Kanada prowadzi śledztwo po tym, jak samochód Tesli zapalił się, zmuszając kierowcę do „wybicia szyby” | Kanada

Kanadyjskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu z A. Tesla Vancouver zapalił się, podobno zmuszając kierowcę do wyjścia z samochodu.

Transport KanadaKanadyjska Agencja Bezpieczeństwa Samochodowego powiedziała w piątek w oświadczeniu, że dowiedziała się o incydencie w Vancouver 23 maja i „powiadomiła Teslę… i obecnie organizuje wspólną kontrolę pojazdu w celu ustalenia przyczyny ognia.”

Amerykańska Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) powiedziała agencji Reuters w czwartek, że była „świadoma incydentu i skontaktowała się z producentem w celu uzyskania informacji”.

wideo Post na Electreku pokazywał dym wydobywający się z samochodu przez kilka minut, zanim samochód się zapalił. Według serwisu kierowca powiedział, że żeby się wydostać, „musiał wybić szybę”, dodając: „Wykopałem okno, bo wszystko się zatrzymuje. Nie działa prąd. Drzwi się nie otworzyły. okna się nie opadły.”

Około pięć minut po tym, jak samochód zaczął palić, przybyła straż pożarna i była w stanie ugasić pożar. Według kierowcy samochód kupił osiem miesięcy temu.

Tesla nie odpowiedział na prośbę Guardiana o komentarz.

Producent samochodów elektrycznych miał do czynienia z wcześniejszymi dochodzeniami w sprawie wypadków z udziałem jego pojazdów. W zeszłym roku rząd USA rozpocząłem dochodzenie W systemie wspomagania kierowcy Tesli znanym jako Autopilot po serii kolizji z zaparkowanymi pojazdami uprzywilejowanymi.

National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) poinformowała, że ​​od 2018 r. zidentyfikowała 11 wypadków, w których Teslas zderzył się z pojazdami na pierwszych scenach ratowniczych, podczas gdy Teslas „działał w trybie autopilota lub tempomatu uwzględniającego ruch uliczny”.

Reuters przyczynił się do powstania raportu

READ  Rivian upada, gdy Ford zrzuca miliony akcji

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top