Giannis Antetokounmpo ma dobrą drugą połowę, która poprowadziła Bucks do zwycięstwa nad Cleveland Cavaliers

Cleveland (AFP) – Giannis Antetokounmpo zdobył 34 punkty i zebrał 16 zbiórek, a Damian Lillard zdobył 24 ze swoich 31 punktów w drugiej połowie, gdy Milwaukee Bucks pokonali Cleveland Cavaliers 119-111 w piątkowy wieczór.

Antetokounmpo i Lillard zdobyli po 14 punktów w ważnej trzeciej kwarcie, kiedy Milwaukee pokonało Cleveland 40-21, odrabiając 15-punktowy deficyt i na dobre objęło prowadzenie. Bucks mają trzeci najlepszy bilans w lidze (24-8).

Donovan Mitchell po powrocie po czterech meczach dla Cleveland zdobył 34 punkty, sześć zbiórek i dziewięć asyst. Jarrett Allen zdobył 30 punktów w karierze, trafiając 15 z 17 celnych trafień, a także miał 12 zbiórek i sześć asyst. Cleveland miał problemy z oddaniem strzału z dużej odległości, tracąc 37 z 43 strzałów za trzy punkty.

Bilans Cavaliers spadł do 5-2, odkąd dowiedzieli się, że napastnik Evan Mobley (operacja lewego kolana) i rozgrywający Darius Garland (złamana szczęka) będą pauzowani do lutego.

Malik Beasley zdobył dla Milwaukee 15 punktów za pięć trójpunktów, a Khris Middleton dodał 13 punktów i 11 asyst. Brook Lopez dodał dziewięć punktów, dziesięć zbiórek i sześć zablokowanych strzałów.

Bucks, którzy w czterech meczach prowadzili 3:1, rozegrają tylko jeden mecz u siebie z ośmiu meczów, które zakończą się 6 stycznia w Houston.

Antetokounmpo notuje średnio 30,9 punktu i nadal zmaga się z bólem prawej łydki. Z powodu kontuzji opuścił w tym sezonie tylko jeden mecz. Trener Bucks Adrian Griffin powiedział, że kontuzja pozostanie codziennym problemem w przyszłości.

Allen oddał swoje pierwsze dziewięć strzałów i zdobył 18 punktów w pierwszej połowie, dzięki czemu Cleveland prowadził 59-53 do przerwy. Antetokounmpo w 19 minut zdobył 14 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst.

Właściciele Cleveland Browns, Jimmy i Dee Haslam, są współwłaścicielami drużyny Bucks.