Spragnione ataku odrzutowce stają w obliczu swojej chwili prawdy w trzeciej grze zasadniczej przeciwko Kanadyjczykom

WINNIPEG – Odrzutowce Winnipeg są wygodne w jednorazowych meczach hokejowych w pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Stanleya.

Faktem jest, że naprawdę nie mieli wyboru, ponieważ wszystkie cztery mecze przeciwko Edmonton Oilers poszły prosto na drut, a trzy wymagały dogrywki, w tym klinkier, który wymagał prawie sześciu zaklęć, zanim można było wyłonić zwycięzcę.

Teraz największym wyzwaniem dla Gatesów, gdy Montreal Canadiens przegrali 2:0 w serii do zwycięstwa siedmiu meczów o koronę Northern Division, jest to, że powinni czuć się bardziej komfortowo, będąc właściwie niewygodni.

Gdy Jets szykuje się do meczu 3 w niedzielę w Bell Center, mają jasny obraz tego, co ich przeciwnik wniósł do stołu i co dokładnie powinni zrobić, aby przeciwdziałać temu, co dało Kanadyjczykom znaczące podstawy. jak dotąd.

„Nie stworzyliśmy ataku, jaki chcieliśmy popełnić w tej serii”, powiedział Paul Morris, trener Jets. „Tak więc mecz 1-0 to miejsce, w którym musimy czuć się komfortowo”.

Transmisja na żywo z każdego meczu play-off Pucharu Stanleya bez przerw. Dodatkowo, zdobądź NHL Draft, Free Agency, Blue Jays & MLB, NBA Playoffs i nie tylko.

Jetsowi udało się strzelić tylko trzy gole w dwóch meczach – tylko jeden z nich trafił z taką samą siłą po strzale z wysokiego dołka obrońcy Dereka Forborta.

Adam Lowery strzelił z pięknym bekhendem podczas skracania, podczas gdy Kyle Connor strzelił jednorazową dodatkową bramkę za dodatkowego napastnika w późnej fazie pierwszego meczu.

Znalezienie sposobu na generowanie lepszych możliwości nawet w siłach – i manipulowanie siłą – jest najwyższym priorytetem dla Jets.

W ciągu ostatnich kilku tygodni słyszeliśmy, jak Morris mówił o tym, jak szanse na zdobycie bramki znikną, gdy stawki wzrosną.

To potwierdzenie było hype, zwłaszcza przeciwko kanadyjskiej drużynie, która grała duszący rodzaj hokeja i nie opóźniała meczu o jedną sekundę, jednocześnie gromadząc zwycięską passę pięciu meczów po przegranej 3-1 w serii otwarcia przeciwko Toronto Maple Liście.

READ  Kto mógłby wygrać Buffalo Sabres #1 w drafcie NHL 2021? Asesorzy identyfikują dziesiątki najlepszych kandydatów

Atakowanie było zawsze trudniejsze, ponieważ Paul Stastney przegapił dwa pierwsze mecze, a Mark Shefley wygrał jako pierwszy z zawieszeniem na cztery mecze za szarżę nad Jake’em Evansem w późnym otwarciu.

Stastney udał się do Montrealu ze swoimi kolegami z drużyny, gdy wracał do drużyny, prawdopodobnie między Andrew Cope’em i Nicholasem Eilersem.

Bez Scheifele i Dylana DeMelo (uraz tkanek miękkich) zawsze wymagałoby to skumulowanego wysiłku – i nadal tak jest.

Nie chodzi o to, że pojedynczy gracz potrzebuje awansu pod nieobecność Scheifele, ale najlepsze pistolety Jets, które mają być wystrzeliwane ze wszystkich cylindrów – nawet jeśli niedoceniani bohaterowie są zawsze mile widziani.

Innym graczem, który może wywrzeć wpływ, wzmacniając oferowaną odpowiedzialność, jest Pierre-Luc Dubois, którego burzliwy sezon został dobrze udokumentowany od czasu przybycia do fantastycznej umowy z Patrickiem Lane.

Nie chodzi o zbadanie możliwości nagany lub historii zmian nabywcy.

Jets nadal mocno wierzą w zdolność Dubois do tworzenia zespołu, nawet jeśli trudno jest zdobyć punkty.

Dubois zaliczył 22 występy od dwóch goli przeciwko senatorom z Ottawy 5 kwietnia, zdobywając w tym czasie siedem asyst.

Został awansowany na szczyt Jets, dając DuBoisowi wiele okazji do zaznaczenia swojej roli w serii przeciwko drużynie, która zakorzeniła go w jego wychowaniu.

