COVID-19 na wyspie Vancouver: 70 nowych przypadków, żadnych zgonów

Wiktoria –

Powiatowi urzędnicy ds. zdrowia zidentyfikowali w piątek 70 nowych przypadków COVID-19 na obszarze Vancouver Island.

Wśród nowych przypadków znalazły się 743 przypadki Znaleziony w Kolumbii Brytyjskiej w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dzienna liczba 70 przypadków Island Health nieznacznie przekroczyła całkowitą liczbę 69 nowych przypadków znalezionych w Vancouver Coastal Friday.

Według Departamentu Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej istnieje obecnie 5969 aktywnych przypadków COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej, w tym 717 aktywnych przypadków w regionie wyspy.

Dane Island Health zidentyfikowały lokalizację 510 aktywnych przypadków w piątek, w tym 244 na Wyspie Południowej, 213 na Wyspie Centralnej i 53 na Wyspie Północnej.

Według Centrum Kontroli Chorób BC, 39 pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest hospitalizowanych w okręgu zdrowia na wyspie, w tym 25 pacjentów wymagających intensywnej opieki.

Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że w piątek w Kolumbii Brytyjskiej zgłoszono pięć kolejnych zgonów związanych z COVID-19. Trzy zostały zgłoszone w Okręgu Zdrowia Fraser, jeden w Okręgu Zdrowia Śródlądowego i jeden w Okręgu Północnym.

Liczba zgonów z powodu pandemii w Kolumbii Brytyjskiej przekracza obecnie 2000 – z całkowitą liczbą zgonów związanych z COVID-19 odnotowanymi w prowincji – 72 z nich zidentyfikowano w okręgu Island Health District.

W piątek 88,6 procent Kolumbijczyków brytyjskich w wieku 12 lat i starszych otrzymało jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 82,2 procent otrzymało dwie dawki.

Łącznie od grudnia 2020 r. hrabstwo dostarczyło 7 937 214 dawek szczepionki COVID-19.

READ  Za 10 dni Indie przygotowują się do drugiego silnego cyklonu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top