Dziesiątki tysięcy ludzi traci władzę, gdy zimowa burza ogarnia południowo-wschodnie Stany Zjednoczone | Stany Zjednoczone Pogoda

Niebezpieczna zimowa burza, która połączyła silne wiatry i lód, zaczęła w niedzielę zamiatać części południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, wyłączając prąd, ścinając drzewa i ogrodzenia oraz pokrywając drogi lodowatą glazurą.

Dziesiątki tysięcy klientów w Georgii w Północnej Karolinie było bez prądu, Karolina Południowa i Florydzie. Patrole drogowe zgłaszały setki wypadków samochodowych, a przez park przyczep na Florydzie przetoczył się huragan. Ponad 1200 lotów zostało odwołanych w niedzielę na międzynarodowym lotnisku Charlotte Douglas, a ponad 90% rozkładu lotów zostało odwołanych w niedzielę, według serwisu śledzenia lotów flightaware.com.

Charlotte jest głównym węzłem na południu dla American Airlines.

W Atlancie, gdzie operuje Delta Air Lines, w niedzielę odwołano ponad 300 lotów.

W niedzielne popołudnie w niektórych hrabstwach spadło od 20 do 30 cm śniegu Karolina Północna, podczas gdy duży lód powodował problemy w centralnej części państwa.

Do popołudnia agencja zareagowała na 300 wypadków samochodowych i prawie 800 wezwań do serwisu, powiedział pierwszy sierżant Christopher Knox, rzecznik North Carolina Highway Patrol. Sekretarz transportu J Eric Boyet powiedział, że wiele dróg w centralnej i zachodniej części stanu jest pokrytych lodem. Powiedział, że na wschodnią część stanu spadły silne wiatry i deszcz.

Według serwisu poweroutage.us do popołudnia w niedzielę ponad 260 000 konsumentów było pozbawionych prądu. Szczególnie mocno ucierpiała Karolina Północna, która miała 90 000 wyłączeń. Pozostałe awarie miały miejsce w Georgii, Karolinie Południowej i Floryda.

National Weather Service potwierdziło, że huragan uderzył w południowo-zachodnią Florydę. Urzędnicy hrabstwa Lee twierdzą, że 27 przyczep stacjonarnych zostało zniszczonych, a 24 poważnie uszkodzonych. Nie było doniesień o poważnych obrażeniach.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wirginii Zachodniej zamieścił na Twitterze zdjęcia zaśnieżonych dróg w południowej części stanu i zalecił mieszkańcom „zachowanie spokoju i schronienia”. Agencja twierdzi, że burza przesuwa się na północ i oczekuje się, że większość obszarów stanu będzie mieć co najmniej 10 cm akumulacji, z potencjałem do 12 cali w górach.

READ  Wydalenie dziennikarza przez AP po jego tweetach wywołało oburzenie

W Tennessee pojawiło się wiele doniesień o porzuconych i rozbitych samochodach na zaśnieżonych drogach.

Po uderzeniu na południe, spodziewano się, że burza przyniesie ekstremalnie zimne i śnieżne warunki na północnym wschodzie. Oczekiwano, że Nowy Jork oszczędzi większość, jeśli nie całość opadów śniegu, ale przybrzeżne obszary Long Island i Connecticut spodziewały się sztormów. Oczekiwano, że w północnej części stanu Nowy Jork spadnie do 30 centymetrów śniegu, aby zrównać się z silnymi wiatrami.

Oczekuje się, że w części wschodnio-środkowego Ohio i zachodniej Pensylwanii, począwszy od niedzielnego popołudnia, spadnie od 6 do 13 cali śniegu.
Temperatury w Nowej Anglii pozostały niskie w niedzielę, a wiatry w północnym Vermont schładzały się do -27 stopni Fahrenheita (-33 stopni Celsjusza). W Bostonie, gdzie w sobotę ogłoszono zagrożenie zimnem, dreszcze wiatru utrzymywały się poniżej zera (-17 stopni Celsjusza), nawet gdy obszar zaczął odtajać.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top