Enbridge nabywa 30 procent udziałów w Woodfibre LNG w Kolumbii Brytyjskiej

Logo Enbridge Company jest wyświetlane na dorocznym spotkaniu firmy w Calgary, czwartek, 12 maja 2016 r. The Canadian Press / Jeff McIntoshJeff McIntosh/The Canadian Press

Enbridge Inc. ENB-T Inwestuje 1,5 miliarda dolarów w 30-procentowy udział w terminalu LNG Woodfibre w Kolumbii Brytyjskiej, mając nadzieję na przyspieszenie długo oczekiwanego projektu, który potrzebował bogatego inwestora, aby pomóc w eksporcie LNG do Azji.

Woodfibre zamierza stać się drugim eksporterem paliw w Kanadzie, po LNG Canada kierowanym przez Shell PLC, który ma terminal w budowie w Kitimat w Kolumbii Brytyjskiej, z planami rozpoczęcia wysyłki do Azji w 2025 roku.

Woodfibre rozpocznie budowę we wrześniu 2023 roku i rozpocznie eksport gazu ziemnego w postaci płynnej do Azji w 2027 roku ze swojego zakładu przemysłowego w pobliżu Squamish w Kolumbii Brytyjskiej, 65 kilometrów na północ od Vancouver.

Zdolność eksportowa obiektu Squamish area LNG, który powstanie na terenie zamkniętej w 2006 roku celulozowni, wyniesie 2,1 miliona ton rocznie. Natomiast LNG Canada jest znacznie większa, z początkową zdolnością eksportową 14 mln ton rocznie.

Enbridge poinformował w piątek, że Woodfibre ustawił kupców na paliwo w Azji, w tym poprzez 15-letnie zobowiązanie z londyńską firmą BP Gas Marketing Ltd, która będzie reprezentować 70 procent możliwości eksportowych terminalu.

Firma infrastruktury energetycznej z siedzibą w Calgary kupi 30 procent Woodfibre, a Pacific Energy Corp. będzie właścicielem. z oo pozostałe 70% udziałów. Pacific Energy jest częścią prywatnej spółki RGE Pte. Ltd. z Singapuru i kontrolowana przez indonezyjskiego biznesmena Sukanto Tanuto.

Pacific Energy jest właścicielem Canberium Energy Limited i jest gotowa dostarczać swój gaz ziemny z północno-wschodniej Kolumbii Brytyjskiej, który ma być transportowany systemami rurociągów do Woodfibre.

Oczekuje się, że koszty budowy wyniosą 5,1 miliarda dolarów, w tym terminal eksportowy Squamish i inne wydatki, szczególnie te związane z proponowanym przez FortisBC gazociągiem Eagle Mountain-Woodfibre.

READ  Elon Musk kładzie kres biegowi Tesli (TSLA), mówi, że umowa z Hertz nie została podpisana i nic wielkiego

Prezes Woodfibre Christine Kennedy powiedziała, że ​​LNG będzie odgrywać kluczową rolę na całym świecie jako paliwo przejściowe, które pomoże zastąpić wykorzystanie węgla energetycznego w produkcji energii elektrycznej. „Zawsze ważne jest, aby zrozumieć i mieć świadomość, że w przypadku braku LNG, elektrownie węglowe są nadal budowane na całym świecie” – powiedziała w wywiadzie pani Kennedy.

Ale Tracy Saxby, dyrektor wykonawczy grupy aktywistów klimatycznych MyC2Sky, powiedział, że LNG nie powinno być postrzegane jako dobre paliwo przejściowe dla świata. „Budowa instalacji LNG jest inwestycją wielokontraktową, która zwiększy operacje szczelinowania hydraulicznego w północnej Kolumbii Brytyjskiej i ograniczy prowincję do paliw kopalnych na dziesięciolecia” – powiedziała Saxby.

Woodfibre okazał się idealnym rozwiązaniem po tym, jak Enbridge szukała potencjalnych inwestycji w całej Kanadzie, z wyzwaniami związanymi z transportem gazu ziemnego z zachodniej Kanady na wschodnie wybrzeże, powiedział Brian Johnson, wiceprezes Canadian Gas Transportation i Midstream Enbridge. „Walka polega na tym, jak przetransportować tam cały gaz z zachodniej Kanady? Mam na myśli, że struktura kosztów jest inna” – powiedział Johnson.

Zwolennicy dwóch propozycji eksportowych ze Wschodniego Wybrzeża, Goldboro LNG Pieridae Energy Ltd., badają zwolenników. Nova Scotia i Saint John LNG Company z Repsol SA w Nowym Brunszwiku dostarczają LNG do Europy, ale napotykają na ograniczenia związane z rurociągami w Centralnej Kanadzie i Nowym Jorku. Anglia.

Johnson powiedział, że LNG eksportowany z Kolumbii Brytyjskiej do Azji będzie nadal pośrednio pomagał Europie, ponieważ kontynent starał się zdystansować od gazu ziemnego z Rosji. „Zasadniczo jest to rynek globalny, więc im więcej można dostać się do Azji, tym więcej innych rzeczy może trafić do Europy.

Omar Mogi, analityk z Centrum Innowacji i Czystej Energii BC, powiedział, że Enbridge posiada system rurociągów BC, które będą zasilać planowany gazociąg Eagle Mountain-Woodfibre w FortisBC.

READ  Utrzymują się wysokie ceny ropy naftowej

„To bardzo łatwy sposób dla Enbridge na zaangażowanie się w LNG na Zachodnim Wybrzeżu bez narażania się na zbyt duże ryzyko” – powiedział.

Pan Moggi ostrzegł, że koszty budowy znacznie rosną w wielu projektach energetycznych, w tym w Woodfibre, w którym podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego w 2016 r. ustanowiono terminal eksportowy o wartości 1,6 mld USD.

Plany FortisBC obejmują przeprowadzenie dwóch rurociągów przez dziewięciokilometrowy tunel, który biegnie przez Mount Monmouth Ridge i pod obszarem zarządzania dziką przyrodą ujścia rzeki Squillwell Squamish. Koszty tego tunelu i samych dwóch rurociągów szacuje się na 341 milionów dolarów. Liczba ta nie obejmuje wydatków związanych z budową pozostałej części 50-kilometrowej trasy rurociągu.

Na początku tego roku FortisBC powiadomił Biuro Oceny Środowiska BC o swoich najnowszych planach, które regulator przeanalizuje we współpracy ze Squamish Nation.

„Jako organizator projektu, nasza rola pozostaje niezmieniona pomimo inwestycji z Enbridge” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Squamish Nation Wilson Williams. „Squamish Nation będzie nadal przestrzegać surowych standardów określonych w Umowie o korzyściach z wpływu, aby zapewnić szacunek dla naszych ziem i wód, a także naszych historycznych powiązań i znaczenia kulturowego dla tego obszaru”.

Enbridge poinformowała w piątek, że przychody za drugi kwartał wyniosły 450 milionów dolarów, w porównaniu do około 1,4 miliarda dolarów w tym samym okresie w 2021 roku.

Twój czas jest cenny. Otrzymuj nasz biuletyn nagłówków biznesowych z łatwością dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej rano lub wieczorem. Zarejestruj się dziś.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top