Biden robi sobie selfie z ratownikami i pracownikami medycznymi na szczycie G20.

Szczyt w ten weekend w Rzymie To pierwszy raz, kiedy grupa mogła spotkać się osobiście od początku Covid-19. Sprowadzenie na scenę ratowników i personelu medycznego wraz z liderami miało na celu uhonorowanie ich pracy i służby podczas pandemii.

Ponad 4,9 miliona ludzi na całym świecie zmarło z powodu Covid-19, w tym ponad 745 000 Amerykanów. Administracja Bidena naciska, aby każdy Amerykanin został zaszczepiony. Do tej pory zaszczepiono nieco ponad 57% całej populacji USA.

Podczas pobytu w Rzymie przywódcy największych światowych gospodarek mają dyskutować m.in. o pandemii, problemach globalnego łańcucha dostaw, globalnej minimalnej stawce podatkowej, rosnących cenach energii i walce z kryzysem klimatycznym.

Wysoki rangą urzędnik administracji USA powiedział, że oczekuje się, że Biden poruszy kwestie dostaw energii i poprze globalne minimalne podatki na pierwszej sesji G20 w sobotę. Biały Dom uważa, że ​​wprowadzenie globalnych minimalnych podatków zakończy globalny wyścig na dno o stawki podatku od osób prawnych, co jest najwyższym priorytetem dla Bidena.

Premier Włoch Mario Draghi, na środku, stoi ze światowymi przywódcami, którzy zbierają się na oficjalnej rodzinnej sesji zdjęciowej pierwszego dnia szczytu G20 w centrum kongresowym La Nuvola w strefie euro w Rzymie w sobotę 30 października 2021 r.

Oczekuje się również, że prezydent spotka się w sobotę z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel, aby omówić drogę do powrotu do Wspólnego Kompleksowego Planu Działania (JCPOA), którego celem jest powstrzymanie Iranu. Program nuklearny w zamian za złagodzenie sankcji, powiedział Biały Dom. Były prezydent Donald Trump wycofał Stany Zjednoczone z umowy nuklearnej z Iranem w 2018 roku, a Biden powiedział, że Stany Zjednoczone przyłączą się do niej, gdy Teheran powróci do pełnej zgodności z ograniczeniami umowy dotyczącymi rozwoju nuklearnego.

Szczyt odbywa się, gdy krajowa agenda Bidena chwieje się w domu. Miał nadzieję, że wyruszy w swoją podróż z skróconą umową dotyczącą jego ogromnego pakietu ekonomicznego, aby rozszerzyć swoją sieć bezpieczeństwa socjalnego, ale wciąż brakowało mu legislacyjnego zwycięstwa.

READ  Wiadomości Bidena na żywo: Prezydent mówi, że żołnierze pozostaną w Afganistanie przez kilka dni w wywiadzie ABC

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top