Gwiazda Minnesota Vikings, Justin Jefferson, opuszcza mecz z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego

MINNEAPOLIS (AP) Gwiazda skrzydłowego Minnesota Vikings, Justin Jefferson, został zmuszony do opuszczenia meczu przeciwko Kansas City Chiefs w czwartej kwarcie z powodu kontuzji prawego ścięgna podkolanowego i zespół nie jest pewien, kiedy wróci.

Jefferson poślizgnął się na murawie, próbując przedrzeć się przez podanie po trzeciej próbie w głębi terytorium Kansas City i powoli wszedł na linię boczną, łapiąc się za prawą nogę z tyłu. Vikings strzelili dwa gole później, ale ostatecznie przegrali 27-20 i spadli do 1-4 w sezonie.

„Jest jeszcze bardzo wcześnie” – powiedział po meczu trener Kevin O’Connell. „Przyjrzyjmy się, w jakim stanie jest teraz i dokładnie zdiagnozuj tę kontuzję, jak wygląda harmonogram”.

W najbliższą niedzielę Vikings rozegrają mecz wyjazdowy przeciwko Bears w Chicago.

Powrót Jeffersona uznano za wątpliwy, ale resztę meczu oglądał z boku z ręcznikiem narzuconym na głowę. All-Pro, który w zeszłym sezonie prowadził NFL pod względem przyjęć i jardów, nigdy w swojej karierze nie opuścił żadnego meczu.

„Justin wykonał świetną robotę przez ostatnie trzy i pół roku, zachowując zdrowie i będąc na boisku co tydzień, co jest trudne” – powiedział rozgrywający Kirk Cousins. „Więc nawet mając tę ​​kontuzję, warto się zatrzymać i być wdzięcznym za jego zdrowie. … Myślę, że mamy zawodników, którzy próbują wypełnić tę lukę.

„To duże wyzwanie do wypełnienia, ale myślę, że jako grupa da się to zrobić”.

Podczas gdy Minnesota próbowała doprowadzić do remisu w czwartej kwarcie, Cousins ​​ruszył w końcówce bez swoich dwóch kluczowych celów w postaci Jeffersona i TJ’a Hockensona.

Hockenson wrócił później po widocznej kontuzji, ale Cousinsowi na pozycji odbierającej w końcówce meczu zostali nowicjusze: Jordan Addison, KJ Osborne, Brandon Powell i powołanie do składu treningowego N’Keal Harry.

Addison, który w tym roku wybrał numer 23 w ogólnym drafcie z USC, zdobył w niedzielę swoje trzecie przyłożenie w sezonie w drugiej kwarcie. W niedzielę zanotował najwięcej w swojej drużynie sześciu złapań i 64 jardów odbiorczych, a w tym sezonie 19 łapów przy 29 celach na odległość 249 jardów.

READ  Black Hawk przejął Setha Jonesa od Blue Jackets dla Adama Bucvista

„Gdy tylko usłyszałem, że upadł, powiedziałem: «OK, to mój czas, w którym mogę się podnieść i pokazać wszystkim na boisku, że ja też jestem tym gościem»” – powiedział Addison. „Jestem więc pewien, że jeśli chodzi o naszą salę przyjęć, wszyscy nasi chłopcy zaczynają teraz tak myśleć. To będzie piekielny tydzień treningów. Wiem, że wszyscy wrócimy gotowi do wyjścia znając sytuację Jeta.”