Crosby opuszcza Game 5 po wątpliwym trafieniu przez Tropa

Nowy Jork – Pittsburgh Penguins całkowicie zdominowali grę 5 i wyeliminowali New York Rangers w połowie drugiego okresu. Jednak nowojorski obrońca Jacob Tropa zadał potężny cios Sidneyowi Crosby’emu, który wyrzucił kapitana Penguins z meczu.

Crosby opuścił lód z nieco ponad pięcioma minutami na sekundę, a Nowy Jork zaroił się.

UDPATE: Crosby nie wrócił na trzecią kadencję.

Bez Crosby’ego efekt był niemal natychmiastowy. Pingwiny musiały przetasować linie. Początkowo Jeff Carter grał między Jake’em Goentzelem i Brian Rustale po transformacji jego miejsce zajął Jewgienij Malkin.

Nie nałożono żadnej kary, ale jak zobaczysz poniżej, była to jasna intencja.

Morale zyskało dzięki tej okazji, a Nowy Jork strzelił trzy gole w 2:42, aby zlikwidować stratę 2:0 i zastąpić go prowadzeniem 3:2.

Adam FoxAlexis Lavrinier i Trouba strzelili odpowiednio gole, loża prasowa zawirowała w Madison Square Garden, gdy fani Nowego Jorku wstrząsnęli areną.

Jednak pingwiny szybko zareagowały na trzecią bramkę. Evgeni Malkin okrążył bramkę Rangersów i trafił Jake’a Guenzela (7), który strzelił swojego drugiego gola w meczu.

Drużyny weszły do ​​swoich pokoi i zremisowały 3-3.

PHN zaktualizuje historię, jeśli Sidney Crosby wróci lub główny trener Mike Sullivan otrzyma informację po meczu.

Pittsburgh Penguins prowadzą w pierwszej rundzie serii 3-1, a zwycięstwo Penguins wyeliminowałoby New York Rangers. Jeśli wygra Nowy Jork, mecz 6 odbędzie się w piątek w Pittsburghu.