Charles Leclerc odpowiada na pogłoski o zwolnieniu Mattii Binotto: PlanetF1

Charles Leclerc nie będzie zainteresowany spekulacjami na temat przyszłości Mattii Binotto w Ferrari, ponieważ krążą pogłoski o możliwych zmianach po 2022 roku.

Wszystkie oczy skierowane są w ten weekend na Ferrari, ponieważ Scuderia jest pod intensywną kontrolą podczas wyścigu w domu na Monzy.

Podczas gdy osiągi F1-75 są wystarczające, aby Leclerc i Carlos Sainz mieli szansę walczyć o zwycięstwo w Grand Prix Włoch, ogólne wyniki zespołu w tym sezonie spowodowały, że oferta tytułowa spadła do molocha Red Bulla i Maxa Verstappena.

W wyniku tego występu, któremu nie pomogło kilka błędów strategicznych i brak ostrości operacyjnej, pojawiło się wiele spekulacji w mediach na temat przyszłości Binotto jako szefa zespołu i tego, czy szef Ferrari, John Elkann, może wprowadzić zmiany na następny sezon.

Leclerc, jako kierowca, który widział, jak jego oferta tytułowa maleje z powodu tych problemów, został zapytany o trudności w radzeniu sobie z plotkami, gdy jechali do szybkowaru na Monzy, aby zmierzyć się z tyfusem.

„Zawsze krążą plotki o zespole Formuły 1, a zwłaszcza o Ferrari” Leclerc powiedział mediom o sytuacji.

„Myślę, że najważniejszą rzeczą w tych momentach jest nie rozpraszanie się tym, co się mówi.

„Jesteśmy bardzo zjednoczeni jako zespół i myślę, że musimy kontynuować w tym kierunku”.

Leclerc wskazał na wysokie osiągi Ferrari w porównaniu do 2021 roku, przegranego sezonu dla Scuderia, i powiedział, że ogólna dynamika zespołu zmierza we właściwym kierunku.

„Pokazaliśmy, że od zeszłego roku do tego roku byliśmy świetni, wykonując tego rodzaju występy” – powiedział.

„Musimy dalej pracować w tym kierunku. Oczywiście, usuń wszystkie te zewnętrzne plotki, nie słyszałem w szczególności tych plotek, ale oczywiście musimy po prostu skupić się na naszej pracy. „

Kierowcy ex-Ferrari walczą w młynie plotek

Siedząc obok Leclerca, byłych kierowców Ferrari Fernando Alonso A Sebastiana Vettelaktórzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak radzili sobie z pogłoskami o zwolnieniu przełożonych.

READ  Katar 2022 World Cup Prognozy, typy ekspertów: Argentyna i Brazylia idą naprzód; Czy Anglia może zabrać go do domu?

Podczas kadencji Alonso w Ferrari w latach 2010-2014 Stefano Domenicali był w centrum uwagi, a Włoch złożył rezygnację na początku 2014 roku, kiedy F-14T okazał się mniej konkurencyjny.

„Przynajmniej w moim przypadku nie zwracałem uwagi na plotki” – powiedział Alonso.

„Więc wszystkie te rzeczy, kiedy jesteś w Ferrari… kiedy jesteś ogólnie w Formule 1, musisz działać – jeśli nie, wszystko się zmieni. To samo dotyczy kierowców, mechaników, projektantów, szefów Jest ogromna presja. To nie jest impreza charytatywna. To jest sport zawodowy.

Dla Vettela jego przybycie do Scuderia zbiegło się z awansem Maurizio Arrivabene na szefa zespołu – para pracowała razem, dopóki Arrivabene nie został zastąpiony przez Binotto pod koniec 2018 roku.

„Myślę, że kiedy ścigasz się Ferrari na torze Monza we Włoszech, natkniesz się na plotki” – skomentował Vettel.

„Ale jak powiedział Fernando, plotki są plotkami. Nie słyszałem tych konkretnych plotek, ale myślę, że jest to prawdopodobnie coś, z czym musisz sobie radzić, ścigając się dla Ferrari we Włoszech.

„Ale z drugiej strony, za kilka tygodni będziemy gdzie indziej i będziesz musiał sobie z tym mniej radzić. Krążą plotki, ale tak jak powiedziałem, teraz nic nie wiem.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top