Dubois był konsekwentny w swoich dyskusjach z mediami, ciągle mówiąc, że jest inny poziom, który chciałby, aby jego gra osiągnęła.

Ten trend utrzymał się w sobotę i powtórzył, że jego poziom pewności siebie nie osłabł, pomimo wielu wyzwań sezonu – począwszy od sporu o kontrakt, 14-dniowej kwarantanny i dwóch kontuzji.

„Szczerze, nie sądzę, żeby to napełniało Marka” – powiedział Dubois. „On jest świetnym graczem, jest jego własny. Jestem swoim własnym graczem. Jeśli próbuję grać jak on, nie pomagam mojej drużynie, nie pomagam moim kolegom z drużyny. Po prostu widzę, jak robi to, co robię najlepiej , robię, co w mojej mocy, aby pomóc tej drużynie wygrać. To był długi sezon, to był sezon wzlotów i upadków, ale myślę, że po prostu ciężko pracuję, więc pewność siebie nie spada, nawet jeśli nie zdobywasz punktów lub graj tyle, ile chcesz. To tu i tam cegiełki, nie tylko rezultaty, ale także włożona w to praca.

READ  Marchand ogłasza zwycięzcę w OT, Bruins nawet serializuje z Capitals w grze 2

“Kładę na siebie dużą presję, ale jednocześnie wiem, kiedy odpoczywać i bawić się. Nie możesz nic zrobić, aby kontrolować otoczenie lub warunki. Jedyne, co możesz zrobić, to po prostu starać się dać z siebie wszystko gra do stołu.”

Kiedy Dubois jest pytany, co robi dobrze, kiedy jest najlepszy, jasne jest, że wie, czego się od niego wymaga.

„Duża część mojej gry to po prostu jazda na łyżwach, poruszanie nogami” – powiedział Dubois. “Po sezonie nie masz tam dużo miejsca, nie masz dużo czasu i przestrzeni. Dla mnie to po prostu gra w wchodzenie tam, tworzenie miejsca dla moich skrzydeł , tworząc przestrzeń dla obrońców, wchodząc do sieci, próbując przyciągnąć do siebie graczy i dać czas i przestrzeń wszystkim, którzy są ze mną.

„Nie lubię umieszczać liczb na czymkolwiek, ale jest to praktyczne. Zaufanie pochodzi z wykonywania pracy i świadomości, że nie zależy ci na szczęściu ani niczym w tym rodzaju. Jeśli wykonujesz pracę, w praktyce oglądasz taśmę i zwracasz uwagę szczegółowo, dzięki temu twoja pewność siebie może wzrosnąć. Ponieważ wiesz, że jesteś gotowy na każdą chwilę”.

Czy myślisz, że wiesz, jak rozegrają się tegoroczne kwalifikacje? Przed każdą rundą, od rundy 1 do finału Pucharu Stanleya, wytypuj zwycięzców i liczbę meczów dla każdej serii i odpowiedz na kilka pytań PR.

Dla samolotów nadeszła chwila prawdy.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Jets mogą od razu wrócić do tej serii, zwłaszcza gdy gra 4 zbliża się w poniedziałek wieczorem.

Po kolejnej porażce Jets po raz pierwszy po sezonie zostanie zepchnięty na skraj eliminacji.

Przed zamiataniem Oilers, Jets przegrali porażkę przez siedem meczów i odrzucili dziewięć z ostatnich 12 meczów w sezonie zasadniczym – więc nie jest tak, że muszą długo i ciężko szukać formuły, aby spróbować się odbić.

READ  Loteria NHL Draft odbędzie się dziś wieczorem

„Dzięki doświadczeniu, jakie mamy w tej grupie, czujemy się komfortowo wsiadając i grając na drodze” – powiedział Lowry. „To wiara w naszą grupę. W tym roku byliśmy bardzo silną drużyną szosową. Spójrz na formę gry (w piątek), rodzaj sukcesu, jaki odnieśliśmy w pierwszej rundzie przeciwko Edmonton na trasie, niezupełnie rezygnując z wielu szans, blokując neutralność i tego typu rzeczy.

„Mamy głębię. Mają ostatnią zmianę, więc będą mogli dojść do konfrontacji, ale mamy graczy, którzy będą w stanie grać przeciwko najlepszym graczom, przeciwko ich najlepszym parom. Aby odnieść sukces, ważne jest, aby na dobry początek i właśnie to zamierzamy zrobić. ” .

Emet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top