Grafenowy power bank Elecjet jest tak ekscytujący, jak tylko powerbank może być

W ciągu kilku lat przeszliśmy od adapterów USB o mocy 5 W, które są normą, przez iPady i przełączniki Nintendo, które mogą ładować z mocą 18 W, aż do nowoczesnych laptopów o mocy do 140 W. Ta eksplozja szybkości ładowania przez standardowe złącze USB-C była (do pewnego stopnia) świetna dla konsumentów, którzy mogą teraz ładować swoje rzeczy za pomocą tylko jednego lub dwóch dobrze umieszczonych adapterów. Ale to sprawiło, że wybraliśmy odpowiedni bank energii, aby wszystkie Twoje urządzenia były włączone, gdy jesteś w podróży.

Wejdź do Elecjet, małej firmy, która robi niszę, wykorzystując grafen w transformatorach i power bankach. W 2019 r. wypuściła na Indiegogo swój pierwszy „zoptymalizowany pod kątem grafenu power bank” i teraz powraca Elite Apollo Ultra. Jest to bank energii o mocy 37 Wh (10000 mAh) o dwóch godnych uwagi specyfikacjach: może ładować z mocą 100 W i może wytworzyć do 87 W przez dwa porty.

Te liczby są bardzo wysokie. Pod względem mocy większość akumulatorów o pojemności 10 000 mAh ładuje się z mocą około 18 W; To tylko ciężkie ładowarki, które osiągają moc 65W. Jeśli chodzi o wkładanie rzeczy, patrzysz na około 30 W jako szczyt wysokiej klasy przenośnej ładowarki. (Istnieje rynek dla „elektrowni do laptopów”, które mogą spełnić, a w niektórych przypadkach, osiągnąć najlepsze wartości wejściowe i wyjściowe Elecjet, ale zazwyczaj są to ogromne jednostki.)

Moim osobistym power bankiem w tej chwili jest Anker PowerCore o pojemności 20 000 mAh, który ma maksymalny limit około 25 watów i moc wejściową 30 watów. Choć to dwa razy więcej niż w modelu grafenowym, to po około miesiącu użytkowania jednostki przedprodukcyjnej, którą przysłał mi Elecjet, nie chcę wracać.

Zanim do tego przejdę, co oznacza „bateria wzmocniona grafenem”? Elecjet wykorzystuje ogniwa litowe, które obecnie znajdują się w każdym urządzeniu, i bawi się chemią. Kompozytowe ogniwa grafenowe mieszają roztwór grafenu z litem na katodzie, a następnie dodają kilka warstw grafenowej powłoki anodowej.

READ  Możesz teraz otworzyć rozszerzenie przeglądarki 1Password bez hasła

To, co otrzymujesz z tego sprayu grafenowego, to znacznie lepsza wydajność kosztem rozmiaru. Oferując niższą rezystancję i wyższą przewodność cieplną, kompozytowe ogniwa grafenowo-litowe Elecjet mogą teoretycznie ładować się pięć razy szybciej i przechodzą pięć razy więcej cykli ładowania, ale mają około 25% mniej energii niż zwykły lit. Tak więc baterie kompozytowe grafenowe są szybsze i działają chłodniej, ale będą miały mniejszą pojemność lub większą objętość w porównaniu z bateriami, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Nie jestem bliski podniesienia Apollo Ultra do reklamowanego limitu 87W. Urządzenia, które muszę regularnie ładować, to iPhone 12, Nintendo Switch i M1 MacBook Air. Z radością ładuje mój przełącznik Nintendo z mocą 18 watów, mój iPhone z mocą 20 watów, a mój MacBook Air z mocą około 45 watów.

Ta ostatnia liczba jest w rzeczywistości wyższa niż ładowarka dostarczona z MacBookiem Air, ale kiedy podłączyłem ładowarkę Apple 65 W z MacBooka Pro, zobaczyłem w zasadzie ten sam numer, więc wydaje się, że jest to bezpieczna szybkość baterii. Zrobiłem kilka testów na 13-calowym MacBooku Pro znajomego i stwierdziłem, że jest on w stanie ładować się z prędkością podobną do ładowarki 65 W, z którą było dostarczane urządzenie, więc nie mam powodu, aby wątpić w twierdzenia wyjściowe.

Mówiąc o twierdzeniach, to dość trudne, ale port USB-C Apollo Ultra ma moc 65 watów, a port USB-A może obsłużyć 18 watów. Ze specyfikacją mocy PPS może osiągać moc 68,25 watów, ale żadna z tych kombinacji nie sumuje się do deklarowanej mocy wyjściowej 87 watów.

Niezależnie od mocy, główną korzyścią dla mnie jest to, jak szybko można naładować samą baterię. Całkowicie zapominam i często szykuję się do wyjścia z domu z telefonem na niskim poziomie baterii, a potem idę odebrać power bank tylko po to, by stwierdzić, że jest pusty. Jestem pewien, że tak się stanie, bo gdybym przez 36 lat nie nauczył się odpowiednio przygotowywać do życia, nie zamierzam się teraz zmieniać. Ale możliwość tak szybkiego ładowania Apollo Ultra oznacza, że ​​nie stanowi to problemu. Podłączenie go przez 6-7 minut daje mi wystarczającą ilość soku, aby naładować iPhone’a z czerwonego do 100 procent, i szczerze mówiąc, nawet 2 minuty przed wybiegiem z drzwi, zabrał mnie do domu bez umierania telefonu. Chociaż jednostki przedprodukcyjne były ograniczone do mocy 87 W (a ładowanie zajęło około 35 minut), ostateczna wersja 100 W naładuje się od 0 do pełna w mniej niż pół godziny. To jak siatka bezpieczeństwa dla mojej głupoty.

READ  Jak to zdobyć, wykorzystać i nie tylko

Jego mały rozmiar, przynajmniej w porównaniu z moim zwykłym power bankiem, to również plus. Przy wymiarach 130 x 68 mm, Elecjet Bank ma mniej więcej taką samą powierzchnię, jak iPhone 13 mini i ma około 17 mm grubości. Pasuje idealnie dla większości ludzi, a przynajmniej można go nosić w kieszeni, czego nie mogę powiedzieć o moim Ankerze. To także, moim zdaniem, bardzo atrakcyjny power bank, z wysokiej jakości czarno-białego plastiku i porządnym wyświetlaczem pokazującym procent baterii. Po latach szacowania, ile mocy pozostało przy czterech maleńkich diodach LED, uzyskanie tak wielu stopni dokładności jest imponujące.

Ze względu na wszystko, co kocham w jego rozmiarze i jakości wykonania, fakt, że ogólna pojemność Apollo Ultra jest dość niska, jest nie do pobicia. Może obsłużyć około dwie trzecie ładowania MacBooka Air, dwa ładowania ze Switcha lub trzy ładowania nowoczesnego smartfona. To jest… całkowicie w porządku. Ale korzyści płynące z możliwości ładowania czegoś z mocą 65 W są nieco ograniczone, gdy bateria rozładowuje się w 35 minut w tym tempie.

To, czego naprawdę chcę, jest niemożliwe przy dzisiejszej technologii: coś tak dużego, z taką samą wydajnością, ale dwukrotnie większą pojemnością. Elecjet twierdzi, że w przyszłości będzie w stanie zmniejszyć jednostkę mocy, aby złagodzić problem z gęstością, a także twierdzi, że ma „pokrytą nową baterią”, która może zbliżyć się do gęstości zwykłych ogniw.

W międzyczasie byłoby wspaniale widzieć, jak Elecjet rozszerza obecną gamę Apollo Ultra o akumulatory o większej pojemności. Niektóre opcje mogą być dobre, więc kupujący mogą wybrać kompromis, który im odpowiada. Akumulator o pojemności 55 Wh będzie tylko o 50 procent większy, ale obsługuje szeroką gamę urządzeń. Nawet bateria 75 Wh byłaby tylko dwa razy większa.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top