Bombers pokonali Lions w dogrywce i utrzymali pierwsze miejsce

VANCOUVER – Winnipeg nadal jest drużyną do pokonania na Zachodzie.

W piątkowy wieczór na stadionie BC Place drużyna Blue Bombers pokonała BC Lions 34:26 i zajęła pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej, a do finału zachodniego brakowało im jednego zwycięstwa.

W zaciętej walce Blue Bombers strzelili dwa gole na niecałe trzy minuty przed końcem czwartej tercji i doprowadzili do remisu 26 na 12 sekund przed końcem. Odbiornik Dominique Rhymes prawie zakończył mecz w regulaminowym czasie, ale został złapany przez obrońcę Jamala Parkera pięć jardów od pola punktowego po biegu na 65 jardów, gdy minął czas.

Winnipeg strzelił pierwszego gola po dogrywce po biegu z dziewięciu jardów Brady’ego Oliveiry i dwupunktowej konwersji po połączeniu Zacha Collarosa z Kennym Lawlerem, zanim obrona uniemożliwiła Lions remis.

Culross rzucił podanie do Janariona Granta – który wrócił po kontuzji – i Drew Wolitarskiego, po czym trafił 31 z 41 na 389 jardów, dwa gole i pick, a Bombers podwyższyli na 12-4.

Oliveira dodał 158 jardów od wznowienia i przyłożenia, aby pomóc Blue Bombers wrócić na trasę w weekend z okazji Święta Dziękczynienia zaprezentowany przez Purolator.

Rozgrywający Lions Vernon Adams Jr. połączył się. Po podaniu przyziemienia do odbierającego Jevona Cottoya i rezerwowego kopacza Dominique Davis dodali wynik jednego jarda, a BC spadł do 11-5.

Kicker Sean Whyte wykorzystał wszystkie cztery swoje bramki z gry dla Pomarańczowych i Czarnych.

Weekend Dziękczynienia przygotowany przez PUROLATOR
» Wykresy głębokości: WPG | p.n.e.
» W obiektywie: niebieskie bombowce w kolorze czarnym
» Box Score: Bombers on the Lions w liczbach
»Bombowcy pokazali swoją solidność w zwycięstwie nad Lions
» Zarejestruj się, aby oglądać mecze za darmo w CFL+

Zespół BC strzelił na pełnych obrotach już podczas pierwszej jazdy, gdy Adams Jr. podał do prawie wszystkich swoich rozgrywających, w tym Justina McInnisa, Kotoya, Lucky’ego Whiteheada, Keiona Hatchera i Alexandra Hollinsa. Rhymes prawie dołączył do drużyny, ale podanie w jego stronę okazało się niekompletne i Lions otworzyli wynik po trafieniu Shauna White’a z 36 jardów na prowadzenie 3:0.

READ  Pięć notatek po porażce Bayernu Monachium 3:2 z Bochum

Winnipeg odpowiedział, a Collaros również wykonał ofensywny bieg po boisku – co zostało podkreślone przez połączenie z 22 jardów z Daltonem Schoenem – aby Sergio Castillo zdobył decydującą bramkę z gry. Lions utrzymali prowadzenie, mimo że w połowie pierwszej kwarty zawodnik nie trafił w piłkę z lewej strony.

Lions i ich rozgrywający odzyskali piłkę po kolejnym posiadaniu. Adams Jr. rozpoczął grę od podania McInnisowi z 17 jardów, po tym jak chciał uwolnić się od presji, po czym wykonał szybkie rzuty do Rhymesa i Hatchera, umieszczając jego zespół w czerwonej strefie. Kara za przeszkadzanie w podaniu w polu punktowym – bezskutecznie rzucona przez Mike’a O’Sheę – dała BC pierwszą bramkę i zakończyła ją mocnym uderzeniem Davisa, zwiększając prowadzenie do 10-0, a czas wskazywał 2 :03 pozostało w kwarcie.

Winnipeg odpowiedział własnym atakiem i powiększył przewagę nad Lions. Collaros znalazł Lawlera, który dokończył z 18 jardów, po czym dodał 13 kolejnych po podaniu do Schoena, dzięki czemu Bombers mogli kopnąć kolejnego gola z gry. Tym razem Castillo rozdzielił słupki i na początku drugiej kwarty było 10-3.

