Jake Oettinger obronił 47 strzałów, gdy Dallas Stars pokonali Buffalo Sabres

BUFFALO, N.Y. (AP) Jake Oettinger zyskał pewność siebie dzięki sposobowi, w jaki rywalizował z resztą gwiazd NHL w Toronto, co miało swoją kontynuację podczas jego pierwszego startu w barwach Dallas po przerwie.

Oettinger obronił 47 strzałów, pomagając drużynie Stars pokonać we wtorkowy wieczór Buffalo Sabres 2:1 i odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu.

„Czuję, że tam należę. Nie czułem się jak ryba w wodzie” – powiedział Ottinger, odnosząc się do swoich doświadczeń z meczu All-Star, który nastąpił po czteromiesięcznym początkowym okresie niespójności.

„To był fajny weekend”, dodał Oettinger, który poprawił swój bilans do 6-2 po opuszczeniu 12 meczów z powodu kontuzji dolnej części ciała. „Ale teraz czas już kończyć. Muszę być lepszy niż byłem w przeszłości i poprawić moją grę.” „Dzisiejszy wieczór był małym krokiem we właściwym kierunku.”

Sam Steele i Matt Duchene zdobyli gole dla Dallas, które prowadziło 32-12 po dwóch kwartach i 48-31 w sumie. Napastnik All-Star i pochodzący z Wisconsin Joe Pavelski rozegrał swój 1300. mecz, stając się siódmym urodzonym w USA zawodnikiem, który osiągnął kamień milowy w karierze i 69. w sumie.

Taj Thompson strzelił gola dla Buffalo, które zmarnowało czwartą w sezonie szansę na wygranie trzech meczów z rzędu. Sabres nie wygrali trzech meczów z rzędu od trzech meczów trwających od 6 do 10 kwietnia ubiegłego sezonu.

Sabres pokazali swoją frustrację na lodzie, a później mamrotali o tym, a wszystko przez Oettingera.

„Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie byliśmy sfrustrowani” – powiedział Casey Mittelstadt, którego szybki strzał z lewego koła został przez Ottingera dobrze wymierzony na 10 sekund przed końcem.

Po zablokowaniu przy doskonałej okazji obrońca Buffalo, Rasmus Dahlen, złapał krążek, który odbił się od siatki ponad bandami, a następnie strzelił zza bramki.

„To żadna zabawa nie strzelić gola, gdy masz szansę, więc to wszystko, co mogę powiedzieć” – powiedział Dahlin.

READ  Była finalistka Jenny Bouchard wstrzymała powrót Wimbledonu: „Wykorzystywanie wpisu PR w turnieju bez punktów rankingowych nie ma sensu”

„Na początku myślałem, że chciał mnie tym rzucić” – powiedział ze śmiechem Ottinger. „Wyciągnąłem dziś z niego wszystko, co najlepsze, ale wiesz, jestem pewien, że w następnym meczu będzie starał się strzelać moje gole mocniej.

Bramkarz Buffalo, Awko-Pekka Luukkonen, obronił 28 strzałów w pojedynku pomiędzy wypoczętymi drużynami, które miały przerwę od 27 stycznia.

Steele strzelił zdecydowanego gola na 10:56 przed końcem drugiej tercji i nieco ponad trzy minuty po remisie Thompsona.

Pierwszy strzał Craiga Smitha trafił Loukkonena wysoko w klatkę piersiową, a piłka potoczyła się po jego prawym ramieniu i wylądowała u stóp napastnika Stars, Radka Faksy, którego strzał po zagięciu trafił w łyżwę Steele.

Trener Stars Pete DeBoer pochwalił Oettingera za kradzież zwycięstwa.

„Miałem nadzieję, że przystąpi do All-Star Game i zda sobie sprawę, że należy do tej grupy graczy, po czym wróci pewny siebie i gotowy na dłuższą jazdę. To właśnie widzieliśmy tutaj dziś wieczorem” – powiedział DeBoer, zanim zauważył, że reszta jego zespół musi być lepszy.

„Nawet nie wiem od czego zacząć. Skupmy się na tym, jak dobry jest Jake, a ja będę się tym martwić dziś wieczorem i jutro”.