Izba Reprezentantów USA podnosi pułap zadłużenia i unika niewypłacalności | wiadomości o polityce

Oczekuje się, że kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów zatwierdzi projekt ustawy, która zwiększa limit zadłużenia w obliczu zbliżającej się niewypłacalności.

Demokraci w Izbie Reprezentantów USA zatwierdzili zwiększenie limitu pożyczek rządu USA o 480 miliardów dolarów, co od grudnia udaremniło rozrachunek z Republikanami w sprawie wydatków i zadłużenia kraju.

Demokraci, którzy ściśle kontrolują Izbę Reprezentantów, utrzymywali partyzancką dyscyplinę, aby we wtorek wieczorem uchwalić twardy wzrost limitu zadłużenia, tymczasowo podnosząc rządowy limit pożyczek do 28,9 biliona dolarów.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen ostrzegła, że ​​amerykańska gotówka wyczerpie się na spłatę długów od 18 października, podczas gdy ekonomiści i liderzy biznesu powiedzieli, że niewypłacalność USA miałaby tragiczne konsekwencje dla światowej gospodarki.

Wcześniej przywódca większości Izby Reprezentantów Steny Hoyer ogłosił wtorkowe głosowanie, mówiąc: „To straszne, że nasz naród został umieszczony w tym miejscu, ale musimy podjąć natychmiastowe działania w celu rozwiązania limitu zadłużenia i zapewnienia pełnej wiary i kredytu Stanów Zjednoczonych to samo.” .”

Ustawa została zatwierdzona w Senacie w zeszłym tygodniu po tym, jak Republikanie zgodzili się pomóc Demokratom w przezwyciężeniu przeszkód proceduralnych. Oczekuje się, że prezydent Joe Biden szybko podpisze to prawo.

Krótkoterminowe przedłużenie dałoby Skarbowi USA miejsce na emisję długu w celu finansowania operacji rządowych do początku grudnia, ale wysoki rangą republikański senator Mitch McConnell powiedział, że jego partia nie pomoże Demokratom w przyjęciu długoterminowego rozwiązania.

W liście do Bidena w piątek McConnell napisał: „Nie będę stroną żadnych przyszłych wysiłków zmierzających do złagodzenia konsekwencji złego zarządzania Demokratów”.

standardowe ryzyko

Jeśli Kongres nie przedłuży amerykańskiego limitu zadłużenia, „globalne rynki finansowe i gospodarka wywrócą się do góry nogami, a nawet jeśli zostaną szybko rozwiązane, Amerykanie zapłacą cenę za to pokoleniowe niewypłacalność” – ostrzega Moody’s Analytics w niedawnym raporcie.

READ  Floryda ponownie bije rekord hospitalizacji z powodu COVID-19

Przewodnicząca Izby Demokratycznej Nancy Pelosi powiedziała dziennikarzom we wtorek, że ma nadzieję, że w przyszłości zostanie rozwiązany problem pomimo sprzeciwu republikanów.

Powiedziała, że ​​propozycja Demokratów, aby pozwolić Skarbowi Państwa na podniesienie limitu zadłużenia i dać Kongresowi prawo do zawetowania tego, „ma wartość”.

Tymczasem Demokraci, którzy kontrolują tylko niewielką większość w Kongresie USA, walczą o postęp w krajowej agendzie Bidena.

Dwupartyjna ustawa infrastrukturalna o wartości 1 biliona dolarów, która przeszła przez Senat, utknęła w Izbie, a senatorowie Demokratów nie byli w stanie zebrać się, by poprzeć proponowany przez Bidena budżet w wysokości 3,5 biliona dolarów.

Pelosi powiedziała we wtorek, że jest “rozczarowana”, ale oczekuje, że zmniejszy plan prezydenta do około 2 bilionów dolarów w proponowanych wydatkach na klimat, opiekę zdrowotną i miejsca pracy.

„Mamy kilka ważnych decyzji do podjęcia w ciągu najbliższych kilku dni, abyśmy mogli iść naprzód” – powiedział Pelosi.

Oprócz rozwiązania limitu zadłużenia, Demokraci na początku grudnia będą musieli również uchwalić przepisy dotyczące finansowania, aby uniknąć paraliżu rządu.

Nadchodzące wybory

Wielomiesięczna walka o limit zadłużenia jest ściśle powiązana z wyborami do Kongresu w listopadzie 2022 r., kiedy Republikanie próbują zdobyć większość zarówno w Izbie, jak i Senacie.

Demokratyczni prawodawcy obawiają się, że republikański bojkot przyszłych wysiłków na rzecz podniesienia limitu zadłużenia narazi ich na polityczną ofensywę w ciągu przyszłego roku, oskarżając Demokratów o nieprawidłowości finansowe i ignorowanie rosnącego zadłużenia.

Ale Demokraci z kolei oskarżają Republikanów o to, że chcą pozwolić, aby kraj nie spłacał swoich długów, aby zdobyć punkty polityczne.

Podczas administracji Trumpa limit zadłużenia został podniesiony trzykrotnie przy wsparciu Demokratów, pomimo ich sprzeciwu wobec inicjatyw republikańskich, które zwiększyły dług publiczny, takich jak ustawodawstwo w sprawie obniżek podatków w 2017 r. i priorytety Trumpa, takie jak budowa południowo-zachodniego muru granicznego, aby powstrzymać imigrantów .

READ  Republikański sekretarz stanu Alabamy wylewa zimną wodę na zarzuty oszusta wyborczego MyPillow

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top