Pracownicy Biblioteki Altona są podekscytowani możliwością dzielenia się nową przestrzenią z klientami – PembinaValleyOnline.com

Centrum handlowe Altoona było pełne emocji w sobotni poranek, gdy lokalna filia South Central Regional Library (SCRL) otworzyła drzwi do swojej nowej lokalizacji.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy być w tym miejscu, a teraz możemy wreszcie podzielić się tym z klientami” – powiedziała kierownik oddziału w Altona Rachel Friesen podczas sobotniego uroczystego ponownego otwarcia. „Wszyscy przez cały tydzień byliśmy podekscytowani”.

„Ciężko pracowaliśmy, aby wszystko było przyjazną, zachęcającą, pozytywną i relaksującą atmosferą” – dodała Michelle McLaughlin, bibliotekarka oddziału. Ona, jej koledzy i dziesiątki wolontariuszy spędzili ostatni miesiąc gorączkowo przenosząc półki i setki pudeł z książkami do nowej lokalizacji, opróżniając i układając półki, a także organizując między innymi nową sekcję dla dzieci.

„Mieliśmy wiele pytań, wiele zapytań, wiele osób stojących za drzwiami i patrzących na nas… gotowych do wejścia” – powiedziała o wielu ciekawskich twarzach wyglądających przez frontowe okna podczas pracy. . „Szczerze myśleliśmy o zakryciu okien, ale chcieliśmy, aby ludzie zobaczyli, co robimy i jak ciężko pracujemy. Chcieliśmy, aby byli zajęci naszym podekscytowaniem”.

Rada Altona i SCRL rozpoczęły poszukiwania nowej lokalizacji na początku 2021 roku, kiedy stało się jasne, że biblioteka przerosła swoją obecną przestrzeń Golden West Plaza. Pomysł, aby przenieść się do centrum handlowego, pojawił się podczas swobodnej rozmowy między Friesen i McLaughlinem.

„Wiedzieliśmy, że ta przestrzeń staje się pusta i pewnego dnia rozmawialiśmy, a ona powiedziała: „Chodzę tam codziennie. Jak fajnie by było, gdybyśmy mieli tam bibliotekę? Pomyślałem, że to świetny pomysł… więc jeden mały, nieznany komentarz podwoił się jako „Przenieśmy bibliotekę!”, wyjaśnił Friesen. Ostatecznie lokalizacja centrum handlowego została wybrana ze względu na jego dostępność, widoczność, centralne położenie , oraz Dodatkowy całkowity metraż.

Ostatecznie SCRL zawarł ustne porozumienie z Miastem Altona, aby spróbować zebrać 25 000 dolarów przed końcem roku, aby pokazać swoje zaangażowanie w całą kampanię. Społeczność zebrała się, a biblioteka osiągnęła swój pierwotny cel w ciągu miesiąca. Następnie, od jesieni do wiosny, komisja zbierająca fundusze zebrała całe potrzebne 400 000 dolarów za pośrednictwem sponsoringu korporacyjnego, dotacji regionalnych, darczyńców indywidualnych i zbiórek funduszy.

READ  Sojuz wprowadza na rynek swoją dziewiątą kolekcję OneWeb

„To jedna z tych rzeczy, które patrząc na projekt na początku, są bardzo liczne i dlatego zostały wycofane” – wyjaśnił Jordan Siemens, członek komitetu zbierania funduszy i zastępca burmistrza miasta Altona. . „To niewiarygodne, jak szybko się to pojawia. Naprawdę widzimy, że ta społeczność ceni biblioteki – dostęp do informacji i przestrzeni do gromadzenia i pracy – a następnie szybkość, jaką one łączą, pozwoliła nam działać wydajniej i szybciej. po prostu niesamowite.”

Aby utrzymać rozmach, oddział już działa, gdy drzwi się otworzyły, i uruchamia kilka nowych programów.

Acorns to Oaks, program przedszkolny dla dzieci w wieku od 3,5 do 5 lat, rozpocznie się w tym miesiącu.

Friesen dodał, że grupa ze Zjednoczonego Kościoła wykorzysta część niedawnych funduszy, aby rozpocząć aborygeńskie programowanie w bibliotece, zakładając publiczny klub książki. Ten program również rozpocznie się we wrześniu i rozpocznie się pierwszą powieścią, Czarną wodą Davida A. Robinsona.

– A potem ten autor przyjedzie do nas pod koniec października – dodał Friesen. „Naprawdę otworzyliśmy drzwi i zaczęliśmy programować. Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy teraz robić takie rzeczy”.

Cała trójka – Friesen, McLaughlin i Siemens – z pewnością podziękowała wszystkim, którzy wsparli projekt relokacji, czy to poprzez wkład finansowy, czy godziny wolontariatu.

„Wszyscy wiedzą, kim są i mamy wiele podziękowań za dalsze przekazywanie darowizn, ale naprawdę cieszymy się, że otrzymaliśmy całe to wsparcie” – powiedział Friesen. „Dziękuję wszystkim tym ludziom, którzy przez cały czas nas wspierali”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top