Domy „rozerwane na wietrze” przez tornado przedzierają się przez części Kansas | tornado

Huragan przedarł się przez części Kansas W sobotę urzędnicy poinformowali, że dziesiątki domów i budynków zostało zniszczonych lub uszkodzonych, raniąc kilka osób i pozostawiając ponad 6500 bez prądu.

Urzędnicy powiedzieli, że podejrzane tornado przeniosło się w piątek wieczorem przez części południowo-wschodniej Wichita i Andover. Komendant straży pożarnej Andover, Chad Russell, powiedział wczesnym rankiem w sobotę, że w hrabstwie Sedgwick zostało uszkodzonych od 50 do 100 budynków, chociaż nie od razu wiedział, ile budynków zostało uszkodzonych w Andover.

Domy w niektórych dzielnicach zostały „całkowicie zniszczone”, powiedział Russell.

Urzędnicy powiedzieli, że zgłoszono tylko kilka obrażeń. A w hrabstwie Sedgwick trzy osoby zostały ranne, w tym kobieta, która została poważnie ranna.

Załogi zakończyły już wtórne poszukiwania domów w Andover. Russell powiedział, że domy zostały całkowicie zburzone z fundamentów i całe dzielnice zrównane z ziemią, ale żadnych poważnych obrażeń.

Russell powiedział, że zniszczenie ratusza utrudniło „niektóre z naszych wysiłków”. Inne budynki, które doznały uszkodzeń, obejmowały szkołę dr Jima Farha Andover YMCA i szkołę podstawową Prairie Creek.

Kevin Darmoval, meteorolog z biura Wichita, powiedział, że ekipy terenowe z National Weather Service pracowały nad określeniem zasięgu i siły huraganu.

Strażacy szukają domu w Andover. Zdjęcie: Travis Heying / AP

Fleur i Aldo Delgado powiedzieli, że modlili się w piwnicy swojego domu w Andover, gdy tornado przeszło nad nimi i zniszczyło ich dom i samochody. Para wyjrzała przez okno i zobaczyła, że ​​zaczyna formować się tornado, więc zeszli na dół.

„Światła zaczęły migać i w końcu zgasły, a po minucie cały dom zaczął się trząść i było tak głośno. Zaczęliśmy czuć, jak woda uderza w nasze twarze, a kurz był wszędzie. To trwało przez minutę, wydawało się, że jakby było tuż nad nami” – powiedział Aldo Delgado.

Wichita Eagle donosi, że Fleur Delgado powiedziała, że ​​słyszała rozpad ich domu.

„W momencie, gdy zdałem sobie sprawę, że absolutnie nic nie możemy zrobić. Wiedziałem, że mój mąż też to czuje, ponieważ był spokojny i pocieszał mnie, ale w pewnym momencie zaczął go tracić i płakać. Słyszałem, jak jego głos łamie się, gdy się modli ” powiedziała.

Gdy huragan minął, parze udało się wydostać z gruzów z samymi ubraniami na plecach. Zniknęły ich domy, samochody i rzeczy osobiste.

„W tym czasie nie nosiliśmy obrączek” – powiedziała Fleur Delgado.

Gubernator Kansas, Laura Kelly, ogłosiła katastrofalną sytuację w najbardziej dotkniętych obszarach. Deklaracja udostępnia zasoby państwowe, aby wspomóc lokalne jurysdykcje w działaniach na rzecz reagowania i odzyskiwania na dotkniętych obszarach w całym stanie.

Oprócz tornad w kilku miastach na równinach odnotowano znaczny grad. Według National Weather Service i obserwatorów burzowych wolumen softballu był monitorowany w Hail w pobliżu Holbrook w stanie Nebraska i Enterprise w stanie Kansas.

READ  Disney World zawiesza mandat na szczepionkę COVID-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top