Kanadyjczyk Nathan Rourke rzucił rekordowe 436 jardów, Lwy zdominowały Argos

Vancouver – Nawet po ustanowieniu rekordu CFL, rozgrywający BC Lions, Nathan Rourke, widział możliwości poprawy.

24-letnia Wiktoria z Kolumbii Brytyjskiej rzuciła w sobotę na odległość 436 metrów, prowadząc Lions do zwycięstwa 44-3 nad Toronto Argonauts.

To było najwięcej jardów dotkniętych przez kanadyjskiego rozgrywającego kiedykolwiek w grze CFL, przekraczając 427 jardów wyznaczony przez Gerry’ego Dattilio w 1981 roku.

„Jestem tam tylko dystrybutorem piłki nożnej”, powiedział Rourke po wygranej. „Ci goście są na właściwych pozycjach i grają w wielkich meczach”.

„Dzisiaj było kilka rzutów, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy nie byłem tak dokładny, jak powinienem. Ale ci goście dali mi kilka zagrywek i sprawili, że dobrze tam wyglądałem”.

Występ nie był niespodzianką dla weterana Lions defensywnego obrońcy Gary’ego Petersa.

„Kiedy wchodzisz do obiektu, jest tam pierwszą osobą. A ja jestem jedną z ostatnich osób, które wychodzą. Dosłownie jest za mną, wchodzi i je kanapkę z galaretką z masłem orzechowym, próbując znaleźć coś do zrobienia. zawsze działa bez względu na to.”

„Próbuje się doskonalić. Jest młody, ale w jego oczach widać, że jest naprawdę głodny”.

Rourke ukończył w sobotę 39 z 45 podań, w tym cztery przyłożenia. Był raz rozdzielony.

Dominic Rhimes dostał dwie duże klasy BC (2-0), a Brian Burnham i Jevon Cotwe po jednej. Obrońca David Mackie strzelił szybkiego gola pod koniec czwartej kwarty. Shaun White kicker strzelił trzy gole z pola, w tym strzał z 50 jardów.

Obrona BC stłumiła Argosa (1-1), a McLeod Bethel-Thompson chwycił na 178 jardów. Rozgrywający z Toronto został włączony w 15 z 21 prób, rzucił jedno przechwycenie i został zwolniony dwukrotnie, zanim został zmieniony pod koniec czwartej kwarty.

Chad Kelly przyszedł z ulgą i rzucił na 26 jardów, wykonując dwie z czterech prób. Raz został zwolniony i zgłosił jeden sprzeciw.

READ  Szokujący double bogey Schefflera kończy rekordową passę Tour

Jedyne punkty Argos w nocy pochodziły z bramki z pola z 23 jardów Borisa Bede na początku drugiej kwarty.

„Jestem totalnie zakłopotany”, powiedział trener Toronto Ryan Dinwiddy. „To był straszny występ dla futbolu”. „To była ogromna strata. Jest źle. Nienawidzę tego. Ale nie możemy pozwolić, aby zrujnowało to nasz sezon. Musimy tylko wrócić do pracy i znaleźć sposoby na poprawę”.

The Lions nie mieli pożegnalnego tygodnia, ale nie wykazali rdzy na początku sobotniego meczu, rozpoczynając go ośmioma grami na 68 jardów.

Rourke wyskoczył z zapadającej się kieszeni, aby zdobyć 11 jardów i wylądował jako pierwszy, a następnie skrócił jazdę podaniem z 19 jardów do Burnham w strefie końcowej. Weteran skrzydłowy dwukrotnie ukłonił się tłumowi po zdobyciu pierwszego przyłożenia w sezonie.

Defensywa BC została przetestowana podczas pierwszego tego wieczoru posiadania piłki przez Toronto. DaVaris Daniels przebił się przez wślizg, a Bethel-Thompson znalazła Dejona Brissetta na linii jednego jarda Lions.

Lwy były silne i trzy razy odmawiały gościom prób wkradnięcia się do strefy końcowej. Toronto odrzucił piłkę.

„Wtedy wszystko się rozmnożyło i nie mogliśmy nic zrobić” – powiedział Dinwiddy. „Zaczęliśmy trochę w trzeciej kwarcie, a potem się potknęliśmy. To znaczy, wszyscy mieli w tym swój udział. To po prostu denerwujące, ale musimy znaleźć sposób, aby stać się lepszym”.

