Alphonso Davies, Kanada zbiera się w Edmonton z „szacunkiem” na linii

Edmonton – Tak nie było w przypadku kanadyjskiego futbolu. Przynajmniej po męskiej stronie.

nasze kobiety? Jasne, grali przed 50 000 fanów na Commonwealth Stadium, mieli lokalne supergwiazdy i byli wielkim hitem.

Ale nasi ludzie?

Nigdy nie mieli supergwiazdy ojczystego świata i dwóch domowych meczów z frekwencją przekraczającą 50 000. Dotarli na Mistrzostwa Świata – w 1986 roku, zanim jeszcze powstała ta lista.

Ale czy mieli realistyczne marzenia o jednym miejscu w mundialu, potem innym, a może jeszcze innym?

Cóż, oto jesteśmy, w zimnym Edmontonie, z wychowanym w Edmontonie Alphonso Daviesem i zespołem, który ma więcej niż tylko szansę.

„To wiele znaczy” – powiedział Davis, który po raz pierwszy będzie odgrywał międzynarodową rolę przed swoimi rodzicami. „Jestem podekscytowany, widząc, że stadion jest pełny i jestem podekscytowany grą w moim mieście. Mój tata jest naprawdę podekscytowany meczem i cieszę się, widząc mnie na żywo. Po prostu mówi mi, żebym grał i dobrze się bawił. Moja mama nie zna się zbyt dobrze na piłce nożnej, ale ogląda mecze.

Jak w ten sposób układa się życie? To naprawdę kurs z bajki, ponieważ kolejny rozdział będziesz pisać w piątek i wtorek, gdy Kanada zmierzy się z Kostaryką, a następnie Meksykiem w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Davis, urodzony w obozie dla uchodźców z Liberyjskich rodziców uciekających przed wojną secesyjną, przybył do Edmonton w wieku pięciu lat. Zaczął od „Free Footie”, ligi dla dzieci, których rodziców nie było stać na zorganizowanie tradycyjnej piłki nożnej, i przeniósł się do organizacji charytatywnej w Edmonton o nazwie „Sport Central” na swój pierwszy rower, co sprawiło, że on i jego brat zaczęli potrzebować piłki nożnej .

Teraz, 16 lat później, Davies triumfalnie powraca jako jeden z najlepszych lewych obrońców na świecie, główny bohater młodej kadry z prawdziwymi – i realistycznymi – marzeniami o wyprowadzeniu Kanady daleko poza to, gdzie była wcześniej.

READ  Przewodnik fana Canucks, jak odpowiedzieć na loterię NHL Draft

„Wszystko razem”, wykrzyknął kanadyjski weteran Atiba Hutchinson. „To naprawdę wielka gra dla Kanady. Sprawy idą w dobrym kierunku. Niesamowite jest widzieć zainteresowanie Kanadą, różnymi miastami, w których gramy.

„Lata temu to by się nigdy nie wydarzyło, ponieważ Kanada przyjechałaby do Edmonton i prawie wyprzedała stadion. Aby zobaczyć to zainteresowanie, usłyszeć emocje… To naprawdę niesamowite” – powiedział. „Wszystko, co się teraz łączy, jest czymś, na co czekaliśmy od lat”.

To niezły chwyt, zmuszający Kostarykę i Meksyk do przybycia na wciąż piękny stadion Commonwealth Stadium w Edmonton, który o tej porze roku jest bardziej przyzwyczajony do organizowania meczów kanadyjskiej ligi piłkarskiej. To prawdziwa przewaga na lodzie i szansa dla Kanadyjskiego Związku Piłki Nożnej na sprzedaż około 100 000 biletów w tym oknie kwalifikacyjnym na dwa mecze, które Davis przyciąga fanów stylu Conora McDavida.

„Był na kilku dużych scenach, więc nie sądzę, że to pierwsze rodeo grające przy dużych okazjach” – powiedział w tym tygodniu mediom trener Kanady, John Herdman. Przypomni mu, że musi zagrać mecz, a nie przy okazji. To główna wiadomość dla Alfonso: jeśli gra i naprawdę trzyma się wszystkiego, co ma do zrobienia w tej czerwonej koszulce z tą grupą facetów, kibicami pójdą z nim i wiemy o tym.”

Tutaj w Edmonton są to naprawdę wyjątkowe dni.

Kilka dni temu McDavid strzelił gola, który odbił się echem w hokejowych morzach. Teraz, gdy Oilers na huśtawce na wschodniej drodze, nadchodzi kolejny ulubiony syn, jeden z najlepszych graczy w większym i szerszym sporcie, wywodzący się z preriowego miasta, które przez lata zostało przerobione na prawdziwych graczy. wielkość.

„Jest podekscytowany powrotem i czuję to” – powiedział Herdman o Davisie. „Uśmiecha się i śmieje… a kto by nie był? To dziecięce marzenie, prawda? Stadion Commonwealth i 50 000 ludzi tutaj, jego rodzina i jego chwila? Co za chwila dla dziecka, zasłużenie.

READ  Radwan i Malek kwalifikują się do meczu półfinałowego z Australią po panice grypy

„W zeszłym roku zwrócił uwagę na nasz sport, kiedy nie mieliśmy z czego się uśmiechać, więc ma swoją chwilę i mam nadzieję, że ją wykorzysta”.

Kanada jest trzecia w tabeli CONCACAF od sześciu meczów i pozostaje niepokonana z dwoma zwycięstwami i czterema remisami. Zgromadzili rysunki dróg w domach dwóch ulubionych drużyn grupy, Meksyku i Stanach Zjednoczonych, a te dwa mecze w Edmonton stanowią okazję do nabrania dystansu między Kanadyjczykami a ich najbardziej znanymi prześladowcami, Panamą i Kostaryką.

Trzy najlepsze drużyny CONCACAF kwalifikują się do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze, a czwarte miejsce oznacza grę na własnym terenie z czwartą drużyną z innej grupy regionalnej.

To są problemy z dużym obrazem.

W tej chwili Kanada chce zmienić jedyne w swoim życiu okno w namacalny sukces.

Nie tylko słowa.

konsekwencje.

„Chcemy być drużyną, która wzbudza podziw dla przeciwnika, który musi myśleć o nas w taki sposób, w jaki zwykliśmy myśleć o (innych) zespołach” – powiedział Herdman. „Wiedzą, że nie będziemy się powstrzymywać w żadnym momencie, z żadnej walki ani żadnej sytuacji. Kostaryka, musimy przez to przejść. To są trzy ogromne punkty, które musimy zdobyć, a następnie szansa na zdobycie CONCACAF (Meksyk) Mistrzowie koronują się tutaj w Edmonton.

„Jeśli wyjdziemy stąd z sześcioma punktami, będzie więcej strachu, gdy przejdziemy do drugiej części trasy, zespoły będą nas szanować w sposób, w jaki nigdy wcześniej nas nie szanowały.

„O to właśnie chodzi dla nas”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top