Elon Musk próbuje obniżyć cenę Twittera o wartości 44 miliardów dolarów, a akcjonariusze pozywają go w odpowiedzi

Nie wiadomo, czy Musk będzie na razie nadal kupował Twittera.

Właśnie wtedy, gdy tak myśleliśmy Elon Musk będzie miał prawo do przechwałek jako nowy właściciel TwitteraTabele całkowicie się odwróciły, a teraz Republika Południowej Afryki jest pozwana przez udziałowców witryny, według Limit.

Podobno przeciwko Muskowi wniesiono pozew zbiorowy, który oskarża go o „nieuczciwe wzbogacenie, fałszywe oświadczenia i manipulację akcjami w celu zmniejszenia lub niepłacenia 44 miliardów dolarów”, które wcześniej zostały rozliczone.

Scott Olson / Getty Images

Podczas wspólnego zbierania pieniędzy, dyrektor generalny Tesla Motors wziął pożyczkę bankową po obiecaniu miliardów dolarów w akcjach Tesli, ale w miesiąc po ogłoszeniu jego przejęcia, akcje firmy gwałtownie spadły.

Pozew twierdzi, że Musk rozpoczął się w tym samym czasie.[making] fałszywe dane i [engaging] W manipulacji giełdowej na Twitterze, publicznie Oświadczenie, że umowa została „zawieszona”.

W innym miejscu zauważono, że inżynier nie ujawnił swoich 9,2 procent udziałów w Twitterze, kiedy został do tego zmuszony, co spowodowało wszczęcie dochodzenia przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. „Musk najpierw zgodził się dołączyć do rady dyrektorów Twittera jako sojusznik, a następnie zmienił tę decyzję na rzecz oferty przejęcia i zagroził wrogością, jeśli Twitter nie zaakceptuje”. LimitRaport twierdzi.

Akcjonariusze nie zezwolili jeszcze na zakup Muska – odbędzie się on na bliżej nieokreślonym prywatnym spotkaniu.

Gdy porusza się w tarapatach z Twitterem, 50-latek bardziej pozytywnie trafia na nagłówki gazet dzięki The Kid Laroi, który ujawnił kilka porad finansowych, które otrzymał od pana Muska na Sobotnia noc na żywo po imprezie – Przeczytaj więcej na ten temat tutajDaj nam znać, jeśli uważasz, że Elon będzie kontynuował duży zakup w sekcji komentarzy poniżej.

[Via] [Via]

READ  Nowy rosyjski McDonald's ujawnia logo przed ponownym wprowadzeniem na rynek | wieści wojenne między Rosją a Ukrainą

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top