Kontrakty federalne przygotowują się do dostarczania 100 milionów dawek szczepionki rocznie przez lata

Federalne kontrakty na szczepienia przeciwko COVID-19 oznaczają, że Kanada musi otrzymać wystarczającą ilość dawek, aby co roku dać dwie lub trzy dodatkowe dawki mRNA każdemu Kanadyjczykowi, co najmniej do 2024 roku.

Ale nawet gdy Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień sugeruje teraz, że niektórzy Kanadyjczycy otrzymują swoje czwarte dawki, WHO ostrzega, że ​​„powtarzane dawki przypominające oryginalnej szczepionki” nie są trwałym planem zakończenia pandemii.

Komitet Techniczny ds. Szczepionek Światowej Organizacji Zdrowia powiedział dziś, że szczepionki muszą stać się bardziej skuteczne w nadążaniu za pojawiającymi się zmianami.

Premier Justin Trudeau powiedział w poniedziałek, że w tym kraju będzie dostępna trzecia i czwarta dawka przypominająca, jeśli i kiedy będzie potrzebna.

Kontrakty podpisane w ubiegłym roku przewidują dostawę do 65 mln dawek Pfizera i 35 mln dawek Moderny w tym roku, aw kolejnych dwóch latach 60 mln dawek Pfizera i 35 mln dawek Moderny.

Więcej niż trzech na czterech Kanadyjczyków otrzymało już dwie pierwsze dawki, a więcej niż jeden na czterech otrzymał już dawkę przypominającą, ponieważ kanadyjskie władze ds. zdrowia próbują wyeliminować alternatywę dla Omicron.

Wariant przenika do oryginalnych szczepionek, ale często nie powoduje poważnej choroby, nawet u tych, którzy otrzymali tylko dwie pierwsze dawki.

READ  Partia Narodowo-Demokratyczna wzywa do zwrotu federalnych pieniędzy na wsparcie płac, ale krytycy kwestionują jego użyteczność

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top