Dzisiaj ludzie po raz pierwszy jeździli samochodem na Księżycu 50 lat temu

NASA właśnie świętowała kolejny ważny moment w historii eksploracji Księżyca. ten New York Times spiczasty 31 lipca 2021 Oznaki 50. rocznica księżycowe pojazdy łazik Pierwsza wycieczka – i pierwszy raz zawiózł ludzi na Księżyc. Astronauci Apollo 15, Dave Scott i Jim Irwin, zabrali pojazd na misję, aby zebrać próbki i zbadać powierzchnię Księżyca skuteczniej niż pieszo.

W końcu Scott i Irwin jechali łazikiem jeszcze dwa razy (przez trzy godziny) przed powrotem na Ziemię. Misje Apollo 16 i 17 miały swoje własne LRV. Był też czwarty łazik, ale był używany do części zamiennych po odwołaniu misji Apollo 18 i innych. Wszystkie trzy modele serwisowe pozostały na powierzchni Księżyca.

Problemem był wczesny rozwój, w dużej mierze ze względu na brak rzeczywistych warunków testowych. W końcu nie mogli odbyć jazdy próbnej w prawdziwym świecie. Zespół ostatecznie zdecydował się na składaną konstrukcję ze stalowymi kołami z siatki, która mogła bezpiecznie poradzić sobie z niską grawitacją księżyca, brakiem atmosfery, ekstremalnymi temperaturami i miękką glebą.

LRV był skromny, miał zasięg 57 mil, cztery silniki o mocy 0,19 kW i oficjalną prędkość maksymalną 8 mil na godzinę. Był również bardzo drogi, a koszt przekraczał cenę czterech pojazdów wędrujących do 38 milionów dolarów (około 249 milionów w 2021 r.). Był kluczem do usprawnienia badań naukowych na późniejszych etapach programu Apollo, a także był wczesnym przykładem praktycznego pojazdu elektrycznego – ludzie korzystali z zasilanych bateryjnie przejażdżek po Księżycu dziesiątki lat przed rozprzestrzenieniem się technologii na Ziemię. .

Nie będziemy liczyć w najbliższym czasie na ludzi jeżdżących na Księżycu, chociaż odzwierciedla to postęp poczyniony w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. NASA i Inne agencje kosmiczne Skup się na tym teraz wędrujący robot Potrafi eksplorować księżyc, nie martwiąc się o bezpieczeństwo załogi. Ci, którzy jeżdżą konno, zrobią to Prawdopodobnie będą używane pojazdy autonomiczne. Pomyśl o tej rocznicy jako o uczczeniu pierwszego kroku w kierunku technologii, którą widzisz dzisiaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top