Pepsi mówi o Tesli Semi; Dyrektor robi dziwne komentarze na temat zasięgu elektrycznej ciężarówki

Tesla Semi Źródło zdjęcia: u/Tutrifor

Pepsi, pierwszy klient korzystający z Tesli Semi, skomentował wdrożenie elektrycznej ciężarówki w swojej flocie i poczynił kilka ciekawych uwag na temat jej zasięgu.

Kiedy Tesla rozpoczęła dostarczanie przesyłek Tesla Semi Na początku tego miesiąca firma PepsiCo była pierwszym klientem, który odebrał przesyłkę.

Teraz firma jest gotowa po raz pierwszy zintegrować elektryczną furgonetkę ze swoją flotą agencji Reutera Artykuł jest oparty na wywiadzie z wiceprezesem PepsiCo, Mikiem O’Connellem, ale rzuca światło na kilka bardzo dziwnych komentarzy na temat serii Tesla Semi.

O’Connell potwierdził, że PepsiCo obecnie wdraża 36 Tesli Semis: 15 w Modesto i 21 w Sacramento. Firma spodziewa się otrzymać 100 zamówionych przez siebie ciężarówek Tesla Semi do końca 2023 roku.

Tam, gdzie sprawy potoczyły się dziwnie, zgodnie z artykułem, O’Connell mówił o serii Tesla Semi:

O’Connell powiedział, że nowe półciężarówki PepsiCo mogą przewozić produkty spożywcze Frito-Lay na odległość około 425 mil (684 km), ale w przypadku cięższych ładunków sody ciężarówki będą odbywać krótsze trasy o długości około 100 mil (160 km).

O’Connell podobno stwierdził, że ciężarówki Tesla Semi firmy nadal miały 20% opłaty po przewiezieniu mnóstwa żetonów na odległość ponad 425 mil.

Ale nie jest jasne, dlaczego ciężarówki pokonują tylko 100-milowe trasy z dużymi ilościami sody.

Tesla wyraźnie stwierdził, że Tesla Semi może osiągnąć zasięg ponad 500 mil przy pełnej ładowności do 82 000 funtów.

Zgłosiliśmy niestety, że Tesla nie ujawniła masy ciężarówki, więc nie znamy faktycznej ładowności Tesli Semi, ale wiemy, że może przejechać 500 mil na pełnych obrotach.

To prawda, że ​​przyczepa pełna frytek będzie lżejsza niż przyczepa pełna napojów bezalkoholowych, ale ostatecznie obie będą ograniczone przepisami do 82 000 funtów w ciężarówce elektrycznej. Dlatego Tesla Semi powinna być w stanie przejechać 500 mil z przyczepą do napojów gazowanych o pojemności.

READ  Niektórzy Kanadyjczycy szczycą się kradzieżą w sklepach spożywczych

Bierz Elektryka

Jak wspomniałem w swoim artykule pt Pakiet akumulatorów Tesla Semi i brakujące informacje z wyświetlacza TesliNaprawdę potrzebujemy Tesli, aby potwierdzić wagę ciężarówki, aby poznać rzeczywistą ładowność.

Szacuję, że waga Tesli Semi wynosi około 27 000 funtów, czyli z pewnością więcej niż większość półciężarówek z silnikiem Diesla i spowoduje mniejszą ładowność.

Ale na podstawie informacji opublikowanych przez Teslę, ciężarówka może nadal przejechać 500 mil przy łącznej masie 82 000 funtów (ciężarówka, przyczepa i ładunek), niezależnie od rzeczywistej ładowności. Dlatego tak dziwne jest, że PepsiCo mówi, że ogranicza podróże z napojami bezalkoholowymi do 100 mil.

Nie wiem, czy wynika to z braku wiedzy, czy też jest to jakieś nieporozumienie w rozmowie.

co myślisz? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top