Pobudka olimpijska: Kanada ma 3 nowych mistrzów olimpijskich

Kanadyjskie trio kobiet Isabelle Weidmann, Evanni Blondin i Valerie Maltes zdobyło drugi złoty medal Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie we wtorek, pokonując rekord olimpijski.

Drużyna rywalizowała łeb w łeb z Japonią w finale A, a zdobywca tytułu olimpijskiego tracił na wadze przez cały wyścig. Na okrążeniu dzwonu Kanadyjczycy zmniejszyli różnicę do 39 setnych sekundy, a następnie do 0,32 na ostatnich 200 metrach, zanim katastrofa dotknęła drużynę Japończyków, a Kanada przekroczyła granicę złotego medalu.

Możesz sprawdzić pełne Historia jest tutaj dla pełnego podsumowania za to, co się stało.

Aby ponownie przeżyć złoty moment Kanady na torze, lub cokolwiek przegapiłeś w nocy, Tutaj możesz obejrzeć pełną powtórkę wszystkich wydarzeń olimpijskich.

Jest to pierwszy w historii złoty medal olimpijski Kanady w drużynowym pościgu kobiet i drugi w historii medal w konkurencji kobiet po zdobyciu srebra na Igrzyskach w Turynie w 2006 roku.

Na froncie mężczyzn Jordan Belchus, Ted Jean Plomen i Tyson Langelar pokonali Koreę Południową w finale C o 13,38 sekundy i zajęli piąte miejsce.

Oglądaj | Kanadyjki zdobywają pierwszy w historii złoty medal olimpijski na dochodzenie drużynowe:

Kanadyjki zdobywają pierwsze w historii złoto olimpijskie na pościg drużynowy

Kanadyjskie łyżwiarki szybkie Isabelle Weidmann, Evanni Blondin i Valerie Maltis zdobyły złoty medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet z rekordem olimpijskim 2:53,44. 7:30

Znowu papugi medale

Max Parrott zdobył swój drugi medal na tych igrzyskach olimpijskich i zdobył brąz w finale w łyżwiarstwie figurowym

Parrott powiedział, że wygrana „wiele znaczy”, zwłaszcza po tym, jak jego złoty medal w zeszłym tygodniu został zbadany z powodu kontrowersyjnej decyzji arbitrażowej.

Kolega Kanadyjczyk Mark McMorris zajął 10. miejsce, nie oddając drugiego i trzeciego skoku. Po pierwszym inningu był ósmy, zdobywając najniższą punktację wśród jeźdźców, którzy wykonali pierwszy trik.

READ  Maxi Clipper mówi Cowheyowi Leonardowi, aby zagrał po Dunku, że `` to musiał być błąd techniczny ''

Darcy Sharpe z Comox, BC, zajął 12. miejsce, po tym jak wykonał swoją drugą sztuczkę.

Na froncie kobiet numerem jeden była Kanadyjka Jasmine Beard, zajmując siódme miejsce. Laurie Bloen zajęła ósme miejsce.

Oglądaj | Papuga leci po brązowy medal w big air:

Kanadyjski złoty medalista Max Parrott leci na brąz w wielkim powietrzu

Po zdobyciu złota olimpijskiego w męskiej łyżwiarstwie figurowym, Max Parrott z Bromont, Kew, zdobył brązowy medal na imprezie Big Air Snowboard w Pekinie 2022. 4:26

Kanada osiąga najlepszy wynik w historii w biathlonie mężczyzn

Scott Gu zakotwiczył Kanadę w męskiej sztafecie biathlonowej 4 x 7,5 km i wyszedł w idealnym 10 na 10 rzutów, aby podnieść Kanadę na szóste miejsce.

Gow rozpoczął ostatni etap lub wyścig z Kanadą na 10. pozycji, ale zajął dwa miejsca na ostatnich dwóch strzelnicach, z dzikim finiszem na czele grupy i szaleńczym skokiem na podium.

Rezultatem jest najlepszy wynik olimpijski Kanady w historii tej imprezy, zajmując siódme miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi.

Oglądaj | Norwegia zdobywa złoto biathlonowe w dramatycznym finale:

Norwegia zdobywa złoto w olimpijskiej sztafecie biathlonowej w ekscytujący sposób

Rosyjski Komitet Olimpijski poczynił pewne postępy w ostatniej rundzie biathlonu 4×7,5 km mężczyzn, ale marnowanie strzałów Eduarda Łatypowa miało swoją cenę. Norwegia zdobyła złoto, Francja zdobyła srebro, a Republika Chińska zadowoliła się brązem. Kanadyjska sztafeta biathlonowa zajęła szóste miejsce w najlepszym w historii olimpijskim osiągnięciu w kraju. 10:06

Gagnon Slots Top 10 Downhill

Marie-Michel Gagnon zakończyła remis na ósmym miejscu w olimpijskim zjeździe kobiet.

Pekin jest trzecim meczem 32-latki, ale był to jej pierwszy występ na stoku, wcześniej startując w slalomie, slalomie gigancie i supergigancie.

Ronnie Remy z Calgary był jedynym Kanadyjczykiem biorącym udział w tym wydarzeniu i zajął 24. miejsce.

READ  Carlson, McDavid i Pasternak zostali finalistami nagrody Teda Lindsaya

Oglądaj | Gagnon zajmuje ósme miejsce w wyścigach zjazdowych kobiet:

Marie-Michel Gagnon zakończyła remis na ósmym miejscu w zjeździe kobiet

Marie-Michel Gagnon z Lake Echin w Kew ukończyła zjazd kobiet w Pekinie 2022 z czasem 1:33.45. 2:02

Schizas przechodzi na jazdę na łyżwach

Kanadyjska łyżwiarka figurowa Madeleine Chisas miała trudną jazdę w krótkim programie, ale jej występ wystarczył, aby przejść do finału jazdy na łyżwach swobodnych.

19-latka z Oakville w Ontario zdobyła 60,53 goli, jeżdżąc na łyżwach z reżyserem „My Sweet, Tender and Wild” Evgeny Duga – choć wynik był daleki od tego, czego oczekiwała po tym, jak w krótkim programie imprezy drużynowej zaliczyła 69,60.

„Jestem bardzo rozczarowany moim dzisiejszym występem. Nie tak jeżdżę w praktyce, nie tak jeżdżę podczas imprezy zespołowej” – powiedział Schezas.

„To nie był but, którego szukałem, ani but, którego się spodziewałem, ale czasami to się zdarza”.

Darmowa jazda na łyżwach zaplanowana jest na czwartek o 5 rano ET w aplikacji CBC Sports, CBC Gem lub na CBCSports.ca.

Oglądaj | Madeline Chizas natrafia na krótki pokaz:

Madeline Chizas potyka się na krótkim pokazie

Kanadyjska łyżwiarka figurowa zdobyła we wtorek 60,53 punktów w krótkim programie w Pekinie 2022. 6:24

Finał Moffat do Friske Downhill

Max Moffat był jedynym Kanadyjczykiem, który zakwalifikował się do finałów freestyle.

23-latek z Guelph w prowincji Ontario zakwalifikował się na 11. miejscu z wynikiem 74,06.

18-letni Edward Thirault był trzy punkty przed zajęciem 12. i ostatniego miejsca w kwalifikacjach, podczas gdy Evan McKiaran, który w Grand Slam zajął dziewiąte miejsce, był 24. w kwalifikacjach. Teal Harle z Campbell River w Kolumbii Brytyjskiej zajął 26. miejsce.