Jaylen Brown, Celtics kontratakują w trzeciej grze

BOSTON — Celtics pobili łobuzów w trzecim meczu finałów NBA.

16 zbiórek Bostonu na szybie był dowodem silnej reakcji na zwycięstwo Golden State Warriors w drugim meczu, podczas gdy Jaylen Brown, Jason Tatum i Marcus Smart zdobyli 77 punktów w jednym meczu. 116-100 zwycięstw. Celtics prowadzą 2-1 w serii przed piątkowym meczem Home 4 o 21:00 czasu wschodniego.

Stephen Curry prowadził Warriors z 31 punktami porażki, zanim odszedł z kontuzją stopy na dwie minuty przed końcem czwartej kwarty. Golden State nie spodziewa się zaktualizować swojego statusu do czwartku. Klay Thompson dodał 25 punktów w meczu dobicia dla Golden State. Draymond Green, którego intensywność poprowadziła Wojowników do zwycięstwa w niedzielę, Brakowało mu dwóch punktów i czterech zbiórek w 35 minut.

„Byłem miękki” – powiedział wyraźnie Green po przegranej.

Jeśli istniały jakiekolwiek wątpliwości, że Celtics dorównają energii Warriors w drugim meczu, Boston odpowiedział w pierwszej kwarcie. Prowadzeni przez odnowionego Roberta Williamsa III (10 zbiórek, osiem punktów, cztery bloki, trzy przechwyty), Celtics pokonali Warriors 16-3 w pierwszych ośmiu minutach, zdobywając tyle samo ofensywnych zbiórek co Golden State. Brown zaatakował Greena przed dryblingiem i wspiął się na niego z oceanu, zdobywając 17 z 26 punktów w trafieniu 6 na 9 (3-4 3P) w pierwszej kwarcie.

Warriors przegapili osiem z pierwszych 10 prób z zakresu 3 punktów i nie byli w stanie wyprodukować niczego przeciwko długości Bostonu w hali. Nawet gdy Thompson się rozgrzał, Celtics zareagowali, znajdując rzuty wolne w sprzyjających meczach przeciwko Curry’emu, Paulowi i praktycznie wszystkim, którzy rzucili na nich Golden State. Boston Warriors podwoili 16 punktów i przechytrzyli ich o 10 w drugich szansach w pierwszej połowie.

Golden State miał nieunikniony 40-sekundowy przejazd w połowie drugiej kwarty, po raz kolejny wykorzystując zaniedbanie Celtics w koszykówce. Thompson i Curry wykonali trzy rzuty po rzutach Andrew Wigginsa z trzech kolejnych piłek, a minutę później lay-up Curry’ego zredukował 17-punktowy przegrany do 56-49 na ponad trzy minuty przed przerwą.

READ  Blackhawks GM Bowman rezygnuje, zespół NHL ukarany grzywną po raporcie badającym zarzuty napaści na byłego trenera

Strażnik Boston Celtics, Jaylen Brown, reaguje na mecz z Golden State Warriors w czwartej ćwiartce podczas trzeciego meczu finałów NBA 2022 w TD Garden. (Maddy Meyer/Getty Images)

Boston strzelił pięć bramek z rzędu i w pierwszej połowie poprawił różnicę do 12 punktów. Powinno być więcej. Celtics zdobyli 68 punktów, strzelając 57% z boiska i 44% celność z głębokości w ciągu pierwszych 24 minut, ale straty nadal ich boli, ponieważ Warriors zdobyli 14 punktów z ośmiu fauli.

Wszyscy spodziewali się więcej magii w trzeciej ćwiartce Warriors. Nie przyszedł przez sześć minut. Jedna właściwość zmieniła to wszystko. Curry wysuszył wskaźnik 3, a urzędnicy potwierdzili, że Al Horford wspiął się na swoje miejsce lądowania. 1 rażące przewinienie przyznało Golden State rzut wolny i piłkę. Potrójna wskazówka sprawiła, że ​​Otto Porter Jr. zdobył siedem punktów podczas jednej podróży na ziemię, zmniejszając przewagę Bostonu do 82-80.

Kolejna wskazówka Curry 3, minutę później, dała Golden State pierwsze prowadzenie od 17-sekundowego rzutu Kevona Looneya w meczu. Curry i Thompson zdobyli sześć z siedmiu trzypunktów Warriors i 15 z 33 punktów w kwarcie, ale Boston zrobił wystarczająco dużo, by utrzymać prowadzenie 93-89 i wszedł na czwarte miejsce.

Nieudane ukończenie obręczy frustrowało Tatuma przez pierwsze trzy kwarty, ale włamał się do ostatniej klatki. Curry, którego czwarty faul kosztował go wystarczająco dużo agresji, by otworzyć drzwi do Bostonu, wycelował. W zamian Celtics wzmocnili obronę i rozpoczęli ćwierćfinały z przewagą 9-2, aby kontynuować awans do 11.

Golden State przez resztę drogi nie zbliżył się do ośmiu punktów. Tatum zdobył dziewięć punktów na 27, a Smart dodał osiem punktów na 24, zanim trener Bostonu Aime Odoka strzelił swojego pierwszego gola na dwie minuty przed końcem na czwartym miejscu. Kiedy rozległ się ostatni gwizdek, Celtics zdobyli 52 punkty, zdobywając 26 punktów i 22 punkty w drugiej szansie Warriors na 11, a także zdobyli cztery z 15 zbiórek ofensywnych w czwartej kwarcie.

READ  Oilers wygrali bitwę bramkową, gdy passa zwycięstw zakończyła się o ósmej

Boston wygrał zgiełk i grę, co jest powracającym tematem w serialu. Kto będzie łobuzem w piątek?

Gra 1: Celtics 120 Wojownicy 108

Gra 2: Wojownicy 107, Celtics 88

Trzecia gra: Celtics 116, Wojownicy 100 (Celtycy prowadzą 2-1)

Czwarty mecz: Warriors at Celtics, piątek, 21:00 ET (ABC)

Piąty mecz: Celtics w Warriors, poniedziałek, 13 czerwca, 21:00 ET (ABC)

Gra 6: Warriors at Celtics, czwartek, 16 czerwca, 21:00 ET (ABC) *

Gra 7: Celtics w Warriors, niedziela, 19 czerwca o 20:00 ET (ABC) *