Na początku drugiej kwarty pomocnik BC Delvin Breaux wykonał długi rzut z Bethel-Thompson do Brandona Banksa, a Dinwiddie odrzucił wezwanie, argumentując za interwencją defensywną. Po przeglądzie urzędnicy zgodzili się przyznać Toronto pierwszą nagrodę za 21-jardową linię BC.

Obrońca Lions, David Maynard, zwolnił Bethel Thompson w następnym meczu, ale Argos zdołał strzelić gola po drodze, a Bede strzelił do bramki z pola, co skróciło opóźnienie Toronto do 10-3.

READ  Blue Jays eksplodują o dziewiątej, wpadając w ręce marynarzy, gdy wyczerpujący odcinek trwa dalej

Rourke zwiększył poduszkę Lions w połowie, znajdując rymy w strefie końcowej strzałem z 19 jardów, aby pokonać dziewięć, 70 jardów.

BC wszedł do szatni ze wzrostem 20-3 po tym, jak Whyte strzelił bramkę z pola z 44 jardów, aby zamknąć drugą kwartę.

Szereg kontuzji ogarnęło drużynę BC pod koniec pierwszej połowy, chociaż linebacker Bo Lokombo, który wycofuje się z Jamesa Butlera i Burnhama, wszyscy udają się do szatni z kontuzjami w końcówce meczu. Odbiorca Lucky Whitehead również doznał kontuzji kostki, ale pozostał w meczu.

„Dwóch ludzi upadło, ale to tylko czyni nas silniejszymi” — powiedział Rhimes. „I pokazuje, jak wszechstronni jesteśmy w ataku. Kiedy jeden facet upada, to jest nasz brat, więc chcemy mieć pewność, że zdobędziemy go tylko dla niego”.

Trener Lions, Rick Campbell, powiedział, że Burnham poszedł do szpitala na dalsze testy, a zespół nie pozna jego stanu do niedzieli. Lokombo i Butler mogą być dostępne do gry w przyszłym tygodniu.

W połowie trzeciej klatki Wynton McMannis przeciągnął Rourke’a po środku boiska, tracąc siedem jardów straty. Czarny pozostał jednak niekontrolowany i wysłał Białego, aby spróbował wykonać rzut z pola z 50 jardów. Wziął kopnięcie, dając BC prowadzenie 23-3.

Po zakończeniu obrony Lwów, Obum Guwasham zdawał się zemścić na kolejnym podawaniu piłki, zwalniając Bethel Thompson.

29 jardów Rourke’a wygięło się do szerokiego otwartego pola Cotwe głęboko w czerwonej strefie, utrzymując trzeci TD w BC późną nocą w trzeciej kwarcie. Cotoy zrobił kilka szybkich kroków do strefy końcowej i strzelił swojego pierwszego majora w sezonie.

W ostatniej klatce Rourke ponownie nawiązał kontakt z Rhymesem, tym razem rzutem na 24 jardy. Umieszczony tuż poza strefą końcową Rhymes z łatwością ukończył przyłożenie i pokonał Lions 37-3.

Peters dodał do nieszczęścia Toronto w połowie czwartej kwarty, odwracając podanie Bethel Thompson.

READ  Aaron Judge podnosi HR Yanks na 11. zwycięstwo z rzędu

Mackie, który szedł za kontuzjowanym Butlerem, podał piłkę nad linią bramkową pod koniec czwartej rundy w swoim pierwszym przyłożeniu w CFL. Udana konwersja z Whyte doprowadziła właścicieli do prowadzenia 44-3.

Kelly przybył do Bethel Thompson, aby zakończyć mecz i wkrótce został zwolniony przez Maynarda.

Lwy powrócą do akcji w czwartek, kiedy zmierzą się z Redblacks w Ottawie. Argos będzie gospodarzem Winnipeg Blue Bombers 4 lipca.

Uwagi: Zwycięstwo daje BC początek sezonu 2:0 po raz pierwszy od 2016 roku. …napastnik Argos Jonathan Zamora zszedł z boiska po kontuzji w meczu w połowie czwartej kwarty. W sobotę odbyło się setne spotkanie obu drużyn w historii. BC ma przewagę 60-38-2 w serii.