Jim Poulsen bagatelizował obawy o inflację

Długoterminowy byk uważa, że ​​inflacja nie powinna przestraszyć inwestorów.

Według Jima Poulsena z Grupy Leuthold wyższe ceny mają pobudzić rynek i gospodarkę.

„Jeśli ostatecznie podniesiemy trochę inflację na stałe, myślę, że może to być bardzo pomocne” – powiedział CNBC główny analityk inwestycyjny firmy.Naród handlowy„Poniedziałek”. Walczymy z inflacją w tym kraju od czterech dekad – zawsze szybko się zacieśniamy i powoli wycofujemy. W rezultacie mieliśmy jedne z najwolniejszych wskaźników wzrostu w ciągu ostatnich 15 lat w całej powojennej historii”.

Paulson argumentuje wysoka inflacja Zachęca do bardziej agresywnych zachowań zarówno firm, jak i konsumentów, z zyskownymi wynikami.

„Pobudza duchy zwierząt” – powiedział. „Jeśli ludzie sądzą, że ceny będą z czasem rosnąć, oznacza to, że możesz czuć się lepiej na przykład, uzyskując wyższe podwyżki płac. A to może spowodować, że firmy rozszerzą więcej działalności, ponieważ wiedzą, że mogą się w nich rozwijać dzięki elastyczności cenowej”.

Nie przejmuje się też długoterminowymi skutkami zakłócenia łańcucha dostaw. Paulsen przypisuje nagromadzenie tymczasowego szoku spowodowanego przez: COVID-19 domknięcia.

„Kiedy zmuszasz firmy do przygotowania się na spowolnienie gospodarcze, a zamiast tego dajesz im powojenny boom, po prostu nie mogą nadrobić zaległości” – powiedział Paulsen. „Zlecali operacje do minimum, aby przetrwać epidemię”.

Paulsen, który podpisał „Naród Handlowy” Oczekuje się, że w sierpniu 2020 r., zgodnie z przewidywaniami, załamanie gospodarcze doprowadzi do masowego powrotu zakłócenia łańcucha dostaw Na nadchodzącą równonoc i zostaw prezent pożegnalny.

„Nadal uważam, że możemy zostać z wciąż rosnącą średnią stopą inflacji” – powiedział.

Jego podstawowy przypadek wymaga, aby inflacja od 3% do 3,25% stała się normą i sugeruje, że jest to dobre miejsce dla gospodarki. W ciągu ostatnich dwóch dekad oscylował wokół 2%.

„Jest kilka dobrych rzeczy z niewielkiego wzrostu inflacji. Nie ucieczka, ale niewielki wzrost inflacji” – powiedział Paulsen. „Może zmierzamy do tego środowiska. A jeśli tak, może uzyskamy nieco lepsze wyniki gospodarcze”.

READ  Ontario zgłosiło najniższą liczbę nowych przypadków koronawirusa od 6 marca; Kolejne 18 zgonów

zastrzeżenie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top