BC wystarczyło tylko jedno zagranie, aby wrócić na planszę. Adams Jr. wszedł na boisko po rzucie z gry i natychmiast wjechał głęboko w Cotoy, aby uzyskać przyłożenie z 70 jardów. White wykorzystał dodatkowy punkt i dał Lions prowadzenie 17-3 na 11:48 do końca pierwszej połowy.

Bombers dorównali wybuchom Lions, wykonując trzy zagrania i biegając na odległość 60 jardów. Collaros dał Schoenowi 30 jardów, a Oliveira dodał 19 kolejnych. W kolejnej akcji doświadczony rozgrywający Grant szybko podał w prawą stronę, a speedster wbiegł w pole końcowe i objął prowadzenie do 17-10.

Goście odzyskali piłkę po szybkim rzucie karnym i mieli okazję na remis w drugiej kwarcie. Tak się jednak nie stało, ponieważ obiecująca akcja zakończyła się, gdy obrońca Adrian Green złapał piłkę upuszczoną przez Culrossa i oddał ją gospodarzom.

READ  Trevor Zegras kradnie show blind

Długi powrót Terry’ego Williamsa w końcówce meczu aż do 37 jardów Winnipeg dał BC szansę na przedłużenie prowadzenia do przerwy na zaledwie dwie sekundy przed końcem meczu. Przed przerwą White umieścił piłkę w słupku i objął prowadzenie 20-10.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Bombers na jedno posiadanie po rzucie z gry z 37 jardów przez Castillo.

BC również strzelił gola po pierwszym posiadaniu piłki w trzeciej kwarcie, gdy White rozdzielił słupki kopnięciem z 35 jardów, zwiększając dwucyfrowe prowadzenie.

Castillo strzelił trzeciego gola z gry tego wieczoru na 2:47 przed końcem trzeciej kwarty i było już 23-16.

Bombers byli bliscy remisu po tym, jak kara za przeszkadzanie w podaniach umieściła ich w czerwonej strefie, po czym Betts uderzył niczego niepodejrzewającego Collarosa, wymuszając fumble i uniemożliwiając Winnipegowi zdobycie bramki na początku czwartej tercji.

Goście mieli kolejną szansę na remis, maszerując aż do linii 19 jardów Lions, wykorzystując bieg z Oliveirą i grę podań. Obrona BC ponownie się wzmocniła, gdy Woody Baron ponownie wymusił faul na Collarosie, a Sione Teuhema odzyskał piłkę i pobiegł z powrotem na stronę boiska po stronie Bombersów. White zakończył mecz na dwa posiadanie na 6:04 przed końcem i po raz czwarty w meczu strzelił z gry.

Winnipeg w czwartej kwarcie nadal rozgrywał piłkę, a Collaros szybko poprowadził swój zespół na terytorium Lions, po szybkich podaniach do Oliveiry i Rasheeda Baileya. Następnie weteran odnalazł Lawlera podczas powrotu w dziesiątce, po czym w polu końcowym znalazł Wolitarsky’ego, który zdobył przyziemienie z 13 jardów. Castillo wykorzystał dodatkowy punkt na 2:20 przed końcem i było 26-23.

Bombersi odzyskali piłkę zaledwie 30 sekund później, po tym jak Leos zostali zatrzymani na trzeciej pozycji w pobliżu pomocy, a Castillo zremisował z 28 jardów na zaledwie 12 sekund przed końcem.

READ  Wyniki UFC Vegas 43, transmisje na żywo aktualizacji Play-by-Play | Tate kontra Viera

Rhymes złapał piłkę z 65 jardów od Adamsa Jr. Aż do linii pięciu jardów Winnipeg, ale na zegarze nie było już czasu, gdy doszło do dogrywki.

Bombers strzelili gola po zdobyciu Oliveiry i dwupunktowej konwersji Lawlera, po czym obrona Lions przerwała więcej niż trzy akcje, aby wygrać mecz i zapewnić sobie serię zwycięstw nad BC.

Walka o pierwsze miejsce będzie kontynuowana w 19. tygodniu, kiedy Lions udają się do Hamilton, aby w piątek 13 października zmierzyć się z Tiger-Cats. W międzyczasie Bombers rozpoczynają swój ostatni tydzień pożegnania, zanim w sobotę 21 października w 20. tygodniu zmierzą się z Edmonton Elks.