China Evergrande sprzedaje 1,5 miliarda dolarów w Shengjing Bank państwowej firmie

Dźwigi stoją na placu budowy w pobliżu siedziby China Evergrande Group w Shenzhen w prowincji Guangdong w Chinach, 26 września 2021 r. REUTERS / Aly Song

  • Shengjing żąda spłaty swoich długów
  • Evergrande mówi, że sprzedaż pomoże ustabilizować Shengjing
  • Evergrande czeka środowy termin spłaty obligacji

HONG KONG (Reuters) – Chiny Evergrande pozbawione gotówki (3333.HK) W środę poinformował, że planuje sprzedać udziały o wartości 9,99 mld juanów (1,5 mld USD), które posiada w Shengjing Bank Co Ltd. (2066.HK) do państwowej firmy zarządzającej aktywami, jednocześnie starając się pozyskać fundusze.

Evergrande powiedział, że Shengjing Bank zażądał, aby wszystkie wpływy netto ze sprzedaży zostały wykorzystane na uregulowanie zobowiązań finansowych grupy wobec Shengjing Bank.

Wymóg ten oznacza, że ​​Evergrande, które w zeszłym tygodniu nie wypłaciło odsetek od obligacji, nie będzie mogło wykorzystać pieniędzy na inne cele, takie jak wypłata odsetek w wysokości 47,5 miliona dolarów dla zagranicznych posiadaczy obligacji w środę.

ten Termin płatności Inwestorzy z uwagą przyglądają się kolejnej wielkiej próbie dewelopera na rynkach publicznych.

Evergrande szybko stało się największym problemem dla firm w Chinach, które wahają się między chaotycznym krachem dalekosiężne efektyUdało się upaść lub, co mniej prawdopodobne, ratunek ze strony Pekinu.

China Evergrande poinformowało w oświadczeniu, że 1,75 mld akcji, które stanowią 19,93% kapitału wyemitowanego banku, zostaną sprzedane po 5,70 juanów za akcję Shenyang Shengjing Finance Investment Group Co Ltd, państwowej firmie zajmującej się zarządzaniem kapitałem i aktywami . Zgłoszenie na Giełdę Papierów Wartościowych w Hongkongu.

Po transakcji udział Shenyang Shengjing w banku zostanie zwiększony do 20,79%, aby stać się największym akcjonariuszem banku.

„Kwestia płynności firmy negatywnie wpłynęła na Shengjing Bank w istotny sposób” – powiedział w oświadczeniu Hui Ka Yan, prezes Evergrande.

READ  Alberta została zmuszona do wykorzystania rezerw w celu zbilansowania systemu energetycznego po raz drugi w lipcu

„Wprowadzenie kupującego, jako przedsiębiorstwa państwowego, pomoże ustabilizować działalność Shengjing Bank, a jednocześnie pomoże zwiększyć i utrzymać wartość 14,75% udziałów w Shengjing Bank posiadanych przez spółkę”.

Pekin namawia do tego Ludzie zaznajomieni z tą sprawą powiedzieli w tym tygodniu Reuterowi, że firmy państwowe i deweloperzy wspierani przez państwo kupią część aktywów nękanej wojną Chin Evergrande Group.

Jej udział w banku zostanie zmniejszony do 14,75% z 34,5%.

(Raportowanie przez Donnie Kwok i Anne-Marie Rowntree) Montaż przez Stephena Coates

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top