Apple sprzedaje części i narzędzia do samodzielnej naprawy iPhone’a | Jabłko

Ekran iPhone’a pęknięty, ale nie możesz znaleźć warsztatu ani zarezerwować dziury w Jabłko Sklep? Następnie wypróbuj swój stół kuchenny.

Od przyszłego roku właściciele telefonów mogą naprawiać swoje telefony w domu po tym, jak firma technologiczna ogłosiła, że ​​udostępni publicznie zestawy naprawcze.

Począwszy od Stanów Zjednoczonych na początku 2022 roku, a następnie w Wielkiej Brytanii i innych krajach, nowy internetowy warsztat naprawczy zapewni ponad 200 pojedynczych części i narzędzi do naprawy iPhone’a 12 i iPhone 13. Usługa rozpocznie się od zaoferowania części do ekranu, baterii i aparatu, które są najczęstszymi częściami iPhone’a przynoszonymi do naprawy.

Stwórz większy dostęp do Jabłko „Oryginalne części dają naszym klientom więcej możliwości, gdy konieczna jest naprawa” — powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple.

Chociaż towarzyszący komunikat prasowy został wyjaśniony z ludźmi Naprawa telefonu na stole kuchennym i biurkuApple powiedział jednak, że usługa nie będzie przeznaczona dla inżynierów zajmujących się telefonami komórkowymi, ale „indywidualnych techników, którzy mają wiedzę i doświadczenie w naprawianiu urządzeń elektronicznych”.

Apple powiedział najpierw, że klienci powinni zapoznać się z oficjalną instrukcją naprawy przed zamówieniem niezbędnych części. Klienci, którzy zwrócą uszkodzone części do recyklingu, otrzymają kredyt na kolejny zakup.

Apple dodał: „Dla zdecydowanej większości klientów wizyta u profesjonalnego dostawcy napraw z autoryzowanymi technikami korzystającymi z oryginalnych części Apple jest najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym sposobem wykonania naprawy”.

Apple poinformowało, że usługa będzie również dostępna dla komputerów Mac z chipsetem M1, który trafił do sprzedaży w zeszłym roku. Firma poinformowała, że ​​części zamienne i dodatkowe naprawy do Iphone 12 i 13 ukażą się jeszcze w przyszłym roku.

Posunięcie to zostało przyjęte z zadowoleniem przez iFixit, firmę zajmującą się naprawą towarów technicznych, która opublikowała tweeta: „Cieszymy się, że Apple potwierdza to, co zawsze wiedzieliśmy: każdy ma wystarczająco dużo geniuszu, by naprawić iPhone’a”.

READ  Beyond Good and Evil 2 nie było na Ubisoft E3 2021

Firma Apple od dawna wzywana jest do udostępnienia naprawy telefonu właścicielom swoich urządzeń mobilnych. W lipcu współzałożyciel Apple Steve Wozniak poparł zwolenników prawa do reform. „Nie mielibyśmy Apple, gdybym nie dorastał w bardzo otwartym świecie technologii” – powiedział. „Czas w pełni uznać prawo do reform”.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top