DeSmith zostaje zatrzymany na 26. pozycji w końcówce, a Canucks ponoszą pierwszą porażkę w Wild pod wodzą Hynesa

Nils Hoglander i Teddy Blueger strzelili gola dla Canucks (17-9-1), którzy w ostatnich 10 meczach na przemian wygrywali i przegrywali. Vancouver oddało 17 strzałów na bramkę, w tym cztery w pierwszej kwarcie i trzy w trzeciej.

„Będziemy przechodzić okresy zastoju i niekonsekwencji, a jeśli uda nam się przerwać passę trzech, czterech, pięciu lub sześciu porażek, buduje to pewność siebie” – powiedział trener Vancouver Rick Tocchet. „Bo kiedy jesteś zmęczony lub nie grasz dobrze, czasami możesz wytrzymać”.

Filip Gustafsson obronił 15 razy dla drużyny Wild (9-11-4), która odniosła cztery zwycięstwa z rzędu po objęciu funkcji trenera przez Hinesa 27 listopada. Minnesota w swojej passie zwycięstw pokonała swoich przeciwników 18-5.

„Nie wygrasz każdego meczu, to się zdarza” – powiedział napastnik Wild Marcus Johansson. Musimy się trochę z tego nauczyć, iść dalej i przygotować się na to [Friday’s game at the Edmonton Oilers]Nie możemy jednak położyć się i umrzeć przegrywając jeden mecz. Czuję, że gramy dobrze, więc wsiadaj na konia i jedź dalej.

Minnesota oddała pierwsze 10 strzałów w meczu, uniemożliwiając Vancouver oddanie pierwszego strzału aż do 13:18 pierwszej kwarty. Jednak The Wild nie był w stanie pokonać DeSmitha, który rozpoczynał grę po raz pierwszy od pięciu meczów, a swoje najlepsze interwencje obronił w kilku akcjach wokół pola karnego.

„Na dole było dużo emocji, co jest dobre, gdy nie grałeś przez jakiś czas” – powiedział DeSmith. „To zawsze była jedna z moich rzeczy. Zawsze byłem osobą, która może wziąć długą przerwę, wrócić do pracy i wykonywać swoją pracę. Myślę, że to trochę więcej skupienia na treningach, trochę dodatkowego sprzętu, który mam mieć, więc kiedy wchodzę do gry, nie czuję, że gra jest znacznie szybsza.

READ  Supergwiazda Ian Garry twierdził, że niesie UFC 292 na moich plecach

DeSmith poprawił swój wynik do 5-0-0, osiągając procent obron na poziomie 0,943 w meczu przeciwko Wild, który wygrał osiem poprzednich meczów przeciwko Canucks.

„Nie sądzę, żeby było to coś konkretnego” – powiedział DeSmith. Staram się po prostu pojawiać w każdym meczu i czasami wszystko idzie po mojej myśli.

Hoglander podwyższył Vancouver na 1:0 w pierwszej kwarcie, po przejściu z czwartej linii na drugą. Wykonał atak w górnej części prawego koła i poczekał, aż obrońca Minnesoty Nikita Zadorov wykona cięcie przed Gustafssonem, po czym oddał szybki strzał nadgarstkiem obok rękawicy.

„Czułem, że w pierwszej połowie mieliśmy pełną kontrolę, a potem świetnie się czytało, świetnie się tam oglądało” – powiedział Gustafsson. „Hoglander tam czekał i dostrzegł okazję, aby go tam umieścić”.