Czy jest szkodliwy dla kości? Być może taka jest rzeczywistość senatorów z Ottawy

Czy jest szkodliwy dla kości?  Być może taka jest rzeczywistość senatorów z Ottawy

Choć czasami senatorowie z Ottawy wyglądają źle, być może dowiemy się, kim i czym są: zespołem NHL poniżej średniej.

To musi być zarówno mylące, jak i frustrujące dla Jacka Martina, który dobrze radzi sobie z ukrywaniem swoich emocji w najgorszych momentach.

Trener twierdzi, że widzi potencjał i ma wizję tego, kim według niego mogą być Ottawa Senators.

Ale może się myli, może zespół nie jest w stanie zrobić tego, o czym myśli, że może. Może to, co widzimy w dobre noce, nie jest prawdziwe. Może to tylko złudzenie, które ma na celu zwieść fanów, że znów nadeszły dobre dni, że wreszcie nadszedł koniec tylu lat przeciętności.

Być może, jak mówią, tacy właśnie są i kim naprawdę są: drużyną NHL poniżej średniej. jeszcze raz.

Zespół, któremu brakuje bramkarza. Zespół, który nie gra wystarczająco dobrze z dala od krążka lub z krążkiem, to zespół, który nie radzi sobie wystarczająco dobrze z sprawdzaniem wstępnym i wstecznym. Zespół, który nie jest w stanie regularnie wykonywać poleceń trenera. Zespół, który ma mnóstwo pomysłów mentalnych, popełnia wiele błędów. Słaby zespół, który czasami sprawia wrażenie załamanego.

„Nasz stan psychiczny musi się zmienić” – powiedział Martin Gordowi Wilsonowi z TSN 1200 po środowym treningu w Seattle, gdy senatorowie przygotowują się do czwartkowego meczu z Krakenem. „Musimy chcieć płacić cenę i dostarczać występy każdego wieczoru. To nie może być ten czy inny mecz”.

W pierwszej połowie sezonu NHL Senators zwolnili dyrektora generalnego (Pierre Dorion), głównego trenera (DJ Smith) i asystenta trenera (Davis Payne). Nie zostało już wiele do strzelania.

Są pozytywy: Właściciel Michael Andlauer to powiew świeżego powietrza. Dyrektor generalny Centrum Badań nad Zarządem Steve’a Staiosa, starszy wiceprezes ds. operacji hokejowych Dave Poulin i zastępca dyrektora generalnego Ryan Bowness rozwiążą tę kwestię, uporządkując odziedziczony bałagan.

Na szczycie ich listy rzeczy do zrobienia będzie przebudowa składu i zaprzestanie prób wpasowywania kwadratowych kołków w okrągłe otwory.

READ  Stefanos Tsitsipas potrzebuje meczów, tracąc szanse na Wimbledonie | ATP .okrągły

Nie należy spodziewać się upadku, przynajmniej na razie. Powrót do składu kontuzjowanego skrzydłowego Mathieu Josepha (docelowy termin to 9 stycznia przeciwko Calgary) i zawieszonego środkowego Shane’a Pinto w nadchodzących tygodniach zapewni wzmocnienie. Ale czy to wystarczy?

Najpierw jednak najważniejsze – wtorkowa porażka 6:3 w Vancouver, w której Senators zawstydzająco przegrali w pierwszej kwarcie 5:0, a następnie przebudzili się i w ostatnich 40 minutach pokonali Canucks.

Gol pozostaje problemem dla senatorów z Ottawy.  We wtorkowy wieczór Anton Forsberg stracił cztery gole w pierwszej kwarcie przeciwko Vancouver.
Gol pozostaje problemem dla senatorów z Ottawy. Anton Forsberg stracił cztery gole w pierwszej kwarcie meczu przeciwko Vancouver we wtorek wieczorem, po czym został zabrany. Fotografia autorstwa Ethana Kearnsa /Prasa kanadyjska

„To była lekcja na temat tego, jak trudna jest rywalizacja i jak trudna jest gra” – powiedział Martin Wilsonowi po meczu.

„To był zły pierwszy okres” – powiedział zapolowy Thomas Chabot. „Resztę meczu można wyciągnąć z pozytywów. Sposób, w jaki graliśmy w drugiej i trzeciej kwarcie, był lepszy (niż Canucks). Ale w NHL trzeba to robić przez trzy tercje. Jesteśmy tutaj wygrać.”

Problemem znów była niepewna obrona bramkarza. Anton Forsberg w pierwszej połowie puścił cztery gole, po czym został wyrzucony z boiska. Joonas Korpisalo był lepszy, ale odbicie, które minęło 13 sekund po tym, jak Ottawa zmniejszyła prowadzenie na 5-3 pod koniec trzeciej tercji, to koszmar.

Nie możesz wygrać w NHL, jeśli twoi bramkarze nie będą wystarczająco zatrzymywać piłki. Szczerze mówiąc, ich system wsparcia nie wydaje się być najlepszy. Ale słabe cele stały się zbyt duże.

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Niektórzy wygrali, niektórzy przegrali, prawda? Jednak w 33 meczach Senatorowie przegrywają więcej niż wygrywają i więcej, niż oczekuje ich baza fanów.

Z 14 zwycięstwami senatorowie są najgorszą drużyną Konferencji Wschodniej, choć mając przed sobą ważne mecze, można by się spodziewać, że dogonią Columbus, Buffalo i Montreal.

READ  Kings wyrównali serię 1:1 po zwycięstwie 5:4 nad Edmonton Oilers na O/T

Może. Z tą drużyną nigdy nie można niczego zakładać. W niedzielę odnotowujesz dominujące zwycięstwo 5:1 z Buffalo, a we wtorek osiągasz słabe wyniki.

Jeden krok do przodu, jeden krok do tyłu. Kolejny krok do przodu. Dwa kroki do tyłu. W przypadku zespołu mającego nadzieję na play-offy matematyka nie działa.

„Wygrywamy jeden mecz, a potem wracamy do miejsca, w którym zespół był wcześniej” – powiedział Martin. „Muszą zdecydować, kim chcą zostać. To nie tak, że w tym zespole jest wielu pierwszoklasistów, oni już tu byli. Kiedy dojdziesz do takiego momentu w sezonie lub karierze, że nie możesz patrzeć nie szukając już wymówek, musisz spojrzeć na siebie.”

„Myślę, że jesteśmy lepszym zespołem, niż pokazują nasze rekordy i nie sądzę, że jestem jedynym, który tak myśli. Kiedy najlepszy zawodnik ma 36 lat (Claude Giroud), wielu graczy musi patrzeć w przyszłość lustro. Musimy regularnie dawać z siebie więcej. To nie jest „jedna runda, nie jeden mecz. Musimy się nauczyć, jak ciężko rywalizować każdego wieczoru”.

„Chodzi o nas jako graczy i o nas jako zespół” – powiedział Chabot. „Czas to zmienić i wprowadzić w życie.”

W meczu przeciwko Krakenowi Senators być może uda im się zremisować w dwóch ostatnich tercjach z Vancouver. Może.

Redakcja zaleca

„Dobrą rzeczą w hokeju jest to, że dostajesz kolejną szansę na grę 24 lub 48 godzin później” – powiedział Chabot.

„To bardzo frustrujące, ale wierzę w tę grupę” – powiedział Giroud. „Mamy potencjał, aby wygrać 10 meczów z rzędu, jeśli będziemy grać ciężko przez cały mecz. Jeśli będziemy konsekwentni, mocno wierzę, że możemy odnieść sukces”.

Potencjał to jedno. Ale senatorowie muszą to wiedzieć. prawie. Zanim będzie za późno, jeśli już nie jest.