Narodzenia. Obowiązkowe maseczki i zachowanie dystansu fizycznego również nie są już wymagane.

W ciągu ostatnich dwóch lat nabożeństwa bożonarodzeniowe w parafiach katolickich w Greater Toronto Area zostały zmodyfikowane z powodu ograniczeń związanych z pandemią, które ograniczyły frekwencję do 30 procent pojemności w zeszłym roku i nie więcej niż 10 osób jednocześnie na nabożeństwach bożonarodzeniowych w 2020 r. . .

Aby uzyskać więcej informacji na temat godzin mszy, lokalizacji kościołów i godzin mszy, odwiedź diecezję Strona internetowa.

READ  Francja i Wielka Brytania kłócą się o ryby. Czym naprawdę jest ta wojna na słowa?

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top