Jeźdźcy przeważają w OT przeciwko Stamps

Calgary — The Saskatchewan Roughriders odnieśli zwycięstwo 29-26 po dogrywce nad Calgary Stampeders w sobotę wieczorem, kończąc ekscytujący mecz na stadionie McMahon.

Rene Paradis kopnął gola z gry z 53 jardów na 10 sekund przed końcem czwartej kwarty, aby zremisować i wymusić dogrywkę. Drużyny wymieniły się rzutami z gry w dogrywce, a następnie objęły prowadzenie po bramce Bretta Luthera z 20 jardów, zanim Nick Marshall przechwycił Jake’a Meyera w strefie końcowej w następnej połowie, aby przypieczętować zwycięstwo Raiders.

Jamal Morrow rozegrał znakomitą grę w parterze, kończąc z 22 prowadzeniem i 133 jardami w biegu.

Trevor Harris zakończył 20-30 na 273 jardy i przyłożenie.

Meyer zakończył 18-35 na 288 jardów i przyłożenie, ale rzucił trzy przechwyty.

Powiązany
wykres głębokości: SSK | CGY
Pudełko Punktów: Jeźdźcy, Znaczki w liczbach
Przez obiektyw: Jeźdźcy znaczków
» OBEJRZYJ: Nic Marshall ogłasza grę z dużym przechwytem w dogrywce
» Zarejestruj się i oglądaj mecze CFL na CFL+ w USA i na całym świecie

Rene Paredes trzymał się, gdy Stamps go potrzebowali, po rzucie z gry z 53 jardów, który doprowadził do dogrywki (Dave Chidley/CFL.ca)

Recenzje dały Stamps prowadzenie w ich pierwszej jeździe, kopiąc do kosza z gry z 47 jardów, co dało Stamps wczesne trzypunktowe prowadzenie, 2:14 do końca meczu.

Harris został pokonany przez Dereka Wiggana w pierwszym pstryknięciu pasażera w grze. Było to pierwsze zaklęcie weterana obrońcy w sezonie 2023.

Morrow zmarnował piłkę przy drugim posiadaniu Raiders, ale po weryfikacji jego kolano zostało ustalone, zanim piłka wyszła na aut. Harris również grzebał w piłce później w podjeździe, ale po tym, jak odbiła się ona od boiska między zespołami, luźny kamień został odzyskany przez Jake’a Wieneke.

Luther zremisował pod koniec pierwszej kwarty własnym rzutem z gry z 18 jardów, ale Paradise ponownie dał Stamps prowadzenie o 3:16 w drugiej kwarcie, strzelając z gry z 46 jardów.

READ  Novak Djokovic w zawieszeniu, walczący z deportacją z Australii w związku ze szczepieniem COVID-19

Riders mieli piłkę na ziemi w pierwszej połowie, gdy Morrow zebrał 87 jardów w biegu do przerwy.

Mario Alvord pokazał swoją szybkość przy odbiciu piłki, przepychając się blisko środka pola, zanim zdążył odjechać od obrońców Stamps.

Calgary uderzył Harrisa trzy razy w pierwszej połowie, ponieważ Wigan, Mike Rose i James Foggers zanotowali po jednym worku.

Były Raider Cameron Judge wyeliminował Harrisa na początku trzeciej kwarty, ale The Stamps przywrócili go do następnej akcji, gdy Roland Milligan Jr. zdjął Meyera i zabrał go 56 jardów do linii jednego jarda. Shea Patterson uderzyłby go stamtąd w krótkiej grze na podwórku, aby podnieść Rycerzy o trzy.

The Stamps w końcu znaleźli strefę końcową w trzeciej kwarcie, kiedy Meyer połączył się z Malikiem Henry’m na 52-jardowym przyziemieniu, prowadząc ich 13-9.

Riders kopnęli piłkę 90 jardów przez strefę końcową pod koniec trzeciej kwarty, co zmniejszyło ich stratę do zaledwie trzech, co dało mecz 13-10.

Marshall prawie uciekł z piłką pod koniec trzeciej kwarty, ale nie mógł złapać piłki.

The Raiders odzyskali prowadzenie w ostatniej grze trzeciej kwarty po tym, jak Harris połączył się z Tevinem Jonesem w celu zdobycia przyłożenia, dając Raiders prowadzenie 17-13 po tym, jak Lowther dodał dodatkowy punkt.

Calgary chciał objąć prowadzenie, ale próba przyłożenia Meyera do Cole’a Tuckera została odbita i złapana przez Larry’ego Deana w strefie punktowej po tym, jak piłka została przypadkowo kopnięta przez kolegę z drużyny, CJ Reavisa.

W następnej jeździe Riders powiększyli prowadzenie po 60-jardowej grze Seana Beana Jr., która sprowadziła zielono-białych na linię jednego jarda. Stamtąd Patterson złapał swoje drugie przyłożenie w grze, dając Returners prowadzenie 23-13. Morrow dodał sześć jardów przyłożenia na tym samym podjeździe, który sprawił, że rzucił się na 100 jardów w meczu. Jeźdźcy próbowali zamienić dwa punkty, ale nie zdobyli gola.

READ  Wyjaśnienie sporu o odszkodowanie kanadyjskiej męskiej drużyny piłkarskiej

Na około pięć minut przed końcem meczu Meyer wbił piłkę w siebie, aby uzyskać przyłożenie, a Paredes uzyskał trzypunktową przewagę. Paredes wrócił na boisko na 11 sekund przed końcem i strzelił gola, przygotowując grunt pod ekscytujące zwycięstwo Raiders w dogrywce.

Dzięki temu zwycięstwu trener Raiders, Craig Dickinson, ma teraz bilans wszechczasów 2-6 jako główny trener przeciwko swojemu bratu Dave’owi, głównemu trenerowi i dyrektorowi generalnemu The Stamps.

Albert O’Shea, Frankie Hickson, Joan Briskasen, DeMarcus Christmas, Rodney Clemons i Jayden Dalk są poza grą Raiders z powodu kontuzji.

Wiodący szerokokątny Calgary, Reggie Piggleton, również opuścił tę grę po kontuzji żebra w zeszłotygodniowym meczu z Redblacks. Został wpisany na listę kontuzjowanych po sześciu meczach.

The Stamps and Riders zbliżają się do tygodnia pożegnania, ponieważ 4. tydzień sezonu CFL obejmuje tylko trzy mecze. W czwartek Riders zmierzą się z Edmonton Elks. 6 lipca, podczas gdy Stamps pojadą do Winnipeg, aby zmierzyć się z Blue Bombers w piątek. 7 lipca.