Duże miejsce na śmieci na Pacyfiku niewidoczne z kosmosu

Wielka Pacyficzna Plama Śmieci to duży zbiór szczątków morskich, które można zobaczyć unoszące się na powierzchni oceanu. Jest duży, ale nie widać go z kosmosu.

Czy wiesz, że na Oceanie Spokojnym unosi się ogromne ciało plastikowych cząstek?

według czyszczenie oceanu, organizacja non-profit zajmująca się oczyszczaniem oceanów na świecie, oraz Wielka Pacyficzna Plasterka Śmieci (GPGP) Jest to największy z pięciu zamorskich obszarów akumulacji tworzyw sztucznych na świecie. Plaster znajduje się w połowie drogi między Hawajami a Kalifornią.

Patch obejmuje szacowany obszar nieco ponad 617 762 mil kwadratowych. Chociaż trudno jest oszacować dokładną wielkość plamy śmieci, ponieważ granice stale się zmieniają, ta powierzchnia jest około dwa razy większa od Teksasu lub trzy razy większa od Francji, donosi The Ocean Cleanup.

Według Trendów Google, najważniejszym pytaniem, jakie zadawali sobie ludzie poszukujący łaty na śmieci, to zobaczyć ją z kosmosu. Za pośrednictwem Twittera niektórzy twierdzili, że problem zaległości jest tak ogromny, że widać go z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

pytanie

Czy widzisz z kosmosu Wielką Pacyficzną Plamę Śmieci?

Źródła

odpowiedź

Nie, z kosmosu nie można zobaczyć Wielkiego Miejsca Śmieci na Pacyfiku.

co znaleźliśmy

Wielka Pacyficzna Plama Śmieci powstała w wyniku cyrkulacji na Północnym Pacyfiku, systemu prądów krążących. Prądy zbierają duże ilości drobnego plastiku lub bardzo małe kawałki plastiku, a także niektóre większe kawałki pływających śmieci. Następnie szczątki wirują razem w wir, powoli rosnąc w miarę gromadzenia się coraz większej liczby szczątków.

READ  Virgin Orbit ląduje na Times Square w Nowym Jorku, by zadzwonić dzwonkiem Nasdaq

Nick Mallos, starszy dyrektor programu Trash Free Seas w Ocean Conservancy, powiedział VERIFY, że mikrodrobiny plastiku pochodzą z większych elementów, które ulegają degradacji.

Aby lepiej zrozumieć Wielką Pacyficzną Plamę Śmieci, najłatwiej jest myśleć o niej jak o zupie, powiedziała Sarah Jane Royer z Scripps Institution of Oceanography.

„Myślę, że możemy to postrzegać jako zupę plastikowych cząstek… To miejsce, w którym unoszą się pływające szczątki plastiku, które zasadniczo poruszają się po powierzchni i trochę pod powierzchnią wody. Jest dużo ruchu, a mikrodrobiny plastiku poruszają się w górę i w dół po kilku metrach wody na powierzchni – powiedziała Jane Royer.

Chociaż GPGP jest bardzo duże, nie można go zobaczyć z kosmosu, ponieważ nie jest ani pojedynczą gigantyczną bryłą śmieci, ani pływającą wyspą, Według Oceana. Oceana to grupa zajmująca się ochroną oceanów, która w 2019 roku opublikowała bloga, który rozwiewa trzy mity na temat łatania.

Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) mówi stronie internetowej. „To bardziej przypomina płatki pieprzu wirujące w zupie niż cokolwiek, co można usunąć z powierzchni”.

Malus powiedział VERIFY, że łata nie jest widoczna z kosmosu właśnie z tego powodu – ponieważ większość wiru składa się z mikroskopijnych cząstek.

„W niektórych miejscach widać duże liny i sieci rybackie unoszące się na powierzchni. Zobaczysz duże kawałki plastiku, które mogły wypaść za burtę – kosze do mycia, zderzaki samochodowe, cokolwiek sobie wyobrażasz, że możesz tam znaleźć. Ale ogólnie, co tak naprawdę Znalezisko to dużo plastiku, a te maleńkie, które zostały roztrzaskane na małe kawałki, jak wielkie pudła, które krążyły po oceanie przez dni, miesiące i lata” – powiedział Mallos.

Nancy Wallace z NOAA powiedziała VERIFY, że plama śmieci nie jest czymś, co można zobaczyć nawet z satelity, ponieważ cząstki śmieci są tak małe.

READ  Obejmowanie bezpiecznej przestrzeni dla społeczności LGBTQ2+ z Komitetem Pozytywnej Przestrzeni UTM

Ale to, że z kosmosu nie widać plamy śmieci, nie oznacza, że ​​nie stanowi to problemu dla środowiska.

Malos powiedział, że błędne przekonanie, że wysypisko jest pływającą wyspą, utrudniało utrzymanie. Powiedział, że to nieprawda, że ​​ktoś może po prostu wziąć siatkę i zbierać fizyczne śmieci.

„Małe rzeczy są jeszcze bardziej niepokojące, ponieważ są bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe do oczyszczenia. A wiemy, że małe rzeczy mogą być zjedzone przez prawie każde zwierzę i organizm w oceanie. Podczas gdy większe rzeczy to znacznie mniejsza grupa morskich dzika przyroda, która może „Jeść je. Więc tylko dlatego, że są mniejsze, nie oznacza, że ​​stanowią mniejszy problem. W rzeczywistości może być wręcz odwrotnie. Mniejsze tworzywa sztuczne stają się coraz większym ryzykiem, jakie stanowią dla całego środowiska morskiego ekosystemu” – powiedział Malos.

Więcej z ZWERYFIKUJ: Nie, masek jednorazowych nie można poddać recyklingowi w większości miejskich centrów recyklingu

ten Sprawdzać Zespół pracuje nad oddzieleniem faktów od fikcji, dzięki czemu możesz zrozumieć, co jest dobre, a co złe. Proszę rozważyć zapisanie się do naszego codziennego wiadomościi Alerty tekstowe I nasz YouTube kanał. Możesz również nas śledzić snapchati Świergoti Instagrami Portal społecznościowy Facebook i TIK Tok. Ucz się więcej”

Podążaj za nami

Chcesz coś zweryfikować?

Tekst: 8808-410-202

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top