Ceny złota skaczą, gdy prezes Fed Powell wyjaśnia ostatnią zmianę w przemówieniu Fed

Ceny złota skaczą, gdy prezes Fed Powell wyjaśnia ostatnią zmianę w przemówieniu Fed

Otrzymuj wszystkie najważniejsze wiadomości rynkowe i opinie ekspertów w jednym miejscu dzięki naszemu codziennemu biuletynowi. Otrzymuj kompleksowe podsumowanie najważniejszych artykułów dnia prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Rejestracja tutaj!

(Wiadomości z Kitco) Kryzys bankowy uderzył w rynki, a polityka pieniężna Rezerwy Federalnej może mieć mniej pracy, uważa szef amerykańskiego banku centralnego Jerome, który podczas konferencji prasowej opowiedział się za pesymizmem, co spowodowało wzrost cen złota.

Największą zmianą w języku Fed po upadku Doliny Krzemowej było przejście od oczekiwań „kontynuowanych podwyżek stóp procentowych” do „pewnej dodatkowej stabilizacji polityki”.

„Nie twierdzimy już, że dalsze podwyżki stóp procentowych będą konieczne do uspokojenia inflacji. Zamiast tego oczekujemy, że dodatkowe zaostrzenie polityki będzie właściwe” – powiedział dziennikarzom Powell w środę.

Od lutowego posiedzenia FOMC wskaźniki gospodarcze są lepsze niż oczekiwano. Powell wyjaśnił, że wydarzenia w systemie bankowym prawdopodobnie doprowadzą do zaostrzenia warunków kredytowych i będą działać jako dodatkowy mechanizm zacieśniania.

„Wydarzenia w systemie bankowym ostatnich dwóch tygodni prawdopodobnie doprowadzą do zaostrzenia warunków kredytowych dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, co z kolei wpłynie na wyniki gospodarcze. Jest za wcześnie, aby mówić o skali tych skutków, a zatem za wcześnie, aby wiedzieć, jak powinna reagować polityka pieniężna”. „Będziemy ściśle monitorować napływające dane i dokładnie oceniać rzeczywiste i oczekiwane skutki zaostrzenia kredytów dla aktywności gospodarczej, rynku pracy i inflacji”.

Poproszony o wyjaśnienie, Powell zwrócił uwagę, że „trzymanie” odnosi się do podstawowej stopy procentowej i poprosił rynki o skupienie się na słowach „może” i „niektóre”, a nie „blisko”.

„To, co tam robiliśmy, to próba odwrócenia niepewności co do tego, co się wydarzy” – powiedział, dodając, że sektor bankowy jest „zdrowy i odporny”.

Powell przemawiał po tym, jak Fed zdecydował się podnieść stopy procentowe o ćwierć punktu, co oznacza dziewiątą podwyżkę w ciągu roku. Rynki w dużej mierze oczekiwały tego pomimo ostatnich zawirowań w sektorze bankowym. Stopa funduszy federalnych znalazła się teraz w nowym docelowym przedziale 4,75%-5% – najwyższej stopie od 2007 roku.

READ  Fisher-Price, amerykańskie organy regulacyjne ostrzegają przed śmiertelnością niemowląt w muzyce rockowej - Wiadomości biznesowe

Aby uzyskać więcej informacji na temat zaktualizowanego wykresu punktowego i perspektyw gospodarczych, kliknij tutaj.

Powell wykluczył również obniżki stóp procentowych w tym roku, stwierdzając, że odwrócenie polityki nie jest głównym oczekiwaniem Fed.


Pomimo wielu pytań o ryzyko zarażenia ograniczające opcje Fed, Powell powiedział, że narzędzia polityki pieniężnej amerykańskiego banku centralnego „działają”.

Zapytany o opinię Fed na temat upadku SVB, Powell wskazał, że jest zainteresowany zrozumieniem, co poszło nie tak. „Dowiemy się tego, a następnie dokonamy oceny właściwych zasad, które należy wprowadzić, aby to się nie powtórzyło” – powiedział.

W drodze do miękkiego lądowania szef banku centralnego USA powiedział, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy zawirowania w sektorze bankowym miały znaczący wpływ. „Myślę, że ta ścieżka wciąż istnieje i zdecydowanie próbujemy ją znaleźć” – dodał.

Innym ciekawym punktem konferencji prasowej było stwierdzenie Powella, że ​​komisja „rozważała” wstrzymanie podwyżek stóp ze względu na presję w systemie bankowym, ale zakończyła się podwyżką o 25 punktów bazowych.


24-godzinny wykres złota [Kitco Inc.]Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać opinii Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić rzetelność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje również takiej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi zachęty do jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu nie ponosi odpowiedzialności za straty i/lub szkody wynikające z korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *