Inicjator przywołuje punkt zwrotny w 4 grze Rangersów, zwycięstwo nad Hurricanes

Tak. Skończyli tam, gdzie skończyli.

Gra 3 pomiędzy New York Rangers i Carolina Hurricanes zakończyła się napięciem i we wtorek nastąpiło wyraźne przejście do gry 4 w Madison Square Garden, gdzie niebieskie koszulki dotarły do ​​serii z wygraną 4:1.

Gwizdki były nieliczne i bardzo rzadkie podczas szalonej pierwszej połowy okresu otwarcia, ponieważ obie drużyny wymieniały się szansami. Rangers zdominowali wiele szybkich akcji i ostatecznie zaczęli wygrywać więcej walk z krążkami niż Hurricane.

Wtedy główny punkt zwrotny nastąpił w grze 4.

Jacob Troba bardzo blisko pola karnego uratował Maxa Domie potężnym kopnięciem 11:38.

Stephen Lorentz był w pobliżu, gdy wystrzelono otwarty lód. Zamiast po prostu wziąć numer Trouby, Lorentz natychmiast stanął w obronie swojego kolegi z drużyny i upuścił rękawice razem z Tropą w rzadkim klinczu.

Tropa bez wątpienia nawiązał kontakt z głową Domiego, tak jak stopy napastnika huraganu wymykały się ci z głowy, ale urzędnicy uznali to za czysty cios.

Sekwencja doprowadziła do wezwania inicjatora przez Lorentza.

Ławeczka Karoliny, a także trener Rod Bringmore, byli wyraźnie zdenerwowani, gdy Tropa dostała tylko pięć za walkę.

– To był wielki cios – powiedział w pierwszej przerwie trener Rangers Gerard Gallant, po czym dodał: „Domy trochę pochylił głowę”.

Domy oczywiście zaangażował się w trudne rzeczy pod koniec tego gorącego trzeciego meczu w weekend.

Wezwanie prowokatora z pewnością wpłynęło na Hurricane’y w rzucie karnym, a on poklepał Rangersów z Lorentzem w szatni swojego zespołu w ramach ocenianego 2-5-10.

Carolina była stosunkowo niechlujna, podczas gdy upadek mężczyzny i obrót na jego końcu spowodowały straconą okazję do oczyszczenia terenu. To doprowadziło do tego, że Adam Fox cierpliwie podał miskę lodu Andrew Cobbowi, który delikatnie podał piłkę Frankowi Vatrano, a skrzydłowy pokonał Ante Rentę w niskiej rękawiczce, aby otworzyć wynik.

Chociaż Brind’Amour chciał, aby jego gracze byli bardziej zdyscyplinowani, był nieco słaby w swoich komentarzach po meczu. Stwierdził, że uważał, że nieletni Troba powinien zostać poddany ocenie nieletniego, ponieważ został umieszczony na Lorentza przed krótkim uderzeniem.

READ  Mając zaplanowany mecz z Kings, Oilers powinni czuć się pewnie w obliczu znanego przeciwnika – Sportsnet.ca

„Nie chcemy łapać graczy (ze spuszczonymi głowami) ani grać z idiotami ani nic w tym stylu” – powiedział Kopp o kontuzji Trouby po meczu. „Po prostu staramy się kończyć nasze kontrole, kiedy jesteśmy na miejscu i grać fizycznie, kiedy możemy podejmować mądre decyzje. Pod koniec dnia ich dwuminutowa przerwa zmieniła przebieg gry… Wszystko. To dobrze uderzenie, a ich odpowiedź zażądała kary. ”

Cobb dodał swoją drugą asystę kilka chwil później, kiedy Fox, który przeskoczył Cala Makara dzięki aktywnej przewadze po sezonie na punkty wśród rywali, wślizgnął się do czwartej rundy swoich play-offów po strzale Ryana Lindgrena.

Lindgren, który od powrotu do drużyny świetnie radził sobie z Rangersami, zdobył drugą supergwiazdę dzięki swoim nocnym asystentom. Cope i Vatrano, obaj przejęci w marcowych umowach, zdobyli odpowiednio tytuły pierwszej i trzeciej gwiazdy.

Chociaż istnieje wiele winy po stronie Karoliny w równaniu, wydajność Ranta nie jest powodem, dla którego seria powraca na arenę PNC.

Ranta pozwolił na cztery gole z 28 strzałów, oczywiście, ale zrobił też kilka godnych uwagi piłek, aby utrzymać swoją drużynę.

Alexis Lafreniere i Artemi Panarin zostali zatrzymani osobno przez Raantę w próbach ucieczki z bekhendu, a on zabarwił skórę na Chrisie Kreiderze, ale jego najlepsze w nocy było spotkanie z Miką Zibanejadem.

Największym zmartwieniem Karoliny nadal była słaba gra o władzę. To było tylko 5 na 43 w play-offach przed meczem 4, w których problemy utrzymywały się.

Karolina nie miała problemów z wejściem na teren, kiedy przybył mężczyzna. Po prostu nie mogą zrobić nic więcej niż przesunąć dysk po obwodzie po utworzeniu obszaru.

Przewaga pierwszego człowieka w meczu 4 miała miejsce w połowie drugiej połowy, chociaż tylko najlepszą szansę na zdobycie bramki i celny strzał w tym meczu stworzyli Rangers.

READ  Aaliyah Edwards: Kingston, Ontario. Narodowy opracowany przez Washington Mystics

Grupa Brind’Amoura nie mogła być lepsza z Lafreniere w polu karnym, służąc młodemu bramkarzowi również na wczesnym etapie finału i zakończyli noc 0 za 2.

Hurricane’y straciły trzy gole przed trzecią rundą, a stwierdzenie, że zdobycie trzech bramek za Ilyą Shesterkin w jednym okresie jest trudnym zadaniem, byłoby niedopowiedzeniem.

Wkrótce późniejszy zwycięzca Vezina Trophy miał swój ostatni pokaz prowadzony przez Teuvo Teravainena na trzecim miejscu, ale to wszystko, co Karolina może zebrać.

Bringmore nie zawracał sobie głowy przeciąganiem własnego bramkarza w ostatnich minutach z wynikiem 4:1.

W ostatnim stuleciu było trochę więcej pchnięć i pchnięć, gdy Ryan Reeves dał pracę Domy’emu – co prawdopodobnie było bardziej konsekwencją niż trudne rzeczy z gry 3 – ale nic nie eskalowało dalej.

Hurricane’y nie wygrywają na drogach po sezonie, ale są idealne w domu, więc docenią mecz 5 zaplanowany na czwartek w Raleigh, NC

Ta seria jest teraz oficjalnie najlepszą z trzech.