Handheld Playdate firmy Panic zostanie wysłany dopiero na początku 2022 r. z powodu problemów z baterią – TechCrunch

Kiedy firma Panic po raz pierwszy wypuściła przedpremierowe zamówienia na to urocze, małe przenośne urządzenie do gier inspirowane stylem retro, graj randkę, przewidywano, że pierwsze 20 000 jednostek zostanie wysłane do końca 2021 r. – w sam raz, jak mieli nadzieję, na sezon świąteczny. Ta pierwsza partia Wyprzedane w mniej niż 20 minut.

Niestety, z powodu problemów z komponentami baterii w ostatniej chwili, nawet te pierwsze zamówienia spadły z powrotem do 2022 roku.

W e-mailu aktualizacyjnym wysłanym do zamówień w przedsprzedaży, których dotyczy problem, Bank napisał:

Po tym, jak nasze pierwsze 5000 sztuk Playdate przybyło do naszego magazynu w Kalifornii w 2021 r., zaczynamy testować kilka z nich. Szybko zaczęliśmy się obawiać, że niektóre z nich nie dają nam oczekiwanej żywotności baterii. Bateria Playdate została zaprojektowana tak, aby działała bardzo długo i jest zawsze gotowa dla Ciebie, nawet jeśli nie była używana przez jakiś czas. Ale tak nie było: w rzeczywistości znaleźliśmy wiele urządzeń z bardzo rozładowanymi bateriami, a Playdate w ogóle się nie włączał – i nie mógł się ładować. To najgorszy scenariusz dla baterii.

To szybko przekształciło się w kompleksową kulę badawczą na kilka miesięcy i wstrzymaliśmy produkcję w fabryce.

wniosek?

Podjęliśmy trudną i kosztowną decyzję o wymianie wszystkich naszych dotychczasowych akumulatorów na nowe, pochodzące od zupełnie innego dostawcy akumulatorów.

Panika nadal zauważa, że ​​otrzymali nowe baterie i teraz pracują zgodnie z oczekiwaniami… ale naładowanie wszystkiego do Malezji, wymiana baterii i zwrot za ocean zajmie trochę czasu.

Tymczasem firma odkryła również, że procesor, którego planowała używać we wszystkich jednostkach Playdate dostarczonych w 2022 r., jest teraz opóźniony o lata.

Przy tak wielu zamówieniach w przedsprzedaży natychmiast złożyliśmy zamówienie w naszej fabryce na wszystkie części potrzebne do jednostek 2022 i późniejszych. Odpowiedź była… realistyczna. Wiele naszych części jest znacznie opóźnionych. W rzeczywistości nie możemy wydobyć więcej z obecnego procesora Playdate – nie uwierzycie – przez dwa lata. Na przykład 730 dni.

Może słyszałeś o „globalnym braku chipów”, o którym wszyscy mówią? Jesteśmy tu, by powiedzieć, że to bardzo realne. Covid-19 spowodował szereg awarii globalnego łańcucha dostaw, które doprowadziły do ​​zniknięcia wielu części elektronicznych.

Aby obejść ten problem, firma przeprojektowała płyty Playdate, aby obsługiwały inny procesor – który, jak mówią, jest łatwiej dostępny, ale nie spodziewa się, że wpłynie na sposób działania urządzenia mobilnego w jakikolwiek sposób, który mógłby zauważyć użytkownik.

READ  Francuski ultrawide wydawca TapNation integruje technologię reklamową Adverty w wielu grach | 2021-07-06 | komunikaty prasowe

Pełny tekst ogłoszenia o opóźnieniu paniki Dostępny tutaj.

Firma twierdzi, że chociaż jednostki od 1 do 20 000 spadły do ​​2022 r., obecnie nie spodziewa się, że złożone do tej pory zamówienia wpadną do 2023 r.

Jak zawsze, sprzęt jest trudny. Dodaj do tego epidemię, cóż…

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top