Zwolnienia w Kanadzie: firmy ogłaszają cięcia w 2023 r

To był trudny początek 2023 roku dla ponad 1000 Kanadyjczyków dotkniętych zwolnieniami ogłoszonymi w tym miesiącu przez kanadyjskie i amerykańskie firmy. Media donosiły o kolejnych nagłych zwolnieniach.

Większość ogłoszonych cięć dotyczyła firm technologicznych i śledzących poprzednia fala Od zapowiedzi redukcji i restrukturyzacji pod koniec 2022 r. przez wielkie firmy, takie jak Meta, Amazon i Lyft.

Layoffs.fyi, narzędzie do śledzenia zwolnień uruchomione przez przedsiębiorcę Rogera Lee podczas pandemii COVID-19, zgłosiło utratę 155 126 miejsc pracy w branży technologicznej na całym świecie w 2022 r., a od początku 2023 r. ogłoszono kolejne 55 324 miejsca pracy.

Oto niektóre z masowych zwolnień, które dotknęły Kanadyjczyków do tej pory w 2023 r.

Kompania Zatoki Hudsona

The Hudson’s Bay Company potwierdziło to kanadyjskiej prasie w tym tygodniu Zaplanuj zwolnienie 2 procent całkowitej siły roboczej, czyli około 250 pracowników.

Kanadyjska prasa poinformowała, że ​​zwolnienia w dużej mierze wpłyną na role kanadyjskich firm w The Bay i Hudson’s Bay, odpowiednio w ich sklepie internetowym i działalności stacjonarnej.

media

Niecały tydzień po tym, jak wydawca gazety, Postmedia Network Corp. Stoi w obliczu „spowolnienia gospodarczego”, The Canadian Press raporty Firma planuje zwolnić 11 proc. redakcji.

Pracownicy Postmedia zostali podobno poinformowani o zwolnieniach podczas posiedzenia rady miasta we wtorek po południu.

W nagraniu audio z tego spotkania, uzyskanym przez The Canadian Press, Jerry Knott, pełniący obowiązki starszego wiceprezesa ds. Treści redakcyjnych, powiedział, że cięcia wpłyną na wszystkie publikacje firmy z wyjątkiem Brunswick News i Postmedia Editorial Services, tak jak to już miało miejsce. Został zmniejszony.

Postmedia posiada publikacje w całej Kanadzie, w tym National Post, Vancouver Sun i Calgary Herald, i zatrudnia około 650 dziennikarzy.

siły sprzedaży

Kanadyjska firma prawnicza Samfiru Tumarkin LLP raporty Salesforce, amerykańska firma zajmująca się oprogramowaniem biznesowym, planuje redukcję etatów 10 procent swojej siły roboczej. Witryna z wiadomościami dla kanadyjskiego startupu Betakit raporty Niektóre z tych zwolnień dotkną Kanadyjczyków, ale nie podano ich liczby.

READ  Dyrektor finansowy North Vancouver ukarany grzywną, zawieszony na giełdzie - BC Aktualności

pożytek

Kanadyjska firma technologiczna Benevity ogłosiła w r powiadomić swoich pracowników 18 stycznia ogłosił, że zlikwiduje 137 miejsc pracy, czyli 14 procent siły roboczej.

Dyrektor generalny Kelly Schmidt wyjaśnił, że firma „doświadcza zwiększonej podatności na obecne warunki rynkowe”, co wymaga redukcji zatrudnienia.

„Zawsze zarządzaliśmy firmą w celu rozwoju, zarówno po to, aby zmaksymalizować wpływ społeczny, który możemy pomóc osiągnąć jako wczesna firma B, jak i aby sprostać pojawiającym się przed nami możliwościom rynkowym” – napisała w zawiadomieniu dla pracowników.

„W odpowiedzi na to zapotrzebowanie znacznie zwiększyliśmy liczebność naszego zespołu, ale w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy warunki makroekonomiczne zmieniły się dramatycznie, a popyt, którego oczekiwaliśmy, dramatycznie spadł”.

Amazonka, Maeby

w Uwaga dla personelu Opublikowany 4 stycznia dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​ogłosił, że firma zwolni kolejną rundę pracy po masowych zwolnieniach w listopadzie. Pomiędzy dwoma zwolnieniami firma planuje zwolnić 18 000 miejsc pracy.

Jassy powiedział, że większość zwolnień będzie miała miejsce w sklepach Amazon i zakładach PXT, ale nie powiedział, ilu, jeśli w ogóle, Kanadyjczyków zostanie dotkniętych.

„Zmiany te pomogą nam realizować nasze długoterminowe możliwości przy silniejszej strukturze kosztów” – napisał.

inni

Dla mnie Zwalniać z pracy. Te kanadyjskie firmy również zmniejszyły zatrudnienie w tym miesiącu:

  • Firma Lightspeed Commerce z siedzibą w Montrealu zwolniła 300 pracowników, czyli 10 procent swojego personelu.
  • Kanadyjski internetowy sprzedawca samochodów Clutch zwolnił 148 pracowników. donosi Betakit.com Co stanowi około 65 procent pracowników firmy.
  • Thinkific, firma programistyczna z Vancouver, zwolniła 76 pracowników, czyli 19 procent swojej siły roboczej.
  • Hootsuite, firma zajmująca się oprogramowaniem do marketingu w mediach społecznościowych, zwolniła 70 pracowników, czyli siedem procent swojej siły roboczej.
  • Startup GoBolt w Toronto zwolnił 55 pracowników, czyli pięć procent swojej siły roboczej.
  • Kanadyjski pożyczkodawca Clearco zwolnił 50 pracowników, czyli 30 procent swojej siły roboczej.
  • Firma programistyczna PartnerStack z siedzibą w Toronto zwolniła prawie 20 procent swojego personelu.


Z plikami z prasy kanadyjskiej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top