Dlaczego handlowcy ropy ostrzegają przed kupowaniem ropy naftowej?

Dlaczego handlowcy ropy ostrzegają przed kupowaniem ropy naftowej?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiły się dobre wieści dotyczące cen ropy: Chiny rozluźniają przepisy dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa, G7 i UE wprowadziły pułapy cenowe i embarga na Rosję, a OPEC+ ponownie nie osiągnął celu wydobywczego o aż 2%. mln baryłek dziennie. Jednak nic z tego nie wystarczyło, aby zmotywować inwestorów instytucjonalnych do zakupu ropy. Wręcz przeciwnie, najlepsi handlowcy nadal sprzedają netto, jak twierdzi John Kemp z agencji Reuters, który śledzi salda handlowe w sześciu najbardziej obleganych cotygodniowych kontraktach na ropę i paliwa. Podstawa. Wydaje się, że zbyt boją się zbliżającej się recesji, by zwrócić się do kupujących.

nowo Badanie eksploracyjne Z Boston Consulting Group wynika, że ​​zdecydowana większość bankierów, podobnie jak handlowcy instytucjonalni, spodziewa się recesji w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Według sondażu cytowanego przez American Banker, nie tylko nastąpi recesja, ale będzie to również długotrwała recesja.

Z drugiej strony badanie wykazało również, że perspektywy przewidują łagodną recesję. Jednak umiarkowana lub poważna recesja zawsze oznacza negatywne rzeczy dla popytu na ropę, co może stanowić jedno wyjaśnienie postawy handlowców i wynikających z niej ruchów cen. Jedną z takich rzeczy jest spadek siły nabywczej, który doprowadził do mniejszych wydatków, a tym samym do mniejszego popytu na ropę.

Powiązane tematy: OPEC pozostawia niezmienioną prognozę światowego popytu na ropę

Jednak Chiny znów się otwierają i jest to silny czynnik sprzyjający temu popytowi, z recesją lub bez niej w większości Ameryki Północnej. W rzeczywistości, według Bank of America, jeśli Chiny ponownie otworzą swoją gospodarkę, jak sugeruje, ceny ropy mogą gwałtownie wzrosnąć. Jeśli ponowne otwarcie Chin będzie połączone ze zmianą kursu Fed w walce z inflacją, wzrost cen będzie jeszcze większy.

READ  Nowa Szkocja zgłasza jeden nowy przypadek COVID-19 i odnawia stan wyjątkowy

Analitycy BOFA Powiedział W notatce opublikowanej w poniedziałek, że Brent może wzrosnąć o 23 procent, jeśli Chiny będą nadal normalizować, ale „przy całkowicie odwróconej krzywej stóp procentowych, Brent może potrzebować obrotu Fed, aby obejść”.

Amerykański bank centralny agresywnie radził sobie z hiperinflacją, którą Fed początkowo odrzucił jako przejściową, by później przyznać, że wysokie ceny pozostaną, chyba że sam Fed coś z tym zrobi. Fed zaczął więc podnosić stopy procentowe, co od razu wywołało obawy o spowolnienie, a nawet stagflację.

W rzeczywistości Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe sześć razy Na razie w tym roku ani trochę: 0,75 punktu bazowego to tempo podwyżki, ale wg kradzieżOstatnia podwyżka stóp w tym roku, która ma zostać ogłoszona w tym tygodniu, prawdopodobnie będzie niższa, co wskazuje na pewne rozluźnienie, choć nie koniec walki z inflacją.

Nawiasem mówiąc, Financial Times przeprowadził również ankietę na temat oczekiwań ekonomistów co do recesji, a 85% stwierdziło, że rzeczywiście spodziewa się spowolnienia gospodarczego w przyszłym roku, co jest kolejnym dowodem na to, że większość obserwatorów rynku i uczestników rynku nie jest całkowicie optymistycznie nastawiona do najbliższej przyszłości.

Jednak wraz z rozprzestrzenianiem się recesji, fundamenty ropy pozostają nieco bycze, jak zauważył Jamie Dimon z JPMorgan w niedawnym raporcie. wywiad z CBSem. Zwrócił uwagę na chroniczne niedoinwestowanie w nowe wydobycie ropy, które „będzie cię bolało przez dwa lub trzy lata. Jest to całkowicie oczekiwane, ale nie dzisiaj”.

W obecnej sytuacji gospodarczej z pewnością wymagana jest ostrożność. Prognozy cen ropy Bank of America opierają się na dwóch dużych „scenariuszach przypadku” i chociaż sygnały z Chin są zachęcające, sygnały z Rezerwy Federalnej – dalsze podwyżki stóp procentowych – osłabiają optymizm co do cen ropy w najbliższym czasie.

READ  Hyundai przedstawia koncepcję „siódemki” SUV-a i ujawnia docelowy zakres

O ile Rossi nie podejmie decyzji o rozpoczęciu cięć produkcji w odpowiedzi na cenę maksymalną lub inną awarię, taką jak zamknięcie Keystone, ropa naftowa prawdopodobnie pozostanie względnie stabilna, gdy rok 2022 dobiega końca.

Irina Slav dla Oilprice.com

Więcej najlepszych odczytów z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *