GE i PKN podpisują umowę morsko-lotniczą w Arlene w Polsce

GE Renewable Energy i polski detalista rafinerii i benzyny PKN Arlon podpisały memorandum w celu zbadania sposobów wspólnego wspierania rozwoju przybrzeżnych projektów wiatrowych w Polsce.

Dzięki tej nowej umowie GE zamierza dalej współpracować z lokalnymi dostawcami i pomagać w rozwijaniu zdolności do wspierania rozwijającego się przemysłu wody morskiej w Polsce.

Firma posiada już ponad 300 plażowych turbin wiatrowych na polskim rynku wiatrowym, a jej spółka zależna LM Wind Power zatrudnia około 1000 pracowników w swoim zakładzie produkcyjnym turbin wiatrowych na plaży Colonio.

Jérôme Pécresse, starszy wiceprezes GE & Renewable Energy, GE Renewable Energy, powiedział: „Polska ma ugruntowaną pozycję w wykorzystywaniu zasobów morskich w celu przyspieszenia transferu energii. Wymienia drogę do podjęcia praktycznych kroków, które można w pełni wykorzystać.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Arlan, powiedział: „Współpraca ta nabrała doświadczenia, a wspólne zaangażowanie w rozwój polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej przekształci znaczną część rozwijającego się rynku morskiego w udział narodu polskiego.

Polska planuje dostarczyć do 10,9 GW morskiego powietrza do 2030 r. i zapewni nowe obszary morskie, aby ułatwić rozwój przyszłych projektów morskich. Szacuje się, że do 2050 r. przepustowość morskiego powietrza w kraju wyniesie 28 GW.

READ  Po śmierci czterech osób Polska obwinia Białoruś za falę emigracji Wiadomości z Europy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top