Genesis przedstawia w pełni elektryczny crossover GV60

pochodzenieLuksusowa marka Hyundai Motor Group ujawniła dziś zdjęcia nadwozia i wnętrza nadchodzącego modelu w pełni elektrycznego Genesis GV60.

Jest to pierwszy model marki oparty na dedykowanej platformie elektrycznej E-GMP (Global Electrical System Standard), stosowanej już w Hyundai Ioniq 5 i Kia EV6. W rzeczywistości bardzo przypomina nam to dwa pozostałe modele oparte na E-GMP.

Genesis GV60 to typ crossover / SUV. Nazwa pochodzi od G (Genesis), V (oznaczająca wszechstronność) i 60 (oznaczająca pozycję w odmianie Genesis).

Genesis GV60

Południowokoreański producent twierdzi, że GV60 jest inspirowany językiem Genesis Design „sportowej elegancji”. Uwielbiamy ten projekt. Przypomina nam nieco sylwetkę Forda Mustanga Mach-E.

O zagranicy:

„Przód GV60 ma ulepszony design dla tego pojazdu elektrycznego. Kultowe i progresywne, dwuliniowe poczwórne lampy dodają charakteru masywnemu i imponującemu nadwoziu. Szersza i bardziej sportowa osłona chłodnicy Crest została umieszczona poniżej poczwórnych lamp, aby podkreślić dynamikę wydajność GV60, a także w celu zwiększenia wydajności chłodzenia akumulatorów wysokonapięciowych w dolnej części konstrukcji.

GV60 wprowadził również nowe logo skrzydła na grillu, po zmniejszeniu grubości poprzednich logo o około 80 procent. Charakteryzująca się tym samym unikalnym stylem Guilloché, często spotykanym w luksusowych zegarkach, Genesis jest mieszanką zaawansowanych technologicznie innowacji, aby stworzyć prawdziwie luksusowe wrażenia z jazdy.

Ponadto Genesis po raz pierwszy wybrała „maskę z klapką”, pojedynczy panel, który łączy maskę i błotniki, aby dopełnić elegancki wygląd pojazdu elektrycznego.

Patrząc z boku, GV60 ujawnia gładki i dynamiczny wygląd wyczynowego coupe. Prosta, ostra sylwetka, która biegnie od przedniej maski do tylnego spojlera, uzupełnia progresywny charakter.

Chromowana linia biegnąca od przedniej szyby do górnej części okna otwieranego w dzień (DLO) przechodzi w kształt słupka C, który ucieleśnia „elektryczny” obraz, nadając pojazdowi elektrycznemu charakterystyczny charakter.

Cyfrowe lusterka boczne dodają wyrafinowanego wyglądu, a płynnie przesuwające się klamki zewnętrzne dodają gładkich linii.

Z tyłu dwupasmowe tylne światła nabierają dynamicznego kształtu. Z tyłu znajduje się również spojler ze nieruchomym skrzydłem, który podkreśla dach w kształcie coupe, wzmacniając wizerunek dynamicznych osiągów.

Nacisk kładziony jest na rozmiar ramion tylnego błotnika, aby stworzyć niski, szeroki profil i dodatkowo podkreślić profil wysokiej wydajności poprzez zintegrowanie go z funkcjami technicznymi, takimi jak czujniki, tylne światła i kierunkowskazy na dole”.

Wnętrze przypomina podejście Hyundaia Ioniq 6 / Kia EV6, ale oczywiście model jest ekskluzywny dla Genesis i jest bardziej premium.

READ  Can-Am ogłasza plany dotyczące rowerów elektrycznych na 2024 rok

Genesis mówi, że wnętrze zawiera zaawansowane i subtelne detale, które podkreślają „piękno białej przestrzeni”.

Wnętrze Genesis GV60

Jak widać, jest podobny ekran jak w Kia EV6, z jednym ekranem na zestaw wskaźników, a drugim na rozrywkę. Po bokach znajdują się ekrany bocznych lusterek wstecznych, jak w Hyundai Ioniq 5.

Genesis trzyma się tradycyjnych przycisków, a także wprowadził ciekawą kontrolkę w kształcie kuli – Crystal Sphere – do wyboru trybu jazdy.

„Najbardziej widocznym elementem wystroju wnętrza GV60 jest Crystal Sphere, elektroniczna sferyczna skrzynia biegów, która intuicyjnie informuje kierowcę o nadchodzących warunkach jazdy.

Crystal Sphere jest wyposażony w nastrojowe światła, które zapalają się, gdy samochód jest wyłączony, co zwiększa estetykę jazdy.

Konsola środkowa, w której znajduje się Kryształowa Kula, wygląda jakby unosiła się w powietrzu, wraz z innymi elementami w pełni elektrycznej platformy, takimi jak smukły kokpit i płaska podłoga, zapewniając pasażerom nowy poziom przestronności.

GV60 przyjął również jednolitość we wnętrzu, stosując okrągłe detale na Crystal Sphere, masce klaksonu, klamkach drzwi i lusterkach bocznych”.

Wnętrze Genesis GV60

Genesis GV60 obiecał, że pojawi się wkrótce po wprowadzeniu na rynek całkowicie elektrycznego modelu G80, Pierwszy samochód elektryczny marki. Specyfikacje i ceny zostaną opublikowane jednocześnie.

Przynajmniej jeśli chodzi o Europę, w pierwszym roku Genesis zamierza wprowadzić na rynek trzy samochody elektryczne, co oznacza, że ​​wkrótce pojawi się kolejny.

Dominic Boych, Dyrektor Generalny Genesis Motor Europe skomentował:

„Kiedy wystartowaliśmy w Europie, zobowiązaliśmy się do sprowadzenia do regionu w ciągu pierwszego roku trzech pojazdów elektrycznych; z dumą potwierdzamy, że GV60 będzie naszym drugim pojazdem elektrycznym w Europie, wkrótce po wprowadzeniu na rynek zelektryfikowanego G80.

„GV60, pierwszy pojazd Genesis na dedykowanej platformie elektrycznej, zapewni zupełnie nowe wrażenia jako luksusowy pojazd elektryczny w oparciu o naszą unikalną tożsamość marki, a także skorzysta z naszej wyjątkowej oferty zorientowanej na klienta, w której serwis jest poprzedzany sprzedażą”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *