Demontaż iPada mini rzuca nowe światło na kontrowersje dotyczące „przepustki”

Demontaż iPada mini 2021 dla iFixit.

Nowe usunięcie najnowszego iPada mini firmy Apple przez iFixit znalazło wskazówki, które mogą wyjaśniać efekt „galaretki”, na który narzekali niektórzy użytkownicy tabletów.

W przypadku, gdy przegapiłeś nasze poprzednie omówienie tematu, niektórzy użytkownicy iPada mini zauważyli subtelną, stopniową separację między lewą i prawą stroną ekranu podczas przewijania treści. Niektórzy ludzie widzą to od razu, niektórzy muszą to wskazać, a jeszcze inni nawet nie zauważają, gdy im o tym powiedz.

Po tym, jak o tym napisaliśmy, Apple skomentował nam tę historię, mówiąc, że spodziewany jest efekt. od nas zasięg:

W odpowiedzi na nasze zapytanie Apple powiedział nam, że problem z „jelly scroll” w iPadzie mini 6. generacji jest normalnym zachowaniem ekranów LCD. Ponieważ te ekrany są aktualizowane linia po linii, występuje niewielkie opóźnienie między czasem aktualizacji czcionek na górze ekranu a czcionkami na dole. Może to powodować nierównomierne problemy z przewijaniem, takie jak te zaobserwowane na iPadzie.

Podczas odrywania miniatury iFixit odkrył, że panel sterowania, który przesuwa ekran tabletu, jest ustawiony pionowo. Natomiast iPad Air jest zorientowany poziomo. iFixit sugeruje, że efekt przewijania żelu występuje, gdy orientacja tabletu nie jest zgodna z położeniem panelu sterowania, ponieważ aktualizacja linia po linii następuje również w odniesieniu do orientacji tego panelu.

Nagranie w zwolnionym tempie z iPada mini z pewnością pokazuje przesuwanie galaretki w trybie pionowym (orientacja pionowa), ale nie w trybie poziomym (orientacja pozioma). iPad Air pokazuje również przewijanie żelowe w tym samym teście; Robi to tylko w kierunku poziomym, a nie pionowym.

iPad Pro ma pionowo zorientowany panel sterowania wyświetlaczem. Podczas gdy inny test wideo wykazał, że przewijanie żelem nadal działa na tym tablecie w trybie portretowym, podobnie jak w mini, częstotliwość odświeżania Pro 120 Hz ukrywa to przed większością ludzkich oczu. Wszystko to oznacza, że ​​chociaż efekt może być bardziej zauważalny na jednym urządzeniu niż na innym, jest powszechny na każdym OLED, LCD, iPadzie lub w inny sposób.

Odkładając na bok niedawne kontrowersje w Internecie dotyczące iPada mini żelowego, eliminacje iFixit zwykle koncentrują się na zbadaniu, jak łatwo jest naprawić urządzenia. iPad mini 3 z 10 otrzymany do naprawy. Wcześniej w tym tygodniu iFixit też Zgraj iPhone’a 13 Pro Dałem mu 6 na 10.

Lista zdjęć według naprawię to

READ  Fani wciąż czekają na Genshin Impact na Nintendo Switch, ponieważ tytuł kończy rok od swojej globalnej premiery

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top