Google twierdzi, że użytkownicy Bing szukają Google bardziej niż czegokolwiek innego

Według prawnika pracującego dla Alphabet, firmy macierzystej Google, „Google” jest najczęściej wyszukiwanym terminem w Bing „zdecydowanie”. według Bloomberg, Google argumentował, próbując uzyskać plik Kara antymonopolowa w wysokości 5 miliardów dolarów z Unii Europejskiej Odwróciło się, wykorzystując statystyki jako dowód, że ludzie korzystają z Google z wyboru, a nie na siłę.

Grzywna, przed którą stoi Google, pochodzi od Komisji Europejskiej, która twierdzi, że Google nadużył swojej pozycji jako producenta Androida. Regulator twierdzi, że Google będzie musiał przestać zmuszać producentów telefonów do preinstalacji Chrome i wyszukiwarki Google, jeśli chcą mieć Androida. Argument Google? Większość ludzi i tak skorzystałaby z jego wyszukiwarki.

według Statystyki opracowane przez Ahrefs dla SEO, „google” jest rzeczywiście najczęściej wyszukiwanym terminem w Bing na świecie. Za nim plasują się „youtube”, „facebook”, „gmail” i „amazon”, ale drugie miejsce zajmuje około 5 milionów wyszukiwań. Patrząc na dane tylko ze Stanów Zjednoczonych, Facebook jest numerem jeden, a Google zajmuje trzecie miejsce. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ludzie korzystają z wyszukiwarki Microsoft, aby uzyskać dostęp do Google.

Ale poczekaj chwilę. Według statystyk Ahrefs, „test strony głównej bing” jest piątym najczęściej wyszukiwanym terminem w Bing w USA, a sam „bing” jest numerem siódmym. Nazwa wyszukiwarki jest dziesiątym najczęściej wyszukiwanym terminem na świecie. co się tutaj stało?

Cóż, po części może to wynikać z uchybień. W przypadku przeglądarki Microsoft Edge (i wcześniej Internet Explorera) Bing jest domyślną wyszukiwarką — jeśli wpiszesz w tym pasku coś, co nie jest adresem URL, spowoduje to przejście do strony wyników Bing. Jeśli kiedykolwiek widziałeś kogoś, kto nie radzi sobie z komputerami, próbującego odwiedzić witrynę, być może wiesz, do czego to prowadzi. Dla wielu osób wpisanie „Google” i kliknięcie pierwszego linku, który się pojawi, jest sposobem na przejście do Google, tak samo jest w przypadku Facebooka, YouTube i każdej innej witryny, którą próbują odwiedzić. Po co zawracać sobie głowę dodawaniem domeny .com na końcu, skoro zwykle można uzyskać to, czego szukasz, za pomocą dodatkowego kliknięcia?

Oczywiście większość ludzi zajmujących się technologią wie, dlaczego nie jest to najlepsza droga – osobiście musiałem pomóc krewnym, którzy zarazili się wirusami, ponieważ ktoś stworzył złośliwą reklamę, która pojawiła się jako pierwszy wynik wyszukiwania w Google podczas wyszukiwania popularnej witryny. Ale tak niektórzy ludzie korzystają z sieci. Liczby prawdopodobnie wzrosną również dzięki integracji Bing z paskiem wyszukiwania menu Start. Jeśli klikniesz wynik w sieci, zostaniesz przekierowany bezpośrednio do wyszukiwarki Microsoft (a ludzie mogą często wyszukiwać „Google”, ponieważ Popularna przeglądarka Google Chrome).

READ  Ubisoft instaluje serwery DRM, a potem jakoś pogarsza sprawę

Zapytany, czy może sprawdzić najczęściej wyszukiwane hasło dla Binga, Microsoft powiedział, że nie ma nic do udostępnienia. Google również nie odpowiedział na krawędźSkomentuj prośbę.

O tym, czy to pomaga, czy szkodzi argumentowi Google, tak naprawdę zależy od sędziego. To zabawne, przynajmniej po części, że domyślne wyszukiwanie Microsoftu mogło pomóc Google w sprzeciwianiu się proponowanej ogromnej grzywnie. że to Domyślna wyszukiwarka.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top