Zyski Scotiabank przewyższyły oczekiwania co do niższych rezerw na straty kredytowe i zysków w bankowości detalicznej

nowy bank Zyski za trzeci kwartał były wyższe niż oczekiwali analitycy, dzięki niższym rezerwom na straty kredytowe i lepszym dochodom z bankowości detalicznej w Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.

Trzeci co do wielkości bank w kraju był pierwszym dużym bankiem, który poinformował o zyskach za kwartał kończący się 31 lipca. Scotiabank zarobił 2,54 mld USD, czyli 1,99 USD na akcję, w porównaniu do 1,3 mld USD lub 1,04 USD na akcję w tym samym kwartale. Temu.

Skorygowany tak, aby wykluczyć niektóre pozycje, Scotiabank poinformował, że zarobił 2,01 USD na akcję, przed konsensusem analityków wynoszącym 1,90 USD na akcję.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Przychody wzrosły o 1 procent do 7,76 miliarda dolarów, a wydatki o 1 procent do 4,1 miliarda dolarów.

Rezerwy na straty kredytowe, czyli pieniądze, które banki przeznaczają na pokrycie kredytów, które mogą być niespłacalne, spadły do ​​380 milionów dolarów z 2,2 miliarda dolarów rok wcześniej. Bank odzyskał 461 mln USD rezerw odłożonych wcześniej podczas pandemii na wypadek, gdyby nadal funkcjonujące kredyty nie były spłacane w związku z poprawą perspektyw gospodarczych. Bank przeznaczył również 841 milionów dolarów na pokrycie przeterminowanych pożyczek.

Zyski kanadyjskich banków wzrosły do ​​1,08 miliarda dolarów w porównaniu do 429 milionów dolarów rok temu. Różnica dotyczyła głównie rezerw na straty kredytowe, ponieważ bank rok temu w dużej mierze odbudował swoje rezerwy, a teraz odzyskuje część tych pieniędzy po braku złych kredytów. Ale przychody były również napędzane przez mieszkaniowe kredyty hipoteczne i kredyty komercyjne, które wzrosły odpowiednio o 10 procent i 7 procent.

Przychody z bankowości międzynarodowej wyniosły 486 milionów dolarów i nadal się poprawiają po powolnym początku roku. Rezerwy na straty kredytowe były niższe niż rok temu, ale przychody również spadły o 8 procent rok do roku, ponieważ spadły przychody z tytułu odsetek.

READ  Jak nastolatek i jego siostra zarabiają 35 000 dolarów miesięcznie, wydobywając bitcoiny

Zyski banków i rynków światowych wyniosły 513 mln USD, czyli były niższe niż w poprzednim kwartale po serii dobrych wyników. Zysk Wealth Management wyniósł 392 mln USD, o 22 procent więcej niż rok temu dzięki wyższym opłatom za fundusze inwestycyjne i zwrotom z działalności brokerskiej.

Scotiabank utrzymał kwartalną dywidendę na niezmienionym poziomie 90 centów za akcję, ponieważ kanadyjski organ nadzoru bankowego nadal zakazuje podwyższania dywidendy i wykupu akcji.

Twój czas jest cenny. Otrzymuj nasz biuletyn nagłówków biznesowych z łatwością dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej rano lub wieczorem. Zarejestruj się dziś